Swiatzwierzat.pl
Owczarki

twitter/relationshipgoals671

Owczarek niemiecki pociesza siostrę po operacji. Urocze wideo roztopi serce niejednego twardziela

5 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Wideo dokumentujące psią troskę o chore rodzeństwo stało się hitem w Internecie. Zachowanie malutkiego owczarka niemieckiego, który starał się pocieszyć swoją siostry jest niezbitym dowodem na to, że nie tylko ludzie są zdolni do okazywania empatii

Wideo, na którym owczarek niemiecki pociesza swoją siostrę to jeden z widoków, nad którym nawet najwięksi twardziele potrafią się rozkleić. Każdy, kto kiedykolwiek miał szansę dostrzec troskę w oczach swojego podopiecznego, nie będzie w stanie zignorować przeuroczej reakcji tych dwóch czworonogów. 

Weterynarze uchwycili na wideo reakcję psiego rodzeństwa

Niezależnie od wieku, każdy w swoim życiu pragnie odczuwać wsparcie i opiekę ze strony swoich najbliższych. Choć wraz z osiągnięciem dorosłości potrzeba ta może ulec pewnym zmianom, w dalszym ciągu żadna osoba nie chce zostać sama w sytuacji, gdy zapadnie na ciężką chorobę czy będzie się mierzył z poważnymi problemami życiowymi.

Choć niektórzy wciąż nie wierzą w to, jakoby nasi bracia mniejsi byli w stanie odczuwać takie emocje jak smutek, radość, złość czy strach, nagranie z kliniki weterynaryjnej może pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

Patrząc na reakcję owczarka niemieckiego, który pociesza swoją siostrę po tym, jak przeszła operację, chyba każdy jest w stanie docenić empatię i opiekuńczość, jaką obdarzony został ten szczeniak. Sądząc po wyrazie jego pyska, psiak jest zmartwiony stanem zdrowia swojego rodzeństwa, dlatego przez cały czas pozostaje tuż obok. 

Owczarki niemieckie, ale też wszystkie inne zwierzęta również oczekują troski ze strony swoich opiekunów oraz najbliższych członków rodziny, kiedy cierpią. To naturalna potrzeba, która łączy nas ze sobą i sprawia, że jesteśmy w stanie się wzajemnie porozumieć.

Jednakże to, co najczęściej chwyta miłośników czworonogów za serca, jest pewność, że dobrze traktowane psy zawsze zwracają dobro i starają się pocieszyć swoich właścicieli, gdy Ci nie radzą sobie z trudnościami życia codziennego. 

Czy owczarek niemiecki to pupil idealny?

Owczarki niemieckie to rasa psów, która od dziesiątek lat cieszy się wielkim powodzeniem wśród licznej grupy miłośników czworonogów. Hodowla owczarków niemieckich zaczęła się już pod koniec XIX w. w Niemczech. Tamtejsi hodowcy starali się wówczas uzyskać dobrego psa służbowego dla wojska i policji, bazując na rodzimych psach pasterskich.

Od tamtego czasu aparycja oraz zestaw przypisanych cech u tej rasy stale ewoluowały. Aby zapobiec zepsucia wyglądu i charakteru nowego owczarka w 1922 roku wprowadzono surowe wytyczne doboru psów do rozrodu.

Powodów, dla których psiarze decydują się na adopcję lub kupno owczarka niemieckiego, jest naprawdę wiele. Jedną z zalet tych zwierzaków jest fakt, iż są z natury bardzo inteligentne i posłuszne. Nie sprawiają trudności podczas szkolenia i świetnie nadaje do wielu rodzajów prac. Ponadto owczarek niemiecki ma silny instynkt stadny, jest wierny, towarzyski, a zarazem cierpliwy w stosunku do najmłodszych członków rodziny.

Obecnie owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych odmian psiaków na świecie, czego dowodem jest choćby amerykański ranking popularności psich ras. W 2016 roku owczarek uplasował się na drugim miejscu. Czy w takim razie niemiecka rasa psów jest odpowiednia dla każdego?

Behawioryści zapewniają, że owczarek odnajduje się niemal w każdej sytuacji, a dzięki odpowiedniemu szkoleniu ma predyspozycje do tego, aby zostać wzorowym pupilem. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy zapracowani właściciele nie będą w stanie poświęcić wystarczającej ilości czasu na regularną aktywność fizyczną, zabawy oraz potrzeby wynikające z charakteru tego czworonoga. 

źródła: pl.sputniknews.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >