Swiatzwierzat.pl

Straż Miejska Warszawa

Wąż sprytnie zakradł się do mieszkania. Niewiarygodne, gdzie go znaleźli

25 Maja 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Straż Miejska w Warszawie poinformowała o nietypowej interwencji, jaką odbyli funkcjonariusze na Grochowie. Otóż wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który wyznał, że w jego mieszkaniu znajduje się wąż. Z jego słów wynikało, że sprytny gad w jakiś sposób miał dostać się aż na trzecie piętro.

Funkcjonariusze udali się na miejsce wezwania, aby potwierdzić jego autentyczność. Cała akcja rozegrała się w bloku przy ulicy Zagórskiej. Zaskakujące, w którym miejscu wąż zdecydował się odpocząć po pokonaniu długiej drogi.

Znalazł węża w mieszkaniu na trzecim piętrze

Właściciel mieszkania wrócił do niego po chwili nieobecności i wszedł do pokoju, który służy mu za sypialnię. W pewnej chwili zobaczył, że na łóżku znajduje się coś dziwnego. Choć na początku był przekonany, że to sprawka jego psa, po chwili zrozumiał, że właśnie patrzy na niespodziewanego gościa.

- Jednak gdy podszedł bliżej, ze zdumieniem stwierdził, że to wąż - mówi młodsza inspektor Sylwia Pawlak z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Gad w najlepsze spał w pościeli, zupełnie nie nie robiąc sobie z obecności mężczyzny. Ten z kolei nie dowierzał w to, co widzi. Zachodził w głowę, skąd na trzecim piętrze w bloku mógł znaleźć się wąż.

porzucony kot

Wyprowadzili się do nowego domu, gdzie kot nie był im już potrzebny. Został sam, ale nie wszystko stracone

CZYTAJ DALEJ

"Mężczyzna nie stracił refleksu"

Z informacji, jakie przekazała Straż Miejska z Warszawy, dowiadujemy się, że gdy mężczyzna zorientował się, że na jego łóżku wyleguje się żywy wąż, nie tylko zawiadomił o jego obecności funkcjonariuszy, ale wpadł też na inny pomysł. Udał się do kuchni po słoik, w którym delikatnie przełożył gada.

Przybyli na miejsce strażnicy miejscy zidentyfikowali w niezapowiedzianym przybyszu węża zbożowego. To niejadowity gatunek, na którego hodowlę w swoich domach często decydują się miłośnicy gadów.

- Tajemnicą węża pozostanie, skąd przybył i w jaki sposób udało mu się wślizgnąć do mieszkania na trzecim piętrze - mówi funkcjonariuszka z Ekopratrolu.

Funkcjonariusze zajęli się wężem

Z informacji udostępnionych w sieci dowiadujemy się, że znaleziony wąż zbożowy został zabezpieczony przez strażników miejskich i przewieziony do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. To tam trafiają podobne osobniki, którymi zajmuje się Ekopatrol. Choć to gatunek niejadowity, może pokąsać.

- Dla bezpieczeństwa w podobnych przypadkach radzimy odizolować pomieszczenie, w którym jest wąż, i wezwać nas - apelują w odniesieniu do zachowania mężczyzny, który znalazł gada.

źródło: rmf24.pl

adoptowany pies

Loki został wybrany spośród setek bezpańskich psów. Nigdy nie zapomną, co zrobił w drodze do nowego domu

CZYTAJ DALEJ
pies w rurze kanalizacyjnej

Budowlańcy znaleźli w rurze kanalizacyjnej psa, nie był tam sam. To jednak nie koniec niespodzianek

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

100? 150 lat? Nigdy nie zgadniesz ile lat ma najstarsza ryba na świecie
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Mówią na niego “tramwajarz”. Wygląda wstrętnie, ale daruj mu życie. Jego obecność jest wręcz pożądana
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie uczynnego kałana podbija internet. Niewiarygodne, co wyprawia w basenie
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Masz w domu królika? Wielu właścicieli zapomina o jednej ważnej rzeczy
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Przyłapali go leśnicy, kiedy kręcił się przy ziemi. Chociaż budzi lęk i odrazę, nic, tylko mu współczuć
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Musiał pilnie skorzystać z toalety. Straszne, co czaiło się w muszli, "Zaczął na mnie chlapać i syczeć"
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]