Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Zanurzył się pod wodą i coś przyssało mu się do twarzy. Tego nurkowania nigdy nie zapomni
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 10.03.2023 10:16

Zanurzył się pod wodą i coś przyssało mu się do twarzy. Tego nurkowania nigdy nie zapomni

None
youtube/ViralHog

Podczas wypoczynku w Santa Catarina w Brazylii grupa turystów obserwowała ośmiornicę w jej naturalnym środowisku. Jak się okazało, bezkręgowiec również się nimi zainteresował, a nawet zdecydował, że zechce poznać ich bliżej. W tym celu zwierzę przyssało się do jednego z mężczyzn. Szczęśliwiec na długo nie zapomni wakacyjnego wypadu nad wodę.

Ośmiornice to bardzo interesujące zwierzęta, głównie ze względu na przynależność do najbardziej inteligentnych stworzeń zamieszkujących naszą planetę. Swoich fanów doczekały się na całym świecie. Grupka znajomych, którzy wybrali się na wakacyjny wyjazd do Santa Catarina, mieli okazję poznać jedną z nich naprawdę blisko. Jednak to nie pierwszy taki przypadek.

Ośmiornica przyssała się do mężczyzny. Nie chciała zejść z jego twarzy

Na nagraniu udostępnionym na kanale Youtube ViralHog możemy zobaczyć grupę znajomych, którzy świetnie spędzają czas w brazylijskim mieście Santa Catarina. Spostrzegawczy widzowie od razu dopatrzą się, że grupie znajomych towarzyszy także pewien wodny stwór.

Po chwili chłopak, który zanurza się pod wodą, wypływa na powierzchnie z bezkręgowcem na twarzy. Choć mogłoby się wydawać, że niektórzy w takiej sytuacji byliby spanikowani, on utrzymał nerwy na wodzy, a po chwili zaczął się nawet cieszyć z faktu, że ośmiornica postanowiła dołączyć do ich zabawy.

Wydawało się, że zupełnie nic nie robi sobie z jej obecności, a wodne stworzenie towarzyszyło mu jeszcze przez dobre kilka minut. Niedługo jednak okazało się, że odczepienie jej wcale nie jest takie łatwe. Zwierzak wyposażony w przyssawki na potężnych mackach zaczął przemieszczać się po jego barku.

 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

To nie pierwsze nagranie z ośmiornicą w roli głównej

To nie pierwsze nagranie, które internauci zamieścili w sieci z fascynującym bezkręgowcem w roli głównej. Okazuje się, że zdarza się, że ośmiornice przyczepiają się do różnych części ciała, przebywających w wodzie ludzi. Kolejny materiał, który cieszy się dużą popularnością wśród internautów, przedstawia nurkującą kobietę, której nogę upodobało sobie wodne stworzenie. 

Trzeba przyznać, że jej ujęcia pod taflą wody, przez którą przebijają się promienie słońca, są imponujące. Sprytny zwierz po prostu załatwił sobie darmową przejażdżkę. 

 

 

Mają duże głowy, oczy i osiem przydatnych ramion. Ciekawostki o ośmiornicach

Ośmiornice są głowonogami żyjącymi w pełnosłonych wodach mórz i oceanów na całej kuli ziemskiej. Cechuje je nie tylko nadzwyczajna inteligencja, ale również zaskakująca szybkość i sprawność, bowiem prawie wszystkie odmiany są drapieżne. To one spośród bezkręgowców pod wieloma względami najbardziej przypominają ludzi.

Powołując się na kontrowersyjną teorię przedstawioną w magazynie “Progress in Biophysics and Molecular Biology”, niektórzy naukowcy nazywają ośmiornice podwodnymi kosmitami, gdyż podejrzewają, iż przybyły na Ziemię wraz z meteorami. Ich anatomia rzeczywiście jest nie z tego świata. Stworzenia te mają po osiem macek, trzy serca i błękitną krew, a jednocześnie w ich organizmie próżno szukać kości. W chwili zagrożenie wypuszczają z siebie strugi atramentu, a same uciekają w przeciwnym kierunku. 

źródło: dailymail.co.uk; national-geographic.pl

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?
W ostatnim czasie leśnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego natknęli się na gigantyczne dziury w drzewach, które wyglądają jakby wyszły spod ręki wandali. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości to robota pewnego płochliwego zwierzęcia. Jaki ptak jest ich autorem i gdzie najczęściej można je znaleźć? Niewątpliwie precyzyjnie wydrążona w drzewie dziupla o kwadratowym bądź prostokątnym kształcie może wydawać się czymś zaskakującym i rzadko spotykanym w polskich lasach. Jesteśmy przekonani, że niektórzy mogliby nawet pomyśleć, że to sprawka człowieka. Okazuje się jednak, że za całym zamieszaniem stroi płochliwe stworzenie, które w Polsce objęto ochroną gatunkową ścisłą.
Czytaj dalej
Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"
Jak zmieniają się zwierzęta po adopcji? Użytkownik Reddita pokazał metamorfozę kota, którego przygarnął z ulicy. Widząc zestawienie dwóch zdjęć, aż trudno uwierzyć, że jest na nich ten sam mruczek. Internauci są jednomyślni w twierdzeniu, że największą różnicę widać w jego oczach. Larry to kot, który w końcu natrafił na osobę, dla której jego los nie był obojętny. Na jego przykładzie można doskonale zaobserwować, jak bardzo zmieniają się stworzenia, które z niechcianego i porzuconego zwierzaka stają się kochanym i zadbanym pupilem domowym. 
Czytaj dalej