Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Adoptowany pies skacze na drzwi. Tylko on wie, jak wielkie niebezpieczeństwie grozi całej okolicy
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 19.01.2024 09:16

Adoptowany pies skacze na drzwi. Tylko on wie, jak wielkie niebezpieczeństwie grozi całej okolicy

Pies bohater
Pies bohater, źródło: pomagam.pl/wg6rbe, facebook/domdlapsa

Mieszkańców domu w Chrzanowie zaniepokoiło nietypowe zachowanie psa, którego kilka miesięcy wcześniej adoptowali z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej. Czworonóg w typie rasy husky syberyjski nie dał swoim opiekunom spokojnie zasnąć. Jako pierwszy zorientował się, że życie jego rodziny oraz sąsiadów jest zagrożone i to dzięki jego reakcji zdążyli w porę opuścić budynek.

To po prostu Kosmos. Pies uratował, życie całej rodziny

Pies o imieniu Kosmos — bo tak na niego wołali wolontariusze w schronisku w Bielsku-Białej, został adoptowany przez rodzinę w lipcu 2023 roku. Czworonożny przyjaciel trafił do rodziny w Chrzanowie, gdzie wreszcie wiódł szczęśliwe życie, otoczony miłością. Biorąc pod uwagę opis zwierzęcia, wcale nie dziwimy się, że adoptowany pupil skradł serca swoich nowych opiekunów. 

Kosmos to piękny pies, mieszaniec husky. Wymarzony pies do joggingu czy górskich wycieczek - tak o nim pisali wolontariusze schroniska

Nic nie zapowiadało, że Kosmos tak szybko będzie miał szanse odwdzięczyć się rodzinie za okazaną troską. Zaledwie pół roku po adopcji opiekunów psa spotkała ogromna tragedia.

Smog zagrożeniem dla ludzi i zwierząt. Jak chronić psa lub kota przed zanieczyszczeniem powietrza?

W wyniku pożaru groził im wybuch gazu. Cała okolica była zagrożona

16 grudnia 2023 roku, a więc na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia, w domu jednorodzinnym w Chrzanowie wybuch pożar. Pies ostrzegł domowników przed zagrażającą im tragedią. Jego niepokój i intensywne skakanie na drzwi uratowały całą rodzinę. To dzięki niemu wszyscy są bezpieczni.

Kosmos, psi bohater, ostrzegł rodziny przez pożarem, który mógł doprowadzić do wybuchu gazu. To dzięki niemu wszyscy są bezpieczni - możemy przeczytać w opisie zbiórki powstałej w Internecie.

Ogień spowodował duże straty materialne. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległy różne elementy domowej instalacji, w tym piec gazowy służący do ogrzewania domu i wody. Podczas akcji gaśniczej konieczne było wybicie szyb, co spowodowało dalsze szkody i przyniosło kolejne wydatki rodzinie. 

story_316772_1703265022.jpeg
pomagam.pl/wg6rbe

W związku z ogromem strat rodzina nie może wrócić do domu ze swoimi zwierzętami. Potrzebny jest generalny remont oraz działania profesjonalnej firmy, która oczyści dom i usunie ślady sadzy i dymu. Każda, nawet najmniejsza kwota, jest cenna i pomoże rodzicie szybciej wrócić do normalnego życia, dlatego zachęcamy do przekazywania darowizn. Link do zbiórki dostępny jest tutaj.

story_316772_1703262095.jpeg
pomagam.pl/wg6rbe

Warto przygarnąć psiego bohatera. Wiele z nich czeka w schroniskach na nowy dom

”Dom dla psa” to niewielka grupa wolontariuszy działająca przy Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt “Reksio” w Bielsku-Białej, z której pochodzi bohaterski czworonóg. Szukają dla swoich podopiecznych nowych domów, wyprowadzają na spacer oraz promują odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami domowymi. Wolontariusze również zaapelowali o wsparcie dla rodziny Kosmosa, który przed adopcją był ich podopiecznym. 

Historia ta pokazuje, że warto przygarnąć psiaka ze schroniska. Wiele z nich, choć przeżyło już w życiu tak dużo, nadal ma w sobie ogromne pokłady miłości. Czasem niewiele potrzeba, aby zmienić cały świat takiego psa. Jeśli jednak z jakichś powodów nie możesz przygarnąć czworonoga, to pamiętaj o nich i wspieraj w pojawiających się w Internecie schroniskowych zbiórkach. 

Źródło: eska.pl

Tagi: Pies ratunek