Swiatzwierzat.pl
Pies

facebook/TOZ Goleniów

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Psi staruszek imieniem Czapi to przykład tego, do czego może doprowadzić ludzka obojętność i brak empatii. Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Goleniowie przyjęło pod swoją opiekę zwierzę noszące na sobie blisko 2,5 kg sfilcowanej i skołtunionej sierści.

Przed kilkoma dniami skrajnie zaniedbany pies został odebrany interwencyjnie przez strażników miejskich z rąk właściciela. Zwierzę żyło dotąd na jednej z posesji w Budnie, w województwie zachodniopomorskim.

Starszy pies nosił pancerz z włosów zlepionych odchodami

W pierwszej chwili, gdy funkcjonariusze ujrzeli zwierzę, nie byli pewni, z czym dokładnie mają do czynienia. Cuchnące stworzenie ledwo stało na nogach. Przykryte było brudną sierścią, która z biegiem czasu zmieniła się w ciężki "pancerz".

- Patrol potwierdził, że zgłoszenie jest zasadne: pies był wychudzony i skrajnie zaniedbany, jego sierść zmieniła się w pancerz z włosów zlepionych odchodami. Zwierzę odebrano właścicielowi i przewieziono na badanie weterynaryjne - powiadomiono we wpisie opublikowanym na fanpage'u Gminy Goleniów.

Gdy czworonóg trafił do kliniki weterynaryjnej, okazało się, że jest to starszy samiec w typie cocker spaniela. Mimo, iż latami znosił okropne traktowanie, pozostał niezwykle miły i cierpliwy.

Wolontariusze nie chcieli jednak dłużej patrzeć na cierpienie psiego seniorka. Zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Nie bacząc na odciski na rękach i bolące plecy, po 4 godzinach golenia udało im się przywrócić pupilowi schludny wygląd.

Czapi, bo takie imię otrzymał psi kawaler, odczuł olbrzymią ulgę. Chociaż nie jest w najlepszym stanie, ze względu na nieleczone rany i wrośnięte pazury, pozbył się 2,5 kg obciążenia i nareszcie może się swobodnie poruszać.

Zdaniem wolontariuszy Czapi wygląda na bardzo zadowolonego. Teraz czeka go leczenie i seria badań profilaktycznych.

Krowy

Chciały zaistnieć w sieci, płosząc zwierzęta. Kolejny niebezpieczny trend wśród nastolatków

CZYTAJ DALEJ

Poszukiwania nowego domu

Właściciel psiego seniora zachował się w karygodny sposób, doprowadzając swojego podopiecznego do tak opłakanego stanu. Na szczęście wolontariusze przywrócili wiarę w ludzi i nadzieję na to, że każde, nawet najbardziej pokrzywdzone zwierzę, ma szansę otrzymać drugą szansę od losu.

Sprawę przeciwko właścicielowi zaniedbanego starszego psa skierowano do prokuratury. Tymczasem wolontariusze z TOZ-u zapowiedzieli, że szukają dla staruszka kochającego domu.

Trzymamy kciuki, by Czapi wreszcie trafił do lepszego miejsca. Oby jego nowi opiekunowie traktowali go po królewsku!

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >