Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wyciekło nagranie z chińskiego zoo. Skrajnie wychudzony lew ledwo może chodzić
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.03.2023 15:28

Wyciekło nagranie z chińskiego zoo. Skrajnie wychudzony lew ledwo może chodzić

None
youtube/ 中国之音

Świat obiegło nagranie przedstawiające skrajnie wychudzonego lwa, którego można "podziwiać" w ogrodzie zoologicznym w Nankinie. "Król sawanny" przypominał żywy szkielet i miał trudności w poruszaniu się po wybiegu, co nie umknęło uwadze tysięcy internautów. Negatywna reakcja ze strony użytkowników sieci oraz zarzuty o znęcanie się nad zwierzęciem skłoniło władze obiektu do wydania oświadczenia. 

Kości obleczone skórą - tak prezentował się drapieżny kot, o którym zrobiło się głośno w zagranicznych mediach. Na chińskim odpowiedniku TikToka - platformie Douyin - oraz Youtubie zamieszczono krótkie nagranie pochodzące z Jinniu Lake Safari Park w Nankinie. Bez wątpienia stan zdrowia lwa zaniepokoiłby każdą osobę, która choć raz w życiu widziała przedstawiciela jego gatunku na żywo. 

Lew z chińskiego zoo ledwo może chodzić po wybiegu

Wspomniany materiał filmowy przedstawia lwa o imieniu Al - jednego z podopiecznych chińskiego ogrodu zoologicznego. Zwierzę ma trudności z wykonywaniem podstawowych czynności - gołym okiem widać, jak z widocznym trudem schodzi ze skalnych schodów, po czym chwiejnym krokiem przemieszcza się w głąb wybiegu. 

Zwierzę wygląda jakby miało się przewrócić w każdej chwili. Sprawia wrażenie skrajnie zaniedbanego bądź schorowanego. W głowach setki tysięcy widzów, do których dotarło alarmujące wideo, z pewnością pojawiło się pytanie, kiedy ostatni raz karmiono wychudzone zwierzę. 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Opiekę nad zwierzęciem poddano w wątpliwość

Niepokojący wygląd zwierzęcia skłonił internautów do rozesłania materiału filmowego po lokalnych redakcjach oraz zgłoszenia sprawy odpowiednim służbom. Zarzucają władzom placówki niewystarczającą troskę o stan zdrowia trzymanego w niewoli lwa.

Dziennikarze skontaktowały się z przedstawicielami chińskiego zoo celem uzyskania odpowiedzi, co doprowadziło do widocznego osłabienia kondycji drapieżnika. Opiekunowie zapewnili, że lwu nie dzieje się krzywda, a jego szokujący wygląd przypisywali starości. Al jest bowiem jednym z najstarszych przedstawicieli swojego gatunku spośród osobników trzymanych w niewoli.

Lew znajduje się pod stałą opieką weterynarzy

Największy afrykański drapieżca żyje krótko i na ogół kończy gwałtownie, tak samo jak jego ofiary - tracąc życie podczas walki. Przeciętny wiek życia w niewoli wynosi 13 lat, chociaż notowano pojedyncze przypadki osobników, które wymykały się śmierci nieco dłużej.

Samiec udokumentowany na nagraniu niedawno skończył 25 lat, co można porównać do 80 lat u człowieka. Z powodu sędziwego wieku zwierzę nie jest w stanie przeżuwać pokarmu. Władze ogrodu zoologicznego wyjaśniają, że koci staruszek jest karmiony specjalną karmą składającą się z płynnego białka i małych kawałków mięsa. 

Wartym dodania jest fakt, iż Al ma do dyspozycji prywatny, mały wybieg, dlatego zazwyczaj nie spędza czasu na większym wybiegu. Udaje się tam jedynie na krótkie spacery w godzinach porannych lub wieczorowych. Nagranie, które wstrząsnęło światem, pochodziło właśnie z momentu, kiedy jeden z pracowników wypuścił go na przechadzkę. 

Źródło: Daily Mail

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"
Pracownicy salonu urody dla psów zwrócili się z apelem do wszystkich opiekunów czworonogów, aby nie zapominali o regularnym rozczesywaniu sierści swoich pupili. Dołączono do niego filmik, na którym pokazano, czym może skończyć się zaniedbanie futerka przez dłuższy czas. Aż boli od samego patrzenia.Chociaż żaden człowiek nie chciałby chodzić ze skołtunionymi włosami, które boleśnie ciągnęłyby jego skórę, niestety niektórzy właściciele czworonogów nie zdają sobie sprawy, jak wielką krzywdę wyrządzają im, zaniedbując rutynową pielęgnację. W przeciwnym razie jedynym rozwiązanie może okazać się całkowite ogolenie sierści zwierzęcia. 
Czytaj dalej
Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu
Chomiki to popularne domowe zwierzątka, które znane są ze swojego talentu do ucieczek. Trudno doceniać intelekt tych gryzoni, gdy znajduje się za kratkami, jednak po wydostaniu z klatki potrafią przysporzyć właścicielowi kłopotów. Przekonała się o tym pewna kobieta, znajdując swojego podopiecznego w nietypowym miejscu.Chomiki to urocze i mało wymagające stworzenia, które są jednymi z najczęściej wybieranych zwierzątek domowych, zwłaszcza przez najmłodszych członków rodziny.s W przeciwieństwie do szczurów czy myszy, swoim wyglądem zdecydowanie bardziej zachwycają, niż odstraszają. Prawdopodobnie dlatego tyle osób decyduje się na przygarnięcie go do swojego domu. 
Czytaj dalej