Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wrona odwdzięczyła się kobiecie za ratunek piskląt
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 10.04.2022 09:34

Wrona odwdzięczyła się kobiecie za ratunek piskląt

wrona
fot. Anne Edwards

Kilka lat temu po drugiej stronie ulicy, przy której mieszkała Anne Edwards, wprowadziła się wyjątkowa sąsiadka. Była to dzika wrona, którą kobieta nazwała Mildred. Między nią, a ptakiem wywiązała się niezwykła przyjaźń. Kiedy synek Szkotki poważnie zachorował, zwierzę okazało jej niewyobrażalne wsparcie.

Niecodzienna znajomość Anne Edwards z dziką wroną rozpoczęła się pewnego dnia, kiedy kobieta przebywając w domu, usłyszała dochodzące z zewnątrz niepokojące odgłosy. Szybko wyszła na dwór, a wtedy zobaczyła Mildred oraz jedno z jej piskląt.

Kobieta uratowała dziecko wrony

Ptaki, siedzące na ogrodzeniu znajdowały się w niebezpieczeństwie. Nieopodal czaił się na nie kot. Anne postanowiła uratować pisklaka i zaniosła go do gniazda, znajdującego się wysoko na drzewie po drugiej stronie ulicy.

Wrona doceniła pomoc kobiety i od tego czasu każdego roku przynosiła wszystkie swoje pisklęta do jej ogrodu. Anne miała okazję kolejny raz pomóc wroniej rodzinie, kiedy jedno z piskląt znalazła na ziemi i z powrotem zaniosła je do gniazda Mildred.

undefined

Niezwykła przyjaźń kobiety i ptaka

Wrona nie pozostała kobiecie dłużna. Pewnego razu syn Anne się rozchorował i został przewieziony karetką do szpitala. Mildred wszystko widziała ze swojego gniazda po drugiej stronie drogi i postanowiła odwdzięczyć się kobiecie za dobro, jakie od niej otrzymała.

Kiedy wróciłam do domu ze szpitala, usłyszałam, jak Mildred głośno krakała za oknem mojej sypialni. Wyszłam na zewnątrz, a ona siedziała na nagim drzewie, zupełnie sama. Wyglądało to tak, jakby chciała mnie pocieszyć. To było naprawdę niezwykłe – powiedziała Anne.

Wrona odwdzięczyła się kobiecie

Mildred wspierała Anne swoją obecnością tak długo, jak jej syn przebywał w szpitalu. Na szczęście stan jego zdrowia szybko się poprawiał i juz trzeciego dnia wrócił do domu. Mildred zauważyła, że Anne ulżyło.

Gdy tylko mój syn wrócił do domu, Mildred wróciła do swojego normalnego miejsca. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przesłali swoje serdeczne życzenia — i naszej przyjaciółce Mildred, która się nami opiekujedodała Anne.

fot. Anne Edwards
fot. Anne Edwards

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Tagi: Ptaki Dziecko
Polecane