Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Gwiazdy i ich zwierzęta > Amber Heard ma poważne kłopoty? Była żona Deppa oskarżona o przemyt zwierząt
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 13.05.2022 11:37

Amber Heard ma poważne kłopoty? Była żona Deppa oskarżona o przemyt zwierząt

Amber Heard
fot. JIM LO SCALZO/AFP/East News

Amerykańska aktorka Amber Heard znowu na językach. Była żona Johnny'ego Deppa miała dopuścić się przemycania psów. Sfałszowała dokumenty przewozowe i nie poddała czworonogów obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie. Za popełnione przestępstwo grozi nawet do 10 lat więzienia.

O Amber Heard znowu zrobiło się głośno w amerykańskich i zagranicznych mediach. Tym razem jednak nie z powodu jej małżeńskich potyczek z byłym mężem, Johnnym Deppem, ale za sprawą przemytu zwierząt. Gwiazda kilka lat temu nielegalnie przetransportowała swoje dwa psy do Australii.

Amber Heard nielegalnie przewoziła psy

Jak informował fakt.pl, przed laty Amber Heard chcąc zrobić mężowi niespodziankę, przetransportowała swoje dwa psy do Australii na plan kolejnej części "Piratów z Karaibów". Problem polegał na tym, że nie zastosowała się do australijskiego prawa.

Aktorka przewiozła psy bez niczyjej zgody. Nie odczekała 10 dni niezbędnej kwarantanny i nie zgłosiła się ze zwierzętami do weterynarza. Co więcej, aby wnieść czworonogi na pokład, sfałszowała dokumenty przewozowe.

Amber Heard groziło nawet 10 lat więzienia

Czyny Amber Heard ujrzały światło dzienne, po tym jak w sieci zostały opublikowane zdjęcia legendarnego aktora z nielegalnie przetransportowanymi psami - Pistolem i Boo. W Australii panują jednak restrykcyjne przepisy, związane z ochroną środowiska.

Każde zwierzę przekraczające naszą granicę musi mieć ważne dokumenty i kartę szczepień podpisane przez lekarza weterynarii. Teraz sprawą zajmie się wymiar sprawiedliwości. Nasze prawo przewiduje 10 lat pozbawienia wolności i karę w wysokości 102 tysięcy dolarów australijskich – wyjaśnił rzecznik prasowy australijskiego Ministerstwa Rolnictwa, cytowany przez fakt.pl.

Urzędnicy nie zapomnieli o fałszywym oświadczeniu

Para aktorów zrozumiała swój błąd i próbowała później nawet ratować sytuację, publikując przeprosiny. Jednak nie spotkały się one z pozytywną reakcją.

– Australijczycy są wyjątkowi, tak samo ciepli i stanowczy. Kiedy nie będziesz szanował ich prawa, potraktują cię bardzo dobitnie. Pamiętajcie: deklarujcie cały bagaż, jaki chcecie wwieźć do Australii – powiedział Depp w opublikowanym video, cytowany przez portal pudelek.pl.

Proces zakończył się, a Heard uniknęła skazania. Niemniej jednak w maju 2022 roku rzecznik australijskiego Departamentu Rolnictwa, Wody i Środowiska (Department of Agriculture, Water and the Environment, w skrócie DAWE) wrócił do sprawy sprzed lat. W rozmowie z dziennikarzami zapewnił, że departament nadal bada "zarzuty o krzywoprzysięstwo wobec Heard, do którego mogło dojść podczas postępowania sądowego w sprawie nielegalnego importu dwóch psów do Australii w 2015 roku".

Mimo, iż aktorka znana z roli w filmie "Aquaman" tłumaczyła wówczas, że "doszło do nieporozumienia", a za dostarczenie psów do Australii mieli odpowiadać asystenci jej ówczesnego męża Johnny'ego Deppa, jej argumenty zdają się nie przemawiać do australijskich urzędników.

Czy tym razem Heard odpowie za popełnione czyny, a może kolejny raz się jej "upiecze"?

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: fakt.pl, pudelek.pl

Tagi: