weterynarz z pieskiem
Źródło: youtube.com/Jupiter Pet Emergency and Specialty Center- JPESC

Nagrano spotkanie psa z weterynarzem, który uratował mu życie. Łzy same płyną

13 Grudnia 2020

Uroczy psiak o imieniu Smokey przeżył prawdziwą traumę. Czworonóg został znaleziony w pobliżu schroniska dla bezdomnych, przywiązany do drzewa i z dotkliwymi oparzeniami na ciele. Na szczęście ratownicy w porę go znaleźli i natychmiast zabrali do weterynarza, który uratował psu życie.

Weterynarz, o którym mowa zrobił wszystko, by pomóc psu wyjść cało z opresji. Smokey, prawdopodobnie w leśnym pożarze doznał oparzeń trzeciego stopnia, które nieleczone odpowiednio zostawiłyby stałe ślady i obrażenia na jego ciele. Jednak dr Latimer nie mógł pozwolić, by pies cierpiał i po gruntownej kuracji zwierzak znalazł kochający dom. Kilka miesięcy później nagrano wzruszające ponowne spotkanie lekarza i zwierzaka.

Spotkanie weterynarza z psem

Zestresowany, poparzony pies został szybko przewieziony do kliniki Peggy Adams Animal Rescue na Florydzie. Weterynarz od razu wiedział, że Smokey będzie wymagał wiele pracy.

Psiak otrzymał kilka transfuzji krwi, specjalne, łagodzące oparzenia kąpiele, a jego bandaże musiały być zmieniane kilka razy dziennie. Dr Latimer zadbał, by jak najbardziej ulżyć biednemu psu.

Wiadomo było, że w klinice pies musi pozostać co najmniej kilka tygodni. Mimo że wyraźnie nie miał wcześniej szczęścia do ludzi, bardzo polubił swojego weterynarza. Z przestraszonego, rannego psa, szybko zmieniał się w zdeterminowanego, pełnego nadziei na wyzdrowienie zwierzaka.

Udawał własną śmierć, by sprawdzić reakcję kota. Nic nie poszło po jego myśliUdawał własną śmierć, by sprawdzić reakcję kota. Nic nie poszło po jego myśliCzytaj dalej

Po jakimś czasie zaczął normalnie jeść, a jego rany przestały puchnąć. Smokey otworzył się na pracowników kliniki i po zakończeniu leczenia był gotowy, by zamieszkać w nowym domu!

Przygarnęła go jedna z lekarek w klinice, dr Katelyn Thomas. Pies był przeszczęśliwy w nowym domu, a po jego poprzedniej, nerwowej osobowości nie było śladu! Po dwóch miesiącach w nowym domu nowa opiekunka zabrała go na wizytę do ośrodka, w którym uratowano mu życie.

Postanowiła nagrać wizytę psa w klinice, jak się okazało bardzo słusznie. Gdy tylko Smokey zobaczył weterynarza, doktora Latimera, rzucił się na niego z radości!

Psiak został uwieczniony, jak energicznie macha ogonem, przytula się do tak dobrze znanego mu człowieka i daje się ponieść pieszczotom. Trudno nie być poruszonym, patrząc na tak emocjonalną reakcję zwierzaka.

Smokey na szczęście ma się już dobrze i z pewnością nigdy nie zapomni pracownikom kliniki całej miłości, jaką mu przekazali. Nagranie ze spotkania chwyta za serce, zobaczcie sami poniżej.

Nie tylko ten psiak tak emocjonalnie zareagował na widok człowieka - tutaj opisaliśmy historię ponownego spotkania kobiety z jej pitbullem.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Zwierząt:

źródło: webniusy.com

Następny artykuł