Beztroskie wilcze życie uchwycone przez fotopułapkę. Wspaniały widok
Fundacja SAVE Wildlife Conservation Fund WILKnet podzieliła się z internautami materiałem filmowym powstałym dzięki kilkumiesięcznym obserwacjom watahy wilków. Film przedstawia m.in. zabawy młodych oraz pierwsze próby zespołowego polowania.
Przyroda oraz jej mieszkańcy bez ustanku zadziwiają. Po publikacji nagrania z rzekomym tygrysem buszującym w kwidzyńskich lasach , który finalnie okazał się rysiem, Lasy Państwowe pokazały skrawek dzikiej nieujarzmionej natury z wilczą rodziną w roli głównej. Internauci są zachwyceni.
Wataha wilków uchwycona przez fotopułapkę
Członkom fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund WILKnet udało się sfilmować aktywność wilczej rodziny zamieszkującej tereny Lasów Daleszyckich (woj. świętokrzyskie). Zachowania wilków nagrano w okresie od 29 lipca do 29 września.
Jak informują członkowie, wataha składa się z 8 osobników - pary rodzicielskiej, młodego wilka (niewykluczone, że potomka tej samej pary z poprzedniego roku) oraz 5 półrocznych szczeniąt. Nagranie przedstawia ich aktywności zarówno za dnia, jak i w nocy, a także ukazuje proces przemiany szczeniąt w dorosłe wilki.
- Udało się również zarejestrować wiele zachowań socjalnych drapieżników, takich jak zabawa, odpoczynek, żebranie o pokarm, zwracanie pokarmu, jak również odgłosy wilków – szczekanie, skomlenie i piski - czytamy w opisie filmu.
Twórcy materiału nie przemilczeli kwestii możliwych następstw zdarzeń wynikających m.in. z działalności kłusowniczej, wycinania lasów czy wreszcie selekcji naturalnej. Na samym końcu nagrania poinformowano widzów, że prawdopodobnie nie wszystkie młode wilki dożyją dorosłości.
Obecnie populacja wilków w Polsce wynosi około 2000 osobników, choć jeszcze 10 lat wcześniej liczyła ona między 543–687 osobników. Od roku 1998 wilki podlegają ochronie ścisłej. W naszym kraju żyją głównie na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz podlaskiego. Prawdopodobieństwo spotkania tych zwierząt na Śląsku, Opolszczyźnie czy terenie województwa łódzkiego jest praktycznie znikoma.
Zobacz nagranie:
Źródło: Lasy Państwowe
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami
-
Jak sprawić, by kot nie zbliżał się do choinki? Spróbuj metody "pola siłowego"
-
W polskich lasach pojawił się tygrys? Leśnicy rozwiewają wątpliwości
-
Joe Biden przekazał radosne wieści. Poznajcie nowego strażnika Białego Domu