Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Ten pies zdecydowanie nie jest fanem zimy. Internauci łapią się za głowy, widząc co wyczynia na śniegu
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 28.11.2023 14:35

Ten pies zdecydowanie nie jest fanem zimy. Internauci łapią się za głowy, widząc co wyczynia na śniegu

Zima z psem
Zima z psem, źródło: tiktok.com/@barstoolsports

Zima to według niektórych psów najfajniejsza pora roku. Jednak zdania w tej kwestii są podzielone. Część czworonogów uważa, że kontakt ze śniegiem nie ma nic wspólnego z przyjemnością. Na zimny, biały puch w wyjątkowo komiczny sposób reaguje pewien chart. Część internautów nie jest w stanie uwierzyć, że psy potrafią poruszać się w ten sposób! Reakcja czworonoga stała się hitem w mediach społecznościowych. 

Śnieg wzbudza wśród psów ogromne emocje

Zima to trudny czas dla właścicieli czworonogów. Codzienne spacery w tym okresie wymagają zdecydowanie więcej samodyscypliny oraz dłuższych przygotowań. Ciężko powiedzieć, co jest lepsze: typowo listopadowa, deszczowa pogoda przeciągająca się przez cały sezon, czy siarczyste mrozy, którym towarzyszą śnieżne zamiecie. Na szczęście wiele pupili potrafi odpowiednio zmotywować do codziennych przechadzek po okolicy.

Zdaniem niektórych psów śnieg to jedna z najciekawszych rzeczy na świecie. Część czworonogów na widok białego puchu dosłownie szaleje z radości. Jednak nie brakuje też takich osobników, które zrobią wszystko, byleby tylko ograniczyć kontakt z białym, zimnym puchem do niezbędnego minimum. Do drugiej grupy zalicza się pewien chart, który podbił serca tysięcy internautów. 

Nie spodziewali się tego po adoptowanym psie. Wyszło na jaw, czemu co noc zakrada się do pokoju ich syna

Chart nienawidzi śniegu. Pokazuje to całym ciałem

Pewien chart w bardzo nietypowy sposób pokazuje, że zima nie jest jego ulubioną porą roku. Czworonóg zmuszony do spacerów po śniegu przybiera pozę, która wprawiła w osłupienie tysiące internautów. Pies wrażliwy na zimno jest w stanie unieść tylną część swojego ciała do góry i poruszać się jedynie na przednich łapach.

Widok ten zrobiłby wrażenie na niejednym treserze psów cyrkowych, tymczasem chart nielubiący śniegu nauczył się tej “sztuczki” sam. Co więcej, robi ją tylko w ściśle określonych okolicznościach - czyli wtedy, kiedy jest zmuszony do poruszania się po śniegu. 

jkyu.JPG
Pozycja charta jest jednocześnie komiczna i zaskakująca, źródło: tiktok.com/@barstoolsports

Internauci nie wierzą własnym oczom. Rekacja psa jest hitem!

Internauci, którzy obejrzeli reakcje charta na śnieg, nie ukrywają zdumienia. Wiele osób jest w szoku, że pies jest w stanie poruszać się w tak nietypowy sposób. Komiczne zachowanie czworonoga sprawiło, że niektórym zebrało się na żarty:

  • “Napęd na przód!”;
  • “Wyobraź sobie, że spotykasz tak poruszającego się psa w środku nocy!”;
  • “Jak on to zrobił?”;
  • “To najlepsze co dzisiaj zobaczyłam!”.

Warto pamiętać o tym, że niektóre rasy psów źle znoszą niskie temperatury. Dlatego jeżeli widzisz, że Twój pupil źle czuje się podczas zimowych spacerów, zainwestuj w specjalne ubranko, które sprawi, że pupil poczuje się bardziej komfortowo w tym trudnym dla niego okresie.

@barstoolsports Doggo does NOT like the snow 🤣 @Barstool Outdoors ♬ MORE PASSION MORE ENERGY - BigManBanta

Źródło: tiktok.com/@barstoolsports