Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Białe pieski doczekały się szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, niemożliwe
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 05.08.2020 02:00

Białe pieski doczekały się szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, niemożliwe

Kim jest ojciec szczeniąt?!
youtube/my pets

Szczeniaki i ich pojawienie się na świecie są zawsze wielkim powodem do radości dla domowników. Małe kuleczki rodzą się ślepe i głuche, dlatego ich pierwsze wrażenia na temat otaczającego ich nieznanego świata pochodzą wskutek użycia zmysłów węchu, smaku i dotyku. W ciągu swoich pierwszych godzin życia muszą być należycie przypilnowane zarówno przez sukę, jak i opiekuna zwierząt. Od tego, czy spożyły pierwsze mleko matki nazywane siarą będzie zależeć ich obecna oraz przyszła odporność. Własnie wtedy, gdy szczeniaki ssą zachłannie mleko z sutków ich psiej mamy, człowiek ma idealną okazję na dokładne przyjrzenie się i podziwianie uroku małych istotek. Jednakże, co jeśli wygląd małych psiaków budzi duże wątpliwości już od pierwszych minut? 

Zadziwiające szczeniaki dwóch białych piesków przyszły na świat

Jacqueline Arguello opublikowała na swoim koncie na Twitterze zaskakujące zdjęcia szczeniaków, które narodziły się w jej domu. Kobieta jest właścicielką suczki o imieniu Mocca, która należy do rasy pudel, która pewien czas temu postarała się o potomstwo z innym białym pieskiem. Oba zwierzaki są w podobnym do siebie kolorze, dlatego Jacqueline nie mogła się doczekać, aby zobaczyć, jak będą wyglądać puszyste i bialutkie owoce miłości tej pary. Narodziny maluszków okazały się być wielkim zaskoczeniem dla właścicielki czworonogów. Nikt nie spodziewał się, że ich wygląd będzie drastycznie odbiegał od oczekiwanego. 

Kiedy na świat przyszedł pierwszy z gromadki szczeniaków opiekunka była szczerze zdziwiona. Przecierała oczy ze zdumienia, jednak rzeczywistość nie ulegała zmianie. Z połączenia dwóch białych piesków narodził się maluszek w czarnym kolorze! Odcień sierści zwierzaka był sporym zaskoczeniem dla kobiety. Doszła ona do wniosku, że genetyka potrafi płatać różne figle, a kolor futerka szczeniaka, który diametralnie różni się od jego rodziców jest dziełem przypadku. To jednak nie był koniec niespodzianek dla właścicielki suczki. Wkrótce po pierwszym malcu narodziło się jego rodzeństwo, które także były w czarnym kolorze!

- Kiedy narodziło się pierwsze maleństwo pomyślałam, że to zabawne, że jest czarne - wspomina Jaqueline - a tu nagle następne też było czarne, a za nim następne i następne!

Właścicielka psiaków była poważnie zdezorientowana, ponieważ nie przypominała sobie, aby jej suczka kiedykolwiek wymknęła się z domu na schadzkę z tajemniczym adoratorem o ciemnej sierści. Istnieje również możliwość, że oba pieski Jaqueline były nosicielami dominującego genu, który odpowiadał za ciemne umaszczenie u potomstwa. W tym wypadku narodziny czarnych szczeniaków były jak najbardziej możliwe w wyniku skrzyżowanie białych psów, ponieważ to dopiero potomstwo odziedziczyło "uśpiony" gen.  . Kobiecie nie przeszkadza kolor jej nowych pupili, nie może doczekać się, jak dorosną. Czas pokaże, czy będą podobne do swojego taty. 

Zobacz zdjęcia:

Źródło: youtube.com