andrzej grabowski
Źródło: TRICOLORS/East News

Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakom

22 Października 2020

Andrzej Grabowski jest miłośnikiem zwierząt, choć sam ich nie posiada. Dużo nie ma go w domu, więc nie chciałby obarczać kogoś obowiązkami przy pupilu. Uważa, że "miłość do zwierząt nie powinna przerodzić się w nienawiść do ludzi, a tak czasami bywa". W rozmowie z wp.pl, aktor wspomniał ciotkę, która nie mogła zajmować się szczeniakami i zrobiła im okropną rzecz, ale dawniej miało to być humanitarne.

Andrzej Gabrowski przez wiele lat odcinał łatkę Ferdka z serialu "Świat według Kiepskich". Aktor na polskiej scenie występuje od lat 70. XX wieku, jednak sporą część sławy przyniosła właśnie mu rola męża Halinki. Po sukcesie serialu Grabowski nie spoczął na laurach, a nieustannie występował w innych serialach czy filmach, co zapewniło mu wysoką pozycję na liście najbardziej pracowitych aktorów polskich. Grabowski nie ogranicza się tylko do grania w na małych i dużych ekranach, jest również jurorem w "Tańcu z Gwiazdami". W wywiadzie dla wp.pl z 2017 roku, wyznał, że "bez pracy by zwariował". Odniósł się również do naszych braci mniejszych, czyli zwierząt. Jego słowa mogą niektórych zszokować.

Brzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierzątBrzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierzątCzytaj dalej

Andrzej Grabowski o zwierzętach

Łukasz Knap, dziennikarz wp.pl odniósł się do filmu "Pokot", w którym zagrał Andrzej Grabowski. Zapytał aktora, czy ten spożywa mięso, ponieważ film skłania do myślenia o stosunku do przyrody i zwierząt oraz ich jedzenia lub niejedzenia. Gwiazdor odparł, że spożywa mięso, choć próbował jego nie jeść.

- Próbowałem być wegetarianinem, wytrzymałem może z tydzień lub półtora. Szanuję wegetarianizm jako wybór. Ale człowiek jest gatunkiem wszystkożernym, jemy wszystko od robaków przez marchewkę po krowę. Nasza dieta składa się z węglowodanów i białka, a mięso dostarcza nam go w najbardziej przyswajalnej formie. Nie wiadomo, co jest mniej humanitarne, trzymanie zwierząt w okropnych warunkach, karmienie ich hormonami, czy myślistwo - powiedział.

- Patologie są wszędzie, nie tylko wśród myśliwych i rzeźników, ale także wegetarian. Bo są tacy, którzy zabiliby innych za zabijanie zwierząt. Pamiętam jak kiedyś zapytałem wegetariankę, czym karmi swoje psy. Powiedziała, że jedzeniem z puszki. No i teraz pytanie, co w tej puszce jest. Pietruszka? Marchewka posypana szczypiorkiem? Tam też są zwierzęta, przerabiane w najgorszych warunkach. Nie chcę powiedzieć, że wegetarianizm to fanaberia. Ale walczący wegetarianie, którzy sami posiadają zwierzęta i karmią je mięsem innych zwierząt… Ale powtarzam, szanuję każdy wybór, niech każdy je, co lubi. Jak mówił zawsze dosadnie reżyser Jerzy Krasowski “Jeden lubi dobrą muzykę, a drugiemu nogi śmierdzą” - powiedział Andrzej Grabowski.

Wyznał, że nie posiada zwierząt (sytuacja z 2017 roku), ponieważ nie ma go w domu i nie mógłby się zajmować pupilem. Nie chciały również opieką nad zwierzęciem obarczać sąsiada. Grabowski wspomniał też o ciotce, która kochała wszystkie zwierzęta.

