Swiatzwierzat.pl

youtube/ViralHog

Zanurzył się pod wodą i coś przyssało mu się do twarzy. Tego nurkowania nigdy nie zapomni

10 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Podczas wypoczynku w Santa Catarina w Brazylii grupa turystów obserwowała ośmiornicę w jej naturalnym środowisku. Jak się okazało, bezkręgowiec również się nimi zainteresował, a nawet zdecydował, że zechce poznać ich bliżej. W tym celu zwierzę przyssało się do jednego z mężczyzn. Szczęśliwiec na długo nie zapomni wakacyjnego wypadu nad wodę.

Ośmiornice to bardzo interesujące zwierzęta, głównie ze względu na przynależność do najbardziej inteligentnych stworzeń zamieszkujących naszą planetę. Swoich fanów doczekały się na całym świecie. Grupka znajomych, którzy wybrali się na wakacyjny wyjazd do Santa Catarina, mieli okazję poznać jedną z nich naprawdę blisko. Jednak to nie pierwszy taki przypadek.

Ośmiornica przyssała się do mężczyzny. Nie chciała zejść z jego twarzy

Na nagraniu udostępnionym na kanale Youtube ViralHog możemy zobaczyć grupę znajomych, którzy świetnie spędzają czas w brazylijskim mieście Santa Catarina. Spostrzegawczy widzowie od razu dopatrzą się, że grupie znajomych towarzyszy także pewien wodny stwór.

Po chwili chłopak, który zanurza się pod wodą, wypływa na powierzchnie z bezkręgowcem na twarzy. Choć mogłoby się wydawać, że niektórzy w takiej sytuacji byliby spanikowani, on utrzymał nerwy na wodzy, a po chwili zaczął się nawet cieszyć z faktu, że ośmiornica postanowiła dołączyć do ich zabawy.

Wydawało się, że zupełnie nic nie robi sobie z jej obecności, a wodne stworzenie towarzyszyło mu jeszcze przez dobre kilka minut. Niedługo jednak okazało się, że odczepienie jej wcale nie jest takie łatwe. Zwierzak wyposażony w przyssawki na potężnych mackach zaczął przemieszczać się po jego barku.

 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

To nie pierwsze nagranie z ośmiornicą w roli głównej

To nie pierwsze nagranie, które internauci zamieścili w sieci z fascynującym bezkręgowcem w roli głównej. Okazuje się, że zdarza się, że ośmiornice przyczepiają się do różnych części ciała, przebywających w wodzie ludzi. Kolejny materiał, który cieszy się dużą popularnością wśród internautów, przedstawia nurkującą kobietę, której nogę upodobało sobie wodne stworzenie. 

Trzeba przyznać, że jej ujęcia pod taflą wody, przez którą przebijają się promienie słońca, są imponujące. Sprytny zwierz po prostu załatwił sobie darmową przejażdżkę. 

 

 

Mają duże głowy, oczy i osiem przydatnych ramion. Ciekawostki o ośmiornicach

Ośmiornice są głowonogami żyjącymi w pełnosłonych wodach mórz i oceanów na całej kuli ziemskiej. Cechuje je nie tylko nadzwyczajna inteligencja, ale również zaskakująca szybkość i sprawność, bowiem prawie wszystkie odmiany są drapieżne. To one spośród bezkręgowców pod wieloma względami najbardziej przypominają ludzi.

Powołując się na kontrowersyjną teorię przedstawioną w magazynie “Progress in Biophysics and Molecular Biology”, niektórzy naukowcy nazywają ośmiornice podwodnymi kosmitami, gdyż podejrzewają, iż przybyły na Ziemię wraz z meteorami. Ich anatomia rzeczywiście jest nie z tego świata. Stworzenia te mają po osiem macek, trzy serca i błękitną krew, a jednocześnie w ich organizmie próżno szukać kości. W chwili zagrożenie wypuszczają z siebie strugi atramentu, a same uciekają w przeciwnym kierunku. 

źródło: dailymail.co.uk; national-geographic.pl

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

CZYTAJ DALEJ
Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"

Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Martwa lisica zawieszona na znaku drogowym. To nie pierwszy raz, "Człowiek potrafi być bestią"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Tak gronostaj wdzięczył się przed kamerą. Już założył wdzianko na wiosnę, "Chciał sławy i ją ma"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Kleszcze pojawiły się wcześniej, atakują ludzi i zwierzęta. Po powrocie z lasu, wykorzystaj ten patent
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wyciekło nagranie z chińskiego zoo. Skrajnie wychudzony lew ledwo może chodzić
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Ryś przeciął drogę i dumnie wkroczył w las. Leśnicy nie kryją zdumienia: "Coś takiego zdarza się raz na..."
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jaka będzie wiosna w Polsce? Odpowiedzi szukajmy u bocianów, "To będzie dziwny sezon"
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]