Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Szybki test na spostrzegawczość. Tylko mistrzowie znajdą koguta, kurę i trzy pisklęta
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 24.02.2023 09:52

Szybki test na spostrzegawczość. Tylko mistrzowie znajdą koguta, kurę i trzy pisklęta

None
Facebook

Testy obrazkowe są bardzo popularne na całym świecie. Chętnie rozwiązują je i dzieci i dorośli. Są one nie tylko dobrą rozrywką, ale mają także pozytywne działania dla umysłu. Tym razem serwujemy wyzwanie z ilustracją, na której ukryte są różne zwierzęta. Znajdziesz je wszystkie w mniej niż 30 sekund?

Test na spostrzegawczość pobudzają wyobraźnie, koncentrację, zdolność skupienia wzroku na danym obiekcie oraz inne funkcje poznawcze. Dzięki takim zagadkom można zbadać swoją kreatywność oraz spostrzegawczość. Zrób sobie kawę czy herbatę, przynieś coś słodkiego i sprawdź nowy test obrazkowy, który zmusi twoje szare komórki do wysiłku!

Test na spostrzegawczość: gdzie na ilustracji ukryły się zwierzęta?

Trening mózgu jest potrzebny dla wszystkich, niezależne od wieku. Ćwiczenie pamięci oraz koncentracji pozwala na dłużej utrzymać sprawne myślenie. 

Na rozwiązanie tej zagadki wystarczy 30 sekund. Zadaniem jest znalezienie pięciu zwierząt znajdujących się na obrazku. Ukryte są kogut, kura i trzy kurczęta. Z pozoru jest to łatwe, jednak należy mocno wytężyć wzrok, aby dostrzec to co trzeba. Nie dla każdego jest to takie łatwe i oczywiste.

Pamiętaj, że nie należy szukać w oczywistych miejscach. Kształty są widoczne, ale dobrze ukryte. 

hrsbnf cxWGARN.png

I jak Ci poszło? Zadanie nie jest najłatwiejsze, ale jeżeli udało Ci się je rozwikłać to możesz być z siebie dumny, bo oznacza to, że masz naprawdę sprawny mózg! Jeżeli natomiast masz problem z ich znalezieniem to zawsze można poprosić o pomoc innego domownika, razem powinno wam pójść łatwiej. 

Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

Rozwiązanie zagadki

Na poniższym obrazku znajduje się rozwiązanie zagadki. Jeżeli Ci się udało, to gratulacje, jeżeli nie to nie łam się. Sam widzisz jak trudne to było zadanie.Rozwiązanie zagadki

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Zagadki