Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Świat oszalał na punkcie kotki z Polski. Ginette zdobyła tytuł najpiękniejszego kota na świecie
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 08.11.2022 11:15

Świat oszalał na punkcie kotki z Polski. Ginette zdobyła tytuł najpiękniejszego kota na świecie

kot
fot. L. Anufrieva / Canva

Mimo że (prawie) każdy właściciel kota uważa swojego czworonoga za najpiękniejszego na świecie, niewiele z nich może pochwalić się oficjalnym tytułem. W tym roku podobne miano powędrowało do kotki, która – choć na co dzień mieszkająca wraz z właścicielką we Włoszech – urodziła się w Polsce. Poznajcie Ginette Kamari.

"Polska" Ginette najpiękniejszym kotem świata

Ginette (dla przyjaciół zaś – Ginny) to czteroletnia kotka rasy rosyjski niebieski, mieszkająca na stałe we włoskim Bergamo wraz ze swoją właścicielką, Luiginą Bertaglią. 30 dzień października stał się wyjątkowy, tak w życiu właścicielki, jak i samej kotki. Wtedy bowiem, podczas Międzynardowej Wystawy Kotów w Weronie, Ginette zdeklasowała rywali, zdobywając tytuł "najpiękniejszego kota na świecie w 2022 roku".

Jak przekazała właścicielka Ginny, podczas trwania wystawy była ona niezwykle posłuszna, mimo że na co dzień nie przepada za zgiełkiem i hałasem. Z wdziękiem prawdziwej modelki zaprezentowała się sędziom i innym uczestnikom wystawy, rozglądając się na boki i prezentując swoje wdzięki. Pierwsze miejsce miało zapewnić jej zaś umaszczenie, a także niezwykły kolor oczu, który zachwycił jurorów.

To nie pierwszy raz, gdy kotka zdobyła uznanie sędziów podczas podobnych konkursów, jak do tej pory nigdy nie udało się jej jednak odnieść ostatecznego zwycięstwa. Co jednak ciekawe, mało brakowało, by kotka w ogóle nie trafiła do obecnej właścicielki.

Kotka pochodzi bowiem z polskiej hodowli Kamari, skąd trafiła do obecnej właścicielki w 2018 roku. Jak relacjonowała jednak Luigina w jednym z wywiadów, początkowo odpowiedź dotycząca możliwości adopcji kotki była negatywna. Zasadą polskich hodowców była bowiem możliwość sprzedaży ich jedynie osobom prywatnym, nie zaś innym hodowlom (taką prowadzi zaś obecna właścicielka Ginny). Szczęśliwie jednak miłość do rosyjskich niebieskich zwyciężyła i przekonała polską właścicielkę Ginette, a kotka trafiła do włoskiego Bergamo, pod opiekę Luiginy.

Zdjęcia kotki zobaczyć można poniżej.

Kot rosyjski niebieski – co warto wiedzieć o rasie?

Ginette to przedstawicielka jednej z najbardziej niezwykłych ras kotów – rosyjskich niebieskich. Wykształciła się ona w sposób naturalny, co oznacza, że człowiek nigdy nie ingerował w ich wygląd i zachowanie. Dlatego też koty te należą do jednych z najbardziej pożądanych na świecie.

Naturalnie miały żyć one na północy Rosji, konkretniej zaś – w Archangielsku. Trudne warunki atmosferyczne panujące w ich naturalnym środowisku sprawiły, że rosyjskie niebieskie wykształciły niezwykle charakterystyczną podwójną szatę, a właściwym stał się im wysoce rozwinięty instynkt przetrwania, powiązany z inteligencją.

Dziś rosyjskie niebieskie uznawane są przede wszystkim za domatorów, ich usposobienie czyni je zaś idealnymi towarzyszami rodziny. Rasa jest niezwykle ciekawa i wszędobylska, a także nieustannie skora do zabawy.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt – Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Wamiz, Koty

Tagi: Kot