Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Wyrzucili na śmietnik stary drapak, jednak szybko znalazł nowego właściciela. Nagrano poruszającą scenę
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 26.11.2023 11:13

Wyrzucili na śmietnik stary drapak, jednak szybko znalazł nowego właściciela. Nagrano poruszającą scenę

Śmieci
Śmieci, źródło: pexels.com @Вениамин Курочкин, facebook.com @Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym

Pewien właściciel kota wyrzucił na śmietnik zużyty drapak swojego pupila. Sądził, że zwierzęcy gadżet do niczego już się nie nadaje. Nie spodziewał się, że ktoś jeszcze będzie miał dużo radości z użytkowania go. Nagranie niecodziennego widoku poruszyło tysiące serc. Scena, która wydarzyła się przy śmietniku, przypomniała wielu osobom, jak niewiele potrzeba, aby uszczęśliwić tych, którzy mają w życiu pod górkę.

Wyrzucił na śmietnik zużyty drapak dla kota

Każdy właściciel kota doskonale wie o tym, że drapak to rzecz, którą trzeba regularnie wymieniać. Intensywnie użytkowany gadżet szybko przestaje spełniać swoją funkcję, przez co domowe mruczki przestają się nim interesować. Okazuje się, jednak że nie brakuje chętnych do korzystania z nawet bardzo zużytych artykułów dla zwierząt. 

Pewien drapak wyrzucony na śmietnik zaskakująco szybko znalazł nowego właściciela. Co więcej, na pozór niepotrzebny już dla nikogo gadżet stał się źródłem beztroskiej radości. Świadek wzruszającego zdarzenia nagrał wyjątkowy widok, po czym filmik udostępnił na mediach społecznościowych. To scena, która poruszyła tysiące serc.

Organizował nielegalne walki psów, został skazany. Pierwszy taki wyrok w Polsce!

Dla jednych śmieć, dla innych największy skarb

Nagranie wzruszającej sceny na śmietniku udostępnili aktywiści z Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym, zajmujący się pomocą dla pokrzywdzonych zwierząt. Filmik opisali krótko, ale treściwie:

Nic bardziej wzruszającego dzisiaj nie zobaczysz.

Bohaterem poruszającego nagrania jest bezdomny kot, który oddał się beztroskiej zabawie na wyrzuconym drapaku. Okazało się, że przedmiot, który w oczach ludzi jest już nieprzydatny, z perspektywy porzuconego czworonoga jest najwspanialszym darem od losu. Być może ten czworonóg nigdy wcześniej nie miał okazji pobawić się czymś, co dla domowych mruczków jest codziennością. 

Nawet małe gesty mają znaczenie. Pomagajmy!

Skala bezdomności zwierząt jest przerażająca. Każdego dnia ludzie zaangażowani w pomoc porzuconym czworonogom mają ręce pełne roboty. Codziennie niewinne istoty cierpią przez nieodpowiedzialnych ludzi, a największą radością w ich życiu bywają fanty znalezione na śmietnikach. 

Dlatego każdy pomocny gest ma znaczenie. Jeżeli nie możesz adoptować żadnego zwierzaka, nic straconego. Pomagać można na wiele sposobów, oto kilka przykładowych pomysłów:

  • wpłacanie pieniędzy na zrzutki na pomoc dla bezdomnych zwierząt;
  • wolontariat w schroniskach lub organizacjach prozwierzęcych;
  • przekazywanie darów do jednostek ratujących zwierzęta (np. koce, ręczniki, zabawki, karmy);
  • udostępnianie postów jednostek ratujących zwierzęta.

Źródło: facebook.com @Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym

Tagi: Koty Nagranie