Luna i Zeus
Źródło: youtube/thedodo

Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała

9 Września 2020

Szczeniak o imieniu Luna był bardzo lękliwym pieskiem od pierwszy chwil, kiedy znalazł się w nowym domu. Maleńka suczka potrzebowała wiele czasu, aby oswoić się z domownikami i pewnie stanąć na wszystkich czterech łapach. Właścicielka Luny postanowiła nie czekać zbyt długo i zdecydowała się wrzucić swojego pupila od razu na głęboką wodę. Przed szczeniaczkiem nieuprzedzenie stanął ogromny dog niemiecki. Jak przebiegło ich pierwsze spotkanie?

Szczeniak o imieniu Luna to jeden z tych zwierzaków, który boi się nawet własnego cienia. Bojaźliwość nie wzięła się u niej znikąd, przyczyna jej zachowania leżała w przykrych doświadczeniach, które nie powinny być bagatelizowane. Luna przeżyła w swoim króciutkim życiu traumę. Ktoś porzucił ją na pastwę losu, kiedy jeszcze nie potrafiła samodzielnie o siebie zadbać. Szczęśliwie, okres bezdomności nie trwał długo. Wkrótce pewna kobieta znalazła Lunę i przygarnęła ją pod swój dach.

Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godzinySkazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godzinyCzytaj dalej

Szczeniak cały czas trząsł się ze strachu

Maleńki psiak od samego początku miał problemy z zaufaniem człowiekowi i przystosowaniem się do otaczającego go świata. Każdy dzień był dla niego wielkim wyzwaniem, któremu starał się stawiać czoła. Nawet pieszczoty i najprostszy dotyk ze strony opiekunki wywoływał w nim lęk, o którym informował za pomocą panicznych pisków. Luna przez długi czas zmagała się z uczuciem ogarniającego smutku. Obawiano się, że nigdy nie zaufa człowiekowi w pełni.

DZISIAJ GRZEJE: Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
2. Pies przyszedł na grób swojej pani. Po chwili wydarzyło się niebywałe, nagranie wzrusza do łez

Kobieta, która zajmowała się Luną starała się, żeby jej pupil nabrał do niej zaufania, dlatego każdego dnia karmiła go za pomocą łopatki lub małej łyżeczki. Pewnego dnia maleńka suczka zaczęła robić stopniowe postępy. Początkowo uczyła się chodzić i już wkrótce stawiała swoje pierwsze kroki bez niczyjej pomocy. Potem przyszedł czas na naukę biegania, z którą poradziła sobie znakomicie. Wszystko szło w najlepszym kierunku, aż właścicielka Luny wpadła na ryzykowny pomysł, żeby przedstawić ją innemu czworonogowi.

Olbrzymi dog niemiecki kontra maleńki szczeniaczek

Opiekunka Luny postanowiła zabrać swojego podopiecznego w odwiedziny do koleżanki. Kobieta wiedziała, że wśród tamtejszych domowników znajduje się Zeus - dog niemiecki, który ważył ponad 50 kilogramów, jednak nie przejęła się tym faktem i pozwoliła, żeby doszło kontaktu pomiędzy zwierzakami. Luna stanęła oko w oko z dziesięciokrotnie większym Zeusem, nie wiedząc, co przyniesie to niespodziewane spotkanie. Wszyscy zgromadzeni bacznie obserwowali, jak zachowają się dwa czworonogi, jednak postanowili dać im wolną rękę i nie ingerować.

Szybko wyszło na jaw, że właściciele czworonogów nie mają najmniejszych powodów do obaw. Zarówno Luna, jak i Zeus pokochali się od pierwszego wejrzenia. Oba psiaki wesoło machały ogonkami i skakały na siebie w zabawie. Luna momentalnie odrzuciła wszelkie troski i lęki, z którymi walczyła do tej pory. Przy Zeusie mogła czuć się w pełni zrelaksowana, ponieważ wiedziała, że jest dla niej jak starszy brat. Ich pierwsze spotkanie przeszło do historii i od tamtej pory są najlepszymi przyjaciółmi. Opiekunka suczki wierzy, że ogromna zmiana w zachowaniu jej pupila była możliwa głównie dzięki poznaniu doga niemieckiego.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy
  2. Brakuje jeszcze kilku tysięcy złotych, a zostały ostatnie godziny. Ratujmy Truflę
  3. Dlaczego pies nie chce jeść? Powodów może być kilka
  4. Nagrano rzadkie zwierzę o niespotykanym wyglądzie. Większość ludzi nigdy wcześniej go nie widziała
  5. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  6. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć

źródło: youtube.com

Następny artykuł