Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Zmarł Zdzisław Małysz, przyjaciel wszystkich zwierząt. "Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w mediach"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 21.12.2022 12:13

Zmarł Zdzisław Małysz, przyjaciel wszystkich zwierząt. "Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w mediach"

Zmarł Zdzisław Małysz, przyjaciel wszystkich zwierząt. Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w
facebook/Her Onim

Polskie środowisko pro-zwierzęce poniosło olbrzymią stratę. Nie żyje Zdzisław Małysz, założyciel i komendant Straży Ochrony Zwierząt w Lublinie. Był bezgranicznie oddanym przyjacielem zwierząt, który nigdy nie pozostawał obojętny na ich krzywdę. Pogrążeni w smutku i żałobie członkowie organizacji żegnają wieloletniego przyjaciela i składają kondolencję jego najbliższym.

O śmierci Zdzisława Małysza poinformowała Straż Ochrony Zwierząt Lublin. Z żałobnego wpisu w mediach społecznościowych wynika, że oddany przyjaciel zwierząt odszedł 19 grudnia br. po długiej walce z chorobą. Miał 45 lat.

Zmarł Zdzisław Małysz, przyjaciel wszystkich zwierząt

Straż Ochrony Zwierząt w Lublinie, której Zdzisław Małysz był założycielem i komendantem, zamieściła na swoim facebookowym profilu poruszający wpis, w którym pożegnała niezapomnianego przyjaciela wszystkich zwierząt.

- Z BÓLEM W SERCU INFORMUJEMY, ŻE DZIŚ W NOCY (19.12.2022) ZMARŁ ZDZISIO - czytamy we wpisie. - Zdzisław Małysz - założyciel i Komendant naszej Straży Ochrony Zwierząt, który przez wiele lat walczył o zwierzęta. Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w mediach. W tym wszystkim nigdy nie zapominał o ludziach.

Szczególne wyrazy współczucia przyjaciele Zdzisława Małysza złożyli jego żonie Annie. Kobieta trwała przy nim na dobre i złe. Ich zdaniem tworzyli małżeństwo idealne, z którego przykład mogłoby brać wiele ludzi.

- Kochamy Ciebie Przyjacielu i będziemy bardzo za Tobą tęsknić. Byłeś dzielny, zniosłeś w życiu tak wiele, walczyłeś do samego końca. Jeszcze się spotkamy - będziesz dalej dbać o zwierzęta - dodają współpracownicy Małysza.

Poruszająca historia Zdzisława Małysza

Zdzisław Małysz niósł pomoc bezbronnym zwierzętom na wielu płaszczyznach. Oprócz łukowskiego inspektoratu prowadził również Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt pod Nałęczowem. Tam do zdrowia wracają rysie, jelenie, bociany, sarny, wilki i jastrzębie, aby w pełni sił móc powrócić do naturalnego środowiska. Wielokrotnie brał udział w interwencjach mających na celu pomoc cierpiącym i pokrzywdzonym stworzeniom.

Człowiek o złotym sercu od trzech lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Wskutek upadku ze schodów doznał czterokończynowego paraliżu. Mimo wyczerpującej rehabilitacji opłacanej ze zbiórek pieniędzy, w ostatnich dniach stan zdrowia komendanta SOZ w Lublinie wyraźnie się pogorszył.

- Wtedy rozpoczął ciężką walkę o życie, walkę o siebie, walkę o sprawność. Nasz dzielny Wojownik za każdym razem wychodził zwycięsko z różnych opresji - czytamy na profilu Straży Ochrony Zwierząt Lublin.

Po informacji o śmierci Zdzisława Małysza social media zalała fala pożegnań, kondolencji i wyrazów współczucia dla najbliższych mężczyzny. Udostępniały je nie tylko osoby z branży, ale i miłośnicy zwierząt, nad których dobro własne zawsze przekładał.

- Zapamiętamy Cię jako wspaniałego kolegę i człowieka pogodnego, niezwykle życzliwego, oddanego swojej pasji i zwierzętom potrzebującym pomocy. Człowiek, o którym się nieraz mówi "do rany przyłóż" - czytamy.

- Dziękuję, że mogłam Cię poznać - choć w przykrej rzeczywistości, ale pokazałeś mi, że trzeba mieć wiarę, nigdy nie narzekać i nie poddawać się. Teraz gdy Ciebie już tu nie będzie jakoś marnie widzę ten świat - pisze koleżanka zmarłego.

Choć bardzo trudno pogodzić się z tak ogromną stratą, przyłączamy się do kondolencji i współczujemy pogrążonej w żałobie rodzinie. Już wiadomo, że pogrzeb Zdzisława Małysza odbędzie się w czwartek, 22 grudnia 2022 r. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej przy ulicy Unickiej w Lublinie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia – każda złotówka ma znaczenie. KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: o2.pl

Tagi: Śmierć