zoo słoń
Źródło: Facebook/asian elephant calf ultrasound

Pracownicy zoo podzielili się radosną nowiną i opublikowali zdjęcie USG. Rodzina powiększy się

3 Grudnia 2020

Pracownicy zoo z Oklahomy w Stanach Zjednoczonych podzielili się radosną nowiną. Jedna z rodzin mieszkających w ogrodzie zoologicznym wkrótce powiększy się! Piękne i duże zwierzę jest w ciąży. Ale na maleństwo poczeka jeszcze kilkanaście miesięcy!

Wkrótce słonica Asha z zoo z Oklahomy przywita na świecie swoje kolejne dziecko! 25-latka jest w ciąży, ale jak to u słoni bywa, błogosławiony stan trwa naprawdę długo! Czwarte dziecko Ashy ma pojawić się na świecie w lutym 2022 roku. Ciąża u słoni trwa niespełna dwa lata, czyli 22 miesiące, dokładnie 660 dni.

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewrSzczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewrCzytaj dalej

Słonica z zoo jest w ciąży

Ojcem słoniątka jest 51-letni słoń Rex. Kiedy maluch pojawi się na świecie, ojciec nie będzie się nim zajmował. Obowiązek opieki spada na matkę, która karmi młode nawet przez blisko rok! Później słoniątko do czasu, aż nie będzie samodzielne trzyma się blisko matki.

Zoo podzieliło się wideo z USG, na którym widać małą trąbę, tułów i nogi słonia. Słonica jest już w ósmym miesiącu ciąży. Jednak tak jak wyżej wspomnieliśmy przed nią jeszcze 14 miesięcy ciąży zanim dziecko pojawi się na świecie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Długa ciąża nie tylko u słonicy

Jedne zwierzęta rodzą po nawet 20 dniach, a inne na swoje maluchy czekają kilkanaście miesięcy! Ile trwa ciąża u innych gatunków zwierząt?

- Żyrafy - 435 dni
- Wielbłądy - 390 dni
- Konie - 335 dni
- Bydło 278 dni
- Goryle - 258 dni
- Niedźwiedzie - 230 dni
- Hipopotamy - 230 dni
- Świnie - 115 dni
- Lwy 105 dni

Zoo w Oklahomie

W zoo w Oklahomie w USA mieszka mnóstwo zwierząt. Można w nim zobaczyć m.in. niedźwiedzie grizzly czy niedźwiedzie czarne żyrafy, słonie, lwy, żółwie, nosorożce czy lwy morskie. Podobne zwierzaki można również spotkać w polskich ogrodach zoologicznych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy w Gdańsku.

Lubicie chodzić do zoo?

Dlaczego psy lubią być drapane akurat za uszami? Zdradzamy psie sekretyDlaczego psy lubią być drapane akurat za uszami? Zdradzamy psie sekretyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródła: kochamyzwierzaki.pl, weterynarianews.pl

Następny artykuł