Swiatzwierzat.pl

fot. Neo[EZN] / fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22376166

We wrocławskim ZOO urodził się takin złoty. Hodowlę prowadzi tylko 13 ogrodów zoologicznych na świecie

9 Maja 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

We wrocławskim ZOO na świat przyszedł takin złoty. Jest to jeden z najrzadszych gatunków hodowanych w ogrodach zoologicznych na całym świecie. Pracownicy zapewniają, że maluch ma się dobrze i nie opuszcza swojej mamy na krok.

Takiny złote hodowane są zaledwie w 13. ogrodach zoologicznych na całym świecie. Ponadto gatunek ten zagrożony jest wyginięciem. W naturze można go spotkać jedynie w chińskiej prowincji Shaanxi.

Narodziny we wrocławskim ZOO

Wrocławskie ZOO udostępniło na swoim profilu zdjęcia małego takina złotego. Samiczka narodziła 8 kwietnia, dołączając przy tym do grona jednego z najrzadszych gatunków hodowanych w ogrodach zoologicznych na całym świecie.

- Na świat przyszła 8 kwietnia. Jej rodzicami są Zhaoze i Xiang. Mała jest zdrowa i przebywa pod troskliwym okiem mamy niemal „depcząc jej po raciach” - napisali przedstawiciele ZOO.

Opiekun zwierząt z wrocławskiego ZOO zdradził, że obecnie mały takin praktycznie nie odchodzi od swojej mamy. Żywi się wyłącznie jej mlekiem i przebywa razem z nią na oddzielnym wybiegu.

- Naszego małego takina na razie trzymamy na oddzielnym wybiegu z mamusią, żeby się troszeczkę ogarnął. Dopiero po jakimś czasie puścimy go na duży wybieg. To mały osobnik, waży około 8 kg. Jest bardzo przywiązany do mamy. Podąża za nią krok w krok. Na razie jego głównym pożywieniem jest mleko matki — czytamy w wypowiedzi dla RMF24.

Takin złoty — co to za zwierzę?

Samiczka z Wrocławia jest wyjątkowym zwierzęciem. Obecnie tylko 13 ogrodów zoologicznych na całym świecie hoduje u siebie ten gatunek. W naturze takiny złote zamieszkują góry i ich okolice poruszając się na wysokości do 4 500 m n.p.m. Obecnie można je spotkać jedynie w chińskiej prowincji Shaanxi. Ponadto gatunkowi temu grozi wyginięcie, a jego największymi wrogami są wylesienia, polowania i fragmentacje siedlisk. Nic dziwnego zatem, że narodziny nowego przedstawiciela są tak ważnym wydarzeniem. Według wrocławskiego ZOO takiny złote budową przypominają krzyżówkę kozy, antylopy i niedźwiedzia. Mają osiągać do 2,2 m długości przy 1,4 m wysokości i masie ciała wynoszącej nawet 350 kg.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Źródło: gazetawroclawska.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nasze ZOO

W zamojskim zoo urodziły się tygrysy. Ich narodziny trzymano w tajemnicy
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Narodziny gepardów grzywiastych w gdańskim zoo. Mają dwóch ojców
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Chcesz pomóc? Warszawskie zoo zbiera dary jesieni dla zwierząt
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo. Zwą go smokiem z Komodo
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Wielka radość w opolskim ZOO. Na świat przyszła zebra równikowa
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Małpka Sunny straciła mamę. Opiekunem zastępczym został pracownik wrocławskiego ZOO
Czytaj więcej >
Martyna Kucharczyk

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]