Swiatzwierzat.pl
szczeniaki buldoga francuskiego

youtube.com/ Vietnam Animal Vet Clinic

Buldożek francuski pojawił się u weterynarza. Lekarz musiał pomóc mu urodzić 7 szczeniaków

19 Września 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Buldożek francuski zaszedł w ciążę. Szybko okazało się, że poród malutkich piesków nie obejdzie się bez komplikacji. Ich matka sama nie należała w końcu do największych. Suczka miała duże problemy z urodzeniem 7 szczeniaków. Nie obyło

Buldożek francuski to mały piesek. Suczki tej rasy osiągają od 8 do 13 kilogramów wagi. Ich wysokość w kłębie to zaledwie od 24 do 32 centymetrów. Z tego względu zazwyczaj ich mioty nie są zbyt duże. Zazwyczaj liczą maksymalnie 5 szczeniąt. Nic więc dziwnego, że gdy na świat miał przyjść aż 7 maluchów, poród nie obył się bez komplikacji. Trudno sobie wyobrazić jak tak drobna suczka miała poradzić sobie z nim samodzielnie. Choć to stosunkowo stara rasa, obecnie z uwagi na dokonywane w niej poprzez dobór celowy modyfikacje boryka się z wieloma problemami.

Buldożek francuski musiał przejść operację

Weterynarz zdecydował się przeprowadzić poród przez cesarskie cięcie. W innym wypadku część szczeniąt mogłaby nie przeżyć. Kolejno wyjmował pieski z brzucha suczki. Sam lekarz nie krył zdziwienia, gdy zobaczył ile ich jest. Tak duże mioty zdarzają się u psów jej wielkości ekstremalnie rzadko. Gdyby nie pomoc lekarza mogłoby dojść do tragedii, jednak dzięki niemu na świat przyszła gromadka zdrowych, pięknych buldożków. Możliwe jednak, że na tym nie koniec kłopotów psiej mamy. Często w takich wypadkach niemożliwe jest wykarmienie wszystkich dzieciaków. Przekazuje się wtedy psy do wykarmienia innym czworonogom, lub karmi się je formułami zastępującymi mleko matki, dopóki nie są w stanie jeść samodzielnie.

Na świat przyszło 7 zdrowych buldożków

Przed maluchami jeszcze całe życie, jednak już stały się sławne film z ich narodzin obejrzało ponad 100 tysięcy osób. Ta drobne lecz krępej budowy czworonogi uznawane są za rasę psów do towarzystwa. Bardzo dobrze czują się z człowiekiem, o którego uwagę zabiegają na najróżniejsze sposoby. Z natury wesołe i przyjacielskie pieski, o zabawnych pyszczkach i krótkich łapkach bardzo często stają się bohaterami popularnych w sieci filmików. Zwierzaki zyskały ogromną popularność jako psy trzymane w miastach. Dobrze czują się nawet w ciasnych mieszkaniach, do zabawy nie potrzebują wiele przestrzeni, ponieważ nigdy nie wykorzystywano ich jako psy do polowań, nie bawią się imitując pościg za ofiarą.

źródło: boredpanda.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >