Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dog niemiecki zaprzyjaźnił się z bojaźliwym szczeniaczkiem. Gdy są razem, nic nie jest im straszne
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.09.2020 02:00

Dog niemiecki zaprzyjaźnił się z bojaźliwym szczeniaczkiem. Gdy są razem, nic nie jest im straszne

Luna i Zeus
youtube/thedodo

Szczeniak o imieniu Luna to jeden z tych zwierzaków, który boi się nawet własnego cienia. Bojaźliwość nie wzięła się u niej znikąd, przyczyna jej zachowania leżała w przykrych doświadczeniach, które nie powinny być bagatelizowane.

Luna przeżyła w swoim króciutkim życiu traumę. Ktoś porzucił ją na pastwę losu, kiedy jeszcze nie potrafiła samodzielnie o siebie zadbać. Szczęśliwie, okres bezdomności nie trwał długo. Wkrótce pewna kobieta znalazła Lunę i przygarnęła ją pod swój dach.

Szczeniak cały czas trząsł się ze strachu

Maleńki psiak od samego początku miał problemy z zaufaniem człowiekowi i przystosowaniem się do otaczającego go świata. Każdy dzień był dla niego wielkim wyzwaniem, któremu starał się stawiać czoła. Nawet pieszczoty i najprostszy dotyk ze strony opiekunki wywoływał w nim lęk, o którym informował za pomocą panicznych pisków.

Luna przez długi czas zmagała się z uczuciem ogarniającego smutku. Obawiano się, że nigdy nie zaufa człowiekowi w pełni.

Kobieta, która zajmowała się Luną starała się, żeby jej pupil nabrał do niej zaufania, dlatego każdego dnia karmiła go za pomocą łopatki lub małej łyżeczki. Pewnego dnia maleńka suczka zaczęła robić postępy. Początkowo uczyła się chodzić i już wkrótce stawiała swoje pierwsze kroki bez niczyjej pomocy. Potem przyszedł czas na naukę biegania, z którą poradziła sobie znakomicie.

Wszystko szło w najlepszym kierunku, aż właścicielka Luny wpadła na ryzykowny pomysł, żeby przedstawić ją innemu czworonogowi.

Olbrzymi dog niemiecki kontra maleńki szczeniaczek

Opiekunka Luny postanowiła zabrać swojego podopiecznego w odwiedziny do koleżanki. Kobieta wiedziała, że wśród tamtejszych domowników znajduje się Zeus - dog niemiecki, który ważył ponad 50 kilogramów, jednak nie przejęła się tym faktem i pozwoliła, żeby doszło kontaktu pomiędzy zwierzakami.

Luna stanęła oko w oko z dziesięciokrotnie większym Zeusem, nie wiedząc, co przyniesie to niespodziewane spotkanie. Wszyscy zgromadzeni bacznie obserwowali, jak zachowają się dwa czworonogi, jednak postanowili dać im wolną rękę i nie ingerować.

Szybko wyszło na jaw, że właściciele czworonogów nie mają najmniejszych powodów do obaw. Zarówno Luna, jak i Zeus pokochali się od pierwszego wejrzenia. Oba psiaki wesoło machały ogonkami i skakały na siebie w zabawie. Luna momentalnie odrzuciła wszelkie troski i lęki, z którymi walczyła do tej pory. Przy Zeusie mogła czuć się w pełni zrelaksowana, ponieważ wiedziała, że jest dla niej jak starszy brat.

Ich pierwsze spotkanie przeszło do historii i od tamtej pory są najlepszymi przyjaciółmi. Opiekunka suczki wierzy, że ogromna zmiana w zachowaniu jej pupila była możliwa głównie dzięki poznaniu doga niemieckiego. 

Zobacz nagranie:

źródło: youtube.com