- Miałem ciotkę, która miała dwa psy i kochała wszystkie zwierzęta. Kury pod jej opieką umierały dopiero ze starości. To były lata pięćdziesiąte, mieszkała w małym pokoiku i co miała robić, gdy jej suczka urodziła szczeniaki? Brała worek i je topiła. To w tamtych czasach było humanitarne. Co miała innego zrobić? Trudna sprawa. Miłość dla zwierząt nie powinna przerodzić się w nienawiść do ludzi, a tak czasami bywa. Człowiek jest naczelnym, potrafimy myśleć, co nie znaczy, że zwierzęta są gorsze i nie czują lub że nie kochają. Pies może zdechnąć po stracie właściciela.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przechwycono tysiące niedostarczonych paczek z Chin. Gdy celnicy zajrzeli do środka, ugięły się pod nimi kolana, nikt nie przewidział tragedii
2. Fani oniemieli po wyznaniu. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" zdradził wstydliwy sekret
3. Z ostatniej chwili: tragiczna wieść obiegła media. Kraków pogrążony w żałobie, nie żyje wielki przyjaciel zwierząt

Andrzej Grabowski w Świecie według Kiepskich

Andrzej Grabowski od ponad dwóch dekad wciela się w rolę Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich". Gwiazdor w rozmowie z Knapem powiedział, że dawniej serial był odsądzany od czci i wiary, natomiast obecnie jest on kultowy, oglądają go nawet na zajęciach uniwersyteckich. W ostatnich dniach niespodziewanie zmarł jeden z aktorów, Dariusz Gnatowski. Serialowy Arnold Boczek odszedł w wieku 59 lat. Aktor chorował na cukrzycę, trafił do szpitala w związku z niewydolnością oddechową i z zapaleniem płuc. Po śmierci wykonano mu testy na koronawirusa. Uzyskał wynik pozytywny.

- Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować – powiedział dla PAP Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

Śmierć kolegi z serialu pogrążyła w żałobie pozostałych aktorów. Marzena Kipiel-Sztuka wyznała, że boi się o swoje życie. W trudnych chwilach wspiera ją ukochany pies.

- Jestem osobą zdyscyplinowaną i przestraszoną sytuacją pandemiczną. Nie było imprezy, bo jestem w grupie ryzyka, gdyż niestety palę papierochy okropne i wolę nie kusić losu. Nie dezynfekuję mieszkania nie wiadomo czym, bo obawiam się, że pies mi się otruje. Jem warzywa, owoce, wietrzę pokoje, a ręce myję tak jak zwykle. Jak wychodzę w nocy z psem, to zawsze w maseczce, którą później piorę i prasuję - powiedziała serialowa Halinka ze Świata według w Kiepskich w Fakcie.

Przechwycono tysiące niedostarczonych paczek z Chin. Gdy celnicy zajrzeli do środka, ugięły się pod nimi kolana, nikt nie przewidział tragediiPrzechwycono tysiące niedostarczonych paczek z Chin. Gdy celnicy zajrzeli do środka, ugięły się pod nimi kolana, nikt nie przewidział tragediiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 3 śliczne pieski odwiedziły dom królowej Elżbiety. Chwilę później zwijały się w niewyobrażalnych cierpieniach
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Z ostatniej chwili: Dariusz Gnatowski nie żyje. Wybitny aktor i miłośnik zwierząt spędził ostatnie chwile w szpitalu
  4. Smutne wyznanie gwiazdy serialu "Świat według Kiepskich". Halinka boi się o życie. W trudnych chwilach wspiera ją pies
  5. Wyszedł na spacer ze stadem owczarków niemieckich. Kiedy spuścił je ze smyczy, ludziom zaparło dech w piersiach
  6. “W mordę jeża!” - powiedziałby serialowy Boczek. Wspominając Dariusza Gnatowskiego, trudno zapomnieć o jego kultowych tekstach
  7. Hitowy przepis na sałatkę z ogórka znacznie lepszą niż mizeria. Zawsze wychodzi wspaniała

Źródło: wp.pl

Następny artykuł