Swiatzwierzat.pl

youtube/ 中国之音

Wyciekło nagranie z chińskiego zoo. Skrajnie wychudzony lew ledwo może chodzić

17 Marca 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Świat obiegło nagranie przedstawiające skrajnie wychudzonego lwa, którego można "podziwiać" w ogrodzie zoologicznym w Nankinie. "Król sawanny" przypominał żywy szkielet i miał trudności w poruszaniu się po wybiegu, co nie umknęło uwadze tysięcy internautów. Negatywna reakcja ze strony użytkowników sieci oraz zarzuty o znęcanie się nad zwierzęciem skłoniło władze obiektu do wydania oświadczenia. 

Kości obleczone skórą - tak prezentował się drapieżny kot, o którym zrobiło się głośno w zagranicznych mediach. Na chińskim odpowiedniku TikToka - platformie Douyin - oraz Youtubie zamieszczono krótkie nagranie pochodzące z Jinniu Lake Safari Park w Nankinie. Bez wątpienia stan zdrowia lwa zaniepokoiłby każdą osobę, która choć raz w życiu widziała przedstawiciela jego gatunku na żywo. 

Lew z chińskiego zoo ledwo może chodzić po wybiegu

Wspomniany materiał filmowy przedstawia lwa o imieniu Al - jednego z podopiecznych chińskiego ogrodu zoologicznego. Zwierzę ma trudności z wykonywaniem podstawowych czynności - gołym okiem widać, jak z widocznym trudem schodzi ze skalnych schodów, po czym chwiejnym krokiem przemieszcza się w głąb wybiegu. 

Zwierzę wygląda jakby miało się przewrócić w każdej chwili. Sprawia wrażenie skrajnie zaniedbanego bądź schorowanego. W głowach setki tysięcy widzów, do których dotarło alarmujące wideo, z pewnością pojawiło się pytanie, kiedy ostatni raz karmiono wychudzone zwierzę. 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Opiekę nad zwierzęciem poddano w wątpliwość

Niepokojący wygląd zwierzęcia skłonił internautów do rozesłania materiału filmowego po lokalnych redakcjach oraz zgłoszenia sprawy odpowiednim służbom. Zarzucają władzom placówki niewystarczającą troskę o stan zdrowia trzymanego w niewoli lwa.

Dziennikarze skontaktowały się z przedstawicielami chińskiego zoo celem uzyskania odpowiedzi, co doprowadziło do widocznego osłabienia kondycji drapieżnika. Opiekunowie zapewnili, że lwu nie dzieje się krzywda, a jego szokujący wygląd przypisywali starości. Al jest bowiem jednym z najstarszych przedstawicieli swojego gatunku spośród osobników trzymanych w niewoli.

Lew znajduje się pod stałą opieką weterynarzy

Największy afrykański drapieżca żyje krótko i na ogół kończy gwałtownie, tak samo jak jego ofiary - tracąc życie podczas walki. Przeciętny wiek życia w niewoli wynosi 13 lat, chociaż notowano pojedyncze przypadki osobników, które wymykały się śmierci nieco dłużej.

Samiec udokumentowany na nagraniu niedawno skończył 25 lat, co można porównać do 80 lat u człowieka. Z powodu sędziwego wieku zwierzę nie jest w stanie przeżuwać pokarmu. Władze ogrodu zoologicznego wyjaśniają, że koci staruszek jest karmiony specjalną karmą składającą się z płynnego białka i małych kawałków mięsa. 

Wartym dodania jest fakt, iż Al ma do dyspozycji prywatny, mały wybieg, dlatego zazwyczaj nie spędza czasu na większym wybiegu. Udaje się tam jedynie na krótkie spacery w godzinach porannych lub wieczorowych. Nagranie, które wstrząsnęło światem, pochodziło właśnie z momentu, kiedy jeden z pracowników wypuścił go na przechadzkę. 

Źródło: Daily Mail

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"

CZYTAJ DALEJ
Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu

Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

LewZOOChoroby zwierząt

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Król polskich lasów dał się "złapać" w fotopułapkę. Taki okaz to prawdziwa rzadkość
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Młody biały tygrys wyrzucony na śmietnik. Istnieje obawa, że jest sparaliżowany
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rybak miał trudności z oddychaniem, prawie się udusił. Lekarz usunął żywe zwierzę z jego przełyku
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Inwazyjny gatunek żółwia schwytany pod Warszawą. "Może nawet odgryźć ludzką rękę w nadgarstku"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Świat poruszony zdjęciami ostatniego nosorożca. Czy tego gatunku nie da się już ocalić?
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

O mały włos, a trafiłby do ubojni. Dzięki nietypowemu wzorowi na futrze, cielę dostało drugą szansę
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]