Swiatzwierzat.pl
Mandat

The Dodo

Właściciel auta dostał mandat za przekroczenie prędkości. Kierowcą wcale nie był człowiek

7 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Niedawno kierowca z Niemiec otrzymał pocztą mandat za przekroczenie prędkości, do którego dołączono fotografię, stanowiącą dowód wykroczenia. Nie byłoby w tym nic niecodziennego, gdyby nie drobny szczegól. Rzekomy sprawca, uchwycony przez fotoradar, wcale nie był człowiekiem.

Fotoradary to urządzenia, które swoją obecnością wprawiają w złość nie tylko piratów drogowych, ale również kierowców, którym przypadkiem zdarzy się mocniej nadepnąć pedał gazu. Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa kierowca, który przekroczył limit prędkości i został zarejestrowany przez urządzenie, powinien otrzymać mandat.

Chociaż nikt nie cieszy się z płacenia grzywien i kar, ta historia udowadnia, że widok mandatu w skrzynce pocztowej potrafi wywołać uśmiech na twarzy.

Nietypowy demon szybkości

Pewien kierowca z Niemiec mocno się zdziwił, kiedy na zdjęciu z fotoradaru, które dołączono do mandatu drogowego, ujrzał kogoś innego za kierownicą swojego auta. Wygląda na to, że pojazd prowadził futrzasty złodziej samochodów.

Pies za kierownicą

- Moją pierwszą reakcją było: "To nie może być prawdziwe – powiedział bratanek właściciela psa w rozmowie z "The Dodo". - Myślę, że mój wujek był równie zaskoczony.

W rzeczywistości postacią ukazaną na fotografii był piesek należący do właściciela pojazdu, który znajdował się u jego boku. Dokładnie w chwili, gdy minęli fotoradar, pupil wskoczył na jego kolana. To wystarczyło, by spadły na niego wszelkie podejrzenia.

- Zwykle pies jest przypięty specjalnym pasem bezpieczeństwa, ale tego dnia wujek zapomniał go założyć. Najzabawniejsze jest to, że psiak siedział na jego kolanach zaledwie przez kilka sekund. Co za wyczucie chwili! - wyjaśnił bratanek.

Meghan Markle

Meghan Markle straciła przyjaciela. Postanowiła uczcić jego pamięć w wyjątkowy sposób

CZYTAJ DALEJ

Czworonóg miłośnikiem czterech kółek

Chociaż właściciel zwierzaka mógłby odwołać się do mandatu drogowego, wskazując, że to nie on popełnił wykroczenie, ostatecznie zapłacił niesłusznie nałożoną karę. Ciekawe tylko, co pomyśleli sobie policjanci, gdy zobaczyli zdjęcie z fotoradaru.

null

Kto by się spodziewał, że tak niewinnie wyglądającego zwierzaka kręci adrenalina i szybka jazda? Mamy dla Was dobrą radę - upewnijcie się, czy Wasi podopieczni nie mają na sumieniu nielegalnej przejażdżki bez wiedzy właściciela, zanim znajdziecie mandat w skrzynce pocztowej!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >