Szczeniak husky w lodówce
Źródło: YouTube/ViralHog

Szczeniak husky schował się w lodówce. Miał ukryty cel, wcale nie chodzi o jedzenie

27 Grudnia 2020

Szczeniaki husky potrafią zaskakiwać. Nie od dziś wiadomo, że te wciąż rosnące zwierzaki potrafią postawić na swoim. Tyczy się to również wejścia do lodówki i siedzeniem w niej w zaparte. W pierwszej chwili można pomyśleć, że szczeniak potrzebuje zdrowo się najeść, żeby rosnąć w siłę. Prawda, którą ujawnia nagranie z YouTube, odsłania zupełnie inny powód lodówkowej barykady.

Szczeniaki husky to małe zadziory. Kiedy w końcu dorastają, stają się groźnymi, dużymi psami rodem z Syberii. Potrzeba jednak czasu, zanim szczeniak stanie się dorosłym psem. Młody przedstawiciel rasy musi ćwiczyć bycie poważnym i stanowczym, by w przyszłości zasłużyć na miano Pana Północy. To właśnie zrobiła Luna, bunkrując się w lodówce i ani myśląc, żeby z niej wyjść.

Szczeniak z lodówki

Jak to się w ogóle stało, że szczeniak husky znalazł się w lodówce? Z pewnością nikt go tam nie wsadził, mała Luna sama się tam wepchnęła. Czy powodem mogło być w takim razie jedzenie? Szczeniaki przecież potrzebują sporej dawki pożywienia, by rosnąć w siłę. W tym wypadku sprawa przedstawia się zupełnie inaczej, co zdradza nam nagranie zamieszczone na platformie Youtube. Mała Luna po prostu w lodówce śpi!

Gdy właścicielka szczeniaka sprzątała dom i przy okazji rozmrażała też lodówkę, szczeniak długo się nie zastanawiał, czy do niej wejść. Gdy tylko jej pani zniknęła na chwilę z zasięgu wzroku, ta od razu władowała się do środka.

To już nie pierwszy raz, kiedy Luna znalazła się w lodówce. Jednak jak twierdzi sama właścicielka szczeniaka na YouTube, Luna nigdy wcześniej w takim miejscu nie spała, i to z takim uporem. Gdy tylko kobieta spróbowała wyjąć zaspanego szczeniaka, ten tylko jeszcze bardziej wcisnął się w głąb zakamarków lodówki!

Husky to indywidualiści, którzy uparcie stawiają na swoim i często nie sposób zmienić ich zdanie. Luna dała tego prawdziwy dowód. Nikt nie wyjmie jej z lodówki i już! Przy każdej próbie podjętej przez właścicielkę, nie słucha się, tylko karci ją rozespanym spojrzeniem błękitnych, lodowatych oczu.

Pomeranian został porzucony, bo był Pomeranian został porzucony, bo był "zbyt duży", by go sprzedać. Teraz jest gwiazdąCzytaj dalej

Lodówka wygodniejsza od kanapy?

Przejdźmy może do meritum - czemu szczeniak husky był tak uparty, by za wszelką cenę chcieć spać w lodówce? Powody były dwa, a pierwszy z nich wyjaśniliśmy powyżej. Husky to prawdziwi Władcy Północy, którym nikt nie będzie rozkazywał. Jeśli mają ochotę, by coś zrobić, to i tak nikt nie będzie w stanie ich przed tym powstrzymać. Z tego względu nie jest to rasa psów odpowiednia dla mało asertywnych właścicieli.

Drugi powód to rzecz jasną zamiłowanie zwierząt pochodzących z Syberii do chłodu i zimy. Wszelkie jej namiastki będą dla nich niczym błogosławieństwo. Należy zwrócić uwagę, że nakręcone zdarzenie miało miejsce na Filipinach, a filmik został nagrany 13 maja tego roku. Upał musiał być tam wtedy nieziemski.

Zagadka rozwiązana! Wcale nie chodziło o jedzenie, a możliwość drzemki w chłodnym miejscu i odpoczynek od gorąca. Rozmrażająca się lodówka to idealna kryjówka przed palącym słońcem dla zimnolubnego psiaka.

Husky to psy, które są najlepiej przystosowane do życia w ostrym, lodowym klimacie. Należy o tym pamiętać, jeśli rozważasz adopcję lub kupno tego zwierzęcia. Husky po prostu kochają mroźne zimy, dlatego wystawianie ich na upał będzie nieodpowiednim posunięciem.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: pl.sputniknews.com, YouTube/ViralHog

Następny artykuł