Pozar
Źródło: polsatnews.pl

Dramat w Olsztynku. 84-latek nie chciał opuścić płonącego domu, za wszelką cenę próbował ratować zwierzęta

6 Listopada 2020

Zwierzęta w oczach 84-letniego mieszkańca Olsztynka miały większą wartość niż jego własne życie i zdrowie. Policjanci cudem uratowali emeryta o złotym sercu, który własnymi siłami próbował ratować konie z pożaru. W ciągu zaledwie jednej nocy staruszek stracił dobytek całego życia.

"Kochamy zwierzęta" mówił jeden z organizatorów protestu rolników, którzy zablokowali Warszawę w wyrazie sprzeciwu wobec "Piątki dla zwierząt". Choć ostatnimi czasy polskie środowisko rolnicze nie cieszy się dobrą opinią wśród aktywistów i zwolenników zmian prawnych, wciąż istnieją osoby, dla których dobro istot, nad którymi sprawują opiekę, jest wartością nadrzędną.

Chihuahua widzi noworodka po raz pierwszy. Nagle pies nie wytrzymał, rodzice wszystko nagraliChihuahua widzi noworodka po raz pierwszy. Nagle pies nie wytrzymał, rodzice wszystko nagraliCzytaj dalej

Uratowano staruszka z pożaru. Nie chciał pozwolić na to, by jego zwierzęta spłonęły

W miejscowości Pogorzelec ze wsi Tomaszyn w gminie Olsztynek doszło do tragicznego pożaru. Ogień niespodziewanie wybuchł na terenie posesji należącej do 84-latka, który w chwili wypadku znajdował się w domu.

Chociaż staruszek był narażony na ogromne niebezpieczeństwo, nie przejmował się własnym zdrowiem. Rzucił się na ratunek zwierzętom gospodarskim, które nie miały szansy samodzielnie wydostać się z zagrody. Policjanci z Olsztynka byli zmuszeni interweniować.

- Policjanci w kłębach dymu zauważyli starszego mężczyznę, pomogli mu się wydostać i udzieli pomocy przedmedycznej - zrelacjonował dziennikarce Polsat News podkom. Rafał Prokopczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Pan Bazyl przez długi czas się opierał przed opuszczeniem posesji. Nie chciał dopuścić do tego, aby jego koniom zdarzyła się krzywda.

- Dla niego najważniejsze było ratowanie koni, nie zdawał sobie sprawy, w jakim zagrożeniu sam się znajdował - przyznał asp. Krzysztof Kłos, z Komisariatu Policji w Olsztynku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Rolnik stracił dorobek życia

Z domu pana Bazyla pozostały jedynie pogorzeliska. Jak powiedział mł. bryg. Łukasz Jasiński, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, wstępne szacunkowe straty obejmujące budynek i maszyny rolnicze sięgają 240 tys. zł.

Pomimo tego, że staruszek stracił dobytek całego życia, nie chce przyjąć pomocy od gminy. Odrzucił też propozycję zamieszkania z siostrą.

- Na wszystko, co proponujemy: żywność, odzież, mieszkanie, odpowiada: nie – wyjaśnił burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko.

Biorąc pod uwagę nadchodzące warunki pogodowe, emeryt nie może pozostać na terenie zrujnowanej posesji. Zwierzęta, którymi się zajmuje, w szczególności źrebna klacz, też nie mogą przebywać na zimnie. Aby skłonić 84-latka do przystania na propozycje, gmina rozważa możliwość odebranie mu ukochanych zwierząt.

Wierny kundelek nie chce odejść od trumny swojego pana. Aparat uchwycił wzruszający moment pożegnaniaWierny kundelek nie chce odejść od trumny swojego pana. Aparat uchwycił wzruszający moment pożegnaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Nowe, drakońskie kary za brak maseczki. Prezydent Andrzej Duda zadecydował
  3. Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
  4. Jak oswoić chomika, żeby nie gryzł? Oto 5 najskuteczniejszych sposobów, jak oduczyć go agresji
  5. Wysiadł z samochodu i zaczął strzelać. Myśliwy odpowie za zabójstwo 16-letniego ucznia w szkolnym sadzie
  6. Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie "połknięcia" kajakarek podbija internet
  7. Dużo łatwiejszy przepis na gołąbki robione inaczej. Można złapać się za głowę, tak smakują

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł