owczarek i kot na ukrytej kamerze
Źródło: youtube.com/ milek2003

Ukryta kamera nagrała owczarka w akcji. Nie uwierzysz kogo pogonił

3 Grudnia 2020

Ukryta kamera uchwyciła moment, w którym owczarek niemiecki rzucił się w pogoń za intruzem, który przypadkiem wszedł na jego teren. To pies o wyjątkowo mocnym instynkcie terytorialnym, nie toleruje w swoim ogrodzie nieproszonych gości. Szczególnie należących do tego gatunku.

Na nagraniu z ukrytej kamery dokładnie widać moment, w którym pies dostrzegł obecność kota, skradającego się przy ścianie domu. W tym wypadku przysłowiowa niechęć tych dwóch zwierzaków do siebie widoczna jest gołym okiem. Scena wygląda jak żywcem wyjęta z kreskówki, mało brakowało, by owczarek goniący mruczka nie wyhamował i uderzył w ogrodzenie domu. Choć to zwykły filmik zmontowany z ujęć z monitoringu, oglądając go, możemy odczuć duże napięcie, które prawdopodobnie towarzyszyło kotu w czasie tej przygody!

Utrzymanie psów może kosztować majątek. Ujawniono, ile tysięcy właściciele wydają na konkretne rasyUtrzymanie psów może kosztować majątek. Ujawniono, ile tysięcy właściciele wydają na konkretne rasyCzytaj dalej

Ukryta kamera zarejestrowała emocjonujący pościg

Nagrania zwierząt, które nie mają świadomości tego, że znajdują się w obiektywie ukrytej kamery, zawsze dostarczają nam wielu emocji. Czasem dowiadujemy się z nich ekscytujących rzeczy o występujących w nich czworonogach, w innym wypadku możemy po prostu cieszyć się niezrównanym widowiskiem.

Ten filmik należy raczej do drugiej z wymienionych wyżej kategorii. Raczej nie zachwyciłby przyrodników czy redaktorów pism naukowych, nam jednak bardzo przypadł do gustu. Choć sceny takie jak te widział prawie każdy, klasyka gatunku nie musi być nudna.

Sytuację obserwujemy z perspektywy kilku ukrytych kamer przemysłowych rozlokowanych na posesji właścicieli owczarka.

Na początku trudno dostrzec skradającego się po jej terenie nakrapianego białego kota, który okrąża budynek, prawdopodobnie polując na jakieś niewidoczne dla nas stworzenie.

Choć porusza się praktycznie bezszelestnie, jego poczynania nie mogły umknąć uwadze czujnego owczarka niemieckiego, który towarzyszył swoim opiekunom, rozmawiającym z sąsiadem przy ogrodzeniu. Gdy tylko poczuł jego zapach, od razu najeżył sierść, rozglądając się po okolicy.

W końcu dostrzegł intruza przy ścianie domu. Nie zwlekając ani chwili ruszył w pościg pełnym pędem. Mimo prędkości rozwiniętej przez owczarka nie miał on szans na dogonienie zwinnego i sprytnego kociaka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Kot przechytrzył owczarka

Mruczek od razu skierował się w stronę tylnej bramki ogrodu. Wiedział, że ogrodzenie stanowi dla psa przeszkodę nie do pokonania. Choć owczarek deptał mu po piętach, nie miał szans z ponad dwumetrową siatką. Ledwo wyhamował tuż przed uderzeniem w nią.

Owczarki to (wbrew temu, co może sugerować nagranie z ukrytych kamer) bardzo inteligentne zwierzęta. Zazwyczaj nie wykazują agresji wobec ludzi i innych psów.

Posiadają jednak mocny instynkt terytorialny, jak i łowiecki. Nie mogą się opanować, widząc mniejszego od siebie kota bezczelnie przechadzającego się po ich terenie.

Zobacz wideo:

Wiedziałeś, że Martyna Wojciechowska ma kota? Mruczek towarzyszy podróżniczce nawet w pracyWiedziałeś, że Martyna Wojciechowska ma kota? Mruczek towarzyszy podróżniczce nawet w pracyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: youtube.com

Następny artykuł