gołębie na stertach śmieci
Źródło: facebook.com/ KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Kraków. Inspektorzy weszli do opuszczonego mieszkania, żeby uratować zwierzęta. Zastali widok jak z koszmaru, porażające

26 Sierpnia 2020

Zwierzęta w wielu wypadkach cierpią przez ludzkie zaniedbania. Wiele osób oraz organizacji działa na ich rzecz, ratując je, a osoby, które sprawiają im ból pociągając do odpowiedzialności. W poście na Facebooku jeden z wolontariuszy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami opisuje jedną z interwencji, podczas której asystował policji wchodzącej do zapuszczonego mieszkania, z którego dochodziły skrzeki.

Zwierzęta znalezione w środku były w strasznym stanie. Opis, który zaprezentowano jest naprawdę makabryczny. Trudno zrozumieć, jak ktoś, mógł doprowadzić mieszkanie i znajdujące się w środku żywe istoty do takiego stanu. W lokalu znaleziono ponad 60 żywych ptaków, oraz zwłoki wielu innych. Gołębie trzymano w ciasnych klatkach, wokół których zalegały zwały śmieci, z których część sięgała ponad połowy wysokości pokoju. Części z nich udało się wydostać z więzień, biegały one po stertach brudu i odchodów.

Koń umierał, właściciele nie mogli sprowadzić pomocy. Dramat w polskim gospodarstwieKoń umierał, właściciele nie mogli sprowadzić pomocy. Dramat w polskim gospodarstwieCzytaj dalej

Zwierzęta i mieszkanie były w przerażającym stanie

Gdy inspektor dotarł na miejsce, policjanci wskazali mu zasłonięte okno mieszkania, w którym przeprowadzić mieli interwencje. Z zewnątrz nic nie zapowiadało tego, co mieli zobaczyć w środku. Jednak już na klatce schodowej usłyszeli przeraźliwe skrzeczenie. Gdy policyjny ślusarz rozkręcił zamek do mieszkania oczom funkcjonariuszy i wolontariusza ukazał się straszny widok.

-Panował w nim półmrok, a gdy rozświetliliśmy go nieco latarkami okazało się, że zasłona w oknie nie była jedyną ozdobą tego wyszukanego wnętrza – ze ścian i z sufitu zwisały malownicze festony i draperie z pajęczyn pokrytych grubą warstwą kurzu, na wprost drzwi znajdowała się równie urokliwa barykada – ściana ze śmieci mniej więcej na jakiś metr dwadzieścia wysokości. Śmieci zresztą zalegały wszędzie: nawet gdybyśmy nie byli w stanie ich zobaczyć – musielibyśmy je wyczuć, o ich obecności świadczył bowiem niepowtarzalny zapach dawno nie opróżnianego kubła, wzbogacony nutami zapachowymi ptasich odchodów i niepowtarzalnym aromatem dawno nie wietrzonego mieszkania - pisze wolontariusz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
2. Złodziejka z jajami. Kradł śmieci w damskim stroju

Inspektorowi udało się dotrzeć do zwierząt

W końcu mężczyzna dostrzegł znajdujące się w środku ptaki. Zwierzęta siedziały na różnych sprzętach, górach śmieci oraz małych skrzynkach. Po bliższej inspekcji okazało się, że skrzynki były w rzeczywistości małymi klatkami, w których znajdowały się kolejne gołębie. Niestety wiele z nich nie przeżyło. Choć ich "właściciel" pomyślał o wsypaniu do większości z nich garści ziaren pszenicy, nie zapewnił zwierzętom dostępu do wody pitnej. Wolontariuszowi udało się także znaleźć dwie sroki. Jedna z nich była praktycznie łysa.

Ostatecznie z mieszkania zabrano 60 ptaków – w tej liczbie znalazły się dwie sroki, jedna z nich była prawie całkiem łysa, drugiej wydawało się, że jest gołębiem. Szaleństwem zresztą naznaczone było całe to lokum jak z koszmaru- czytamy w dalszej części posta.

Policja prowadzi w tej sprawie czynności dowodowe. Jeśli prokuratura zdecyduje się na postawienie sprawcy zarzutów, będzie mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sądzili, że uratowali szczeniaki. Aż zastygli, kiedy usłyszeli, że to wcale nie są psy
  2. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi
  3. Pies czy kot? Niesamowity zwierzak wygląda jak postać z bajki
  4. Katarzyna Dowbor w wybornym towarzystwie. Odwiedziła ją synowa, ale i niezwykłe zwierzęta
  5. Zrobili kotu specjalne łóżeczko. Niebywałe, co zrobił mruczek
  6. Polacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogo

źródło: facebook.com/KTOZ

Następny artykuł