Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Na parafię w Będzinie podrzucono tajemniczy karton. Zawartość wprawiła księży w osłupienie
Paulina Talarska
Paulina Talarska 19.08.2019 15:33

Na parafię w Będzinie podrzucono tajemniczy karton. Zawartość wprawiła księży w osłupienie

będzin
Fot.wikipedia.org

Będzin: księża znaleźli przesyłkę z tajemniczymi kartonami, których zawartość była zaskakująca. Dlaczego ktoś podrzucił kartony do kościoła? Prawdopodobnie uważał, że księża ze względu na swoje powołanie są zmuszeni do zrobienia czegoś z tym, co znajdowało się w środku.

Zaraz po apelu Jasnogórskim, księża z parafii Nawiedzenia NMP zauważyli tajemnicze kartony. Sprawdzili, co znajduje się w paczkach i nie kryli zaskoczenia, gdy okazało się, że ktoś podrzucił im 7 szczeniaków. Nieznajomy zostawił nowo narodzone psy w kościele.

Będzin: nieznajomy podrzucił karton do kościoła

8 sierpnia około godziny 21.30, księża znaleźli tajemniczy pakunek na terenie parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Kiedy otworzyli kartony, przed ich oczami stanęło 7 malutkich szczeniaczków, które ktoś podrzucił z niewiadomych przyczyn.

Nie wiadomo, dlaczego osoba, która była właścicielem psów, wybrała kościół zamiast schroniska. Możliwe, że powołanie i wartości, które wyznają kapłani, sprawiły, że osoba, która zajmowała się wcześniej szczeniakami, stwierdziła, że w kościele będzie im dobrze. Nie jest to jednak miejsce przeznaczone dla małych zwierząt, które potrzebują spokoju i zacisznego kąta.

Kapłani zajęli się zwierzętami

Zaraz po tym, jak odkryli, co znajduje się w kartonach, wyjęli maleństwa i zaopiekowali się nimi. Nakarmili szczeniaki mlekiem, aby uspokoić je po niemiłym incydencie. Następnie zadzwonili po odpowiednie służby. Po niedługim czasie szczenięta zostały przewiezione do schroniska w Sosnowcu.

Całą akcją dowodziło Biuro Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Będzin. Szczeniaki są pod opieką lekarza weterynarii i pracowników schroniska. Jeśli tylko ich stan będzie dobry, zostaną skierowane do adopcji, a później do nowych, kochających domów.

Takie sytuacje mają miejsce na całym świecie. Ludzie podrzucają zwierzęta do ogrodów sąsiadów, zostawiają w lesie, nad rzeką czy na ulicy — bezdomnych zwierząt jest coraz więcej.

Jeśli jesteśmy właścicielami psów lub kotów, pamiętajmy o zabiegu sterylizacji, dzięki któremu odsetek niechcianych ciąż maleje, tym samym ilość zwierząt bezdomnych.

Zobacz zdjęcia:

będzin

Nieznajomy podrzucił kartony do kościoła w Będzinie.

będzin

W kartonach znajdowało się 7 małych szczeniąt.

będzin

Zwierzęta trafiły do schroniska, a kiedy ich stan się poprawi, zostaną skierowane do adopcji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. Karaluchy ukrywały się w domu. Gdy podniósł telefon jego oczom ukazał się niezwykły widok
  3. Kot pojawił się na pogrzebie właściciela. Ze smutku zaczął rozkopywać grób
  4. Szczeniak, który wygląda zupełnie jak ciastko Oreo. Internauci są zakochani
  5. Wszyscy myśleli, że ten pies wraca na grób swojego pana. Prawda okazała się zupełnie inna
  6. Pies cały czas patrzył się na brzuch właścicielki i warczał. Niebywałe, że lekarze to przeoczyli

Źródło: wamiz.pl