Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Szczeniak był zamrożony 18 tysięcy lat. Odkryto go na Syberii, jest w doskonałym stanie
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 04.12.2019 09:10

Szczeniak był zamrożony 18 tysięcy lat. Odkryto go na Syberii, jest w doskonałym stanie

szczeniak
Xena The Warrior Puppy, youtube.com

Szczeniak został znaleziony na Syberii, po tym jak spędził 18 tysięcy lat zamrożony. Przez ekstremalnie niską temperaturę panującą na Syberii, jego ciało jest w idealnym stanie. Nawet sierść się zachowała. Teraz naukowcy starają się ustalić, do jakiego dokładnie gatunku należy zwierzę.

Naukowcy, którzy odnaleźli zamrożonego pieska, nazwali zwierzę Dogor. To imię oznacza przyjaciela w języku używanym w tym regionie Syberii, w którym szczeniak został znaleziony. Jego istnienie wywołało ekscytację wśród archeologów. Dzięki temu, że był zamrożony w głębokim lodzie, nie muszą spekulować, jak wyglądał. Jego ciało jest praktycznie nienaruszone.

Zamrożony przez 18 tysięcy lat szczeniak został wydobyty z lodu

— Ten szczeniak ma wszystkie kończyny, sierść, nawet wąsiki. Jego nos jest widoczny. Są też zęby. Na podstawie dostępnych danych możemy ustalić, że to samiec — powiedział Nikolai Androsov, dyrektor muzeum Północny Świat, podczas prezentacji znaleziska w Jakucku.

szczeniak

Naukowcom udało się ustalić, że szczeniak jest samcem, nadal jednak pracują nad tym, do jakiego gatunku należy zwierzę. Nie wiemy jeszcze, czy to pies, czy może wilk. Istnieją też spekulacje, że zwierzę może być reprezentantem wspólnego przodka tych gatunków.

Niesamowite odkrycia

To fantastyczne, prawda? — powiedział Dave Stanton, pracownik naukowy w Centrum Paleogenetycznym w Sztokholmie, który z największą uwagą badał zwierzę. — Mamy wiele antycznych próbek, ale ta musi być jedną z najlepiej zachowanych.

Syberia jest prawdziwą kopalnią takich niesamowitych znalezisk, a to za sprawą skrajnie niskich temperatur, jakie tam panują. W tym samym regionie, w którym został znaleziony szczeniak, odkryto również głowę wilka sprzed 40 tysięcy lat. Była w świetnym stanie, ale dwa razy większa niż głowy zwierząt tego gatunku, które chodzą dziś po ziemi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szczeniak

Zwierzę może dać nam odpowiedź na pytanie, w jaki sposób psy wyewoluowały z wilków.

szczeniak

Malutki szczeniak jest w niezwykle dobrym stanie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy
  2. Czarny kot przynosi szczęście! 7 niezwykłych dowodów, które to udowadniają
  3. Suczka umierała w bólu przez 8 dni. Wszystko przez jeden składnik w domowym jedzeniu
  4. Pies zauważył, że dziecko nie oddycha w nocy. Jego reakcja jest niesamowita
  5. Sparaliżowana kobieta z ciężkimi dolegliwościami trafiła do szpitala. Lekarze zajrzeli między jej nogi i zamarli, znaleźli przyczynę choroby

źródła: kochamyzwierzaki.pl, washingtonpost.com

Powiązane