ZOOstaw, NIE dokarmiaj!
Akcja Warszawskiego ZOO #ZOOstawNIEdokarmiaj ma uświadamiać, że dokarmianie zwierząt w zoo (nawet z pozoru zdrowym jedzeniem) może mieć dla mieszkańców zoo tragiczne skutki.
Ogrody zoologiczne od lat mierzą się z problemem dokarmiania zwierząt przez odwiedzających. To, co ludziom wydaje się przysmakiem, u zwierząt może wywołać poważne problemy zdrowotne, a nawet doprowadzić do ich śmierci.
Zwierzęta w ogrodach zoologicznych mają specjalistyczną, zbilansowaną dietę przygotowaną przez Dział Żywienia Zwierząt we współpracy z opiekunami. Wszelkie odstępstwa wywierają bardzo negatywny wpływ na stan zdrowia i kondycję zwierząt. Mieszkańcy zoo mogą być karmieni TYLKO przez swoich opiekunów.
Dokarmianie zwierząt przez zwiedzających sprawia, że zwierzęta chorują i cierpią. Mówią o tym mieszkańcy Warszawskiego ZOO, bohaterowie akcji #ZOOstawNIEdokarmiaj, m.in.: - ara zielono skrzydła Verda - kapucynka Ginger - słonica Buba - żubrzyca Pogódka - goryl Azizi.
W ramach akcji #ZOOstawNIEdokarmiaj będą czekały na gości Warszawskiego ZOO dodatkowe aktywności: - rodzinna gra terenowa - od 15 lipca - wystawa w alei głównej - konkursy i zabawy z nagrodami - spotkania ze zwierzętami i ich opiekunami.
ZOOstaw, NIE dokarmiaj! – proszą zwierzęta z Warszawskiego ZOO. Przyłączcie się do tego apelu i przekazujcie go dalej oznaczając w postach na FB i IG Warszawskie ZOO i wpisując hashtag #ZOOstawNIEdokarmiaj.
Przez najbliższe tygodnie na FB i IG Warszawskiego ZOO, w piątkowych postach, będą przedstawiane autentyczne historie zwierząt dokarmianych przez gości zoo. Z kolei we wtorkowych postach na FB będzie można się dowiedzieć jak niebezpieczne i często tragiczne w skutkach, zarówno dla zwierząt, jak i ludzi, mogą być próby łamania dystansu i dokarmianie.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu na FB Warszawskiego ZOO https://fb.me/e/ZwHEVtEl oraz śledzenia FB i IG stołecznego i przekazujcie dalej: #ZOOstawNIEdokarmiaj !
Więcej informacji: www.zoo.waw.pl
Kampania Warszawskiego ZOO "ZOOstaw nie dokarmiaj" organizowana jest przy współpracy z Miasto stołeczne Warszawa. Naukowo akcję wspiera Instytut Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN.