Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Był przekonany, że to kupa wełny i patyków. Jakie było jego zdziwienie, gdy nagle zaczęła się ruszać
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 29.11.2023 13:22

Był przekonany, że to kupa wełny i patyków. Jakie było jego zdziwienie, gdy nagle zaczęła się ruszać

Nagle wełna i patyki zaczęły się ruszać
Nagle wełna i patyki zaczęły się ruszać, źródło: EDGAR'S MISSION

Los wielokrotnie udowadniał już, że nawet zwykły spacer w pięknych okolicznościach przyrody, może zmienić się w przygodę, której nie zapomni się do końca życia. Podobnie było w przypadku tego mężczyzny. W pewnym momencie zauważył, że tuż obok szlaku leży stos wełny, w który zaplątały się patyki i gałęzie. Jakże wielkie było jego zdziwienie, gdy zorientował się, że nietypowa konstrukcja zaczęła się ruszać.

Zwykła wędrówka zmieniła się w misję ratunkową

Turysta wędrujący po okolicach Wiktorii w Australii nigdy nie pomyślałby, że podziwianie pięknych widoków zakończy się w ten sposób. Przy jednym ze szlaków zauważył, że na ziemi leży zlepek wełny i zaplątanych w nią patyków oraz gałęzi. Widok ten mocno go zaintrygował, w związku z czym postanowił podejść bliżej. Nie spodziewał się jednak, że odkryje tak szokujące znalezisko.

Gdy zbliżył się wystarczająco, odkrył, że to nie pozostałości wełny, jej właściciel zaczął się ruszać. Wtedy zrozumiał, że to żywe zwierzę, które ewidentnie potrzebuje pomocy. Nie wahał się ani chwili.

Przerażające wieści z Zielonej Góry! Uwaga właściciele kotów, ktoś strzela do nich z wiatrówki

Owca potrzebowała natychmiastowej pomocy

Okazało się, że skołtuniona wełna, w którą wplątała się masa liści i patyków należy do owcy. Zwierzę było uwięzione pod ciężką pokrywą, która zupełnie uniemożliwiała mu swobodne poruszanie się. Na szczęście przechodzień o dobrym sercu ani myślał zostawić go na pastwę losu. Szybko skontaktował się z odpowiednią organizacją, którą poprosił o pomoc.

Niedługo później na miejscu zjawili się przedstawiciele Edgar's Mission. Widok uwięzionej pod własną wełną owcy na nich również zrobił duże wrażenie. Na szczęście wiedzieli, jak należy zachować się w takiej sytuacji. Przetransportowali zwierzę do swojej siedziby, gdzie odbyły się wszystkie zabiegi mające na celu ulżenie mu.

owca (1).jpg
Transport owcy nie był łatwym zadaniem, źródło: Edgar's Missionn

"Gdyby owcy wtedy nie odnaleziono, odszeszłaby z tego świata"

Ratownicy nie mieli wątpliwości, że stan owcy to wynik wieloletnich zaniedbań. Jej wełna urosła do takich rozmiarów, że niemal zupełnie uniemożliwiła jej wykonywanie jakichkolwiek ruchów. Choć trudno określić, jak długo leżała w tym samym miejscu czekając na ratunek, dyrektorka Edgar's Mission bez wahania twierdzi:

 Wiem, że sądząc po długości jej runa, nie strzyżono jej od wielu lat i gdyby jej wtedy nie odnaleziono, odeszłaby z tego świata.

owca (2).jpg
Po obcięciu wełny, owca była nie do poznania, źródło: Edgar's Mission

Znaleziona owca otrzymała imię Alex. Po serii zabiegów, które uwolniły ją z niesamowicie ciężkiej wełny, rozpoczęła nowe życie. Teraz jest nie do poznania i w końcu może cieszyć się swobodnymi ruchami. Miała naprawdę wiele szczęścia, że natknął się na nią turysta o dobrym sercu.

@edgarsmission Meet Alex – burdened by 40kg of extra wool and saved by a kind-hearted bushwalker. Watch his incredible transformation from 18 months ago to today! ❤️ Did you know that sheep, like Alex, require at least annual shearing for their welfare? This is a direct result of human selective breeding for wool that is harvested for commercial purposes and speaks to how we have altered their lives. The wild mouflon of Europe and Asia, from whom they are descended, was a coarse-haired animal with a downy undercoat. This body covering responded to the seasons, growing dense and providing protection in the cooler months, only to then be shed in the summer months. #animalrescue #farmsanctuary #friendsnotfood #rescueanimals #sheepshearing #sheepoftiktok ♬ original sound - bree

źródło: The Dodo