Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Suczka ze łzami w oczach błaga o ratunek dla swoich szczeniąt. Liczyły się tylko one
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.03.2023 11:59

Suczka ze łzami w oczach błaga o ratunek dla swoich szczeniąt. Liczyły się tylko one

None
youtube/Animal Rescue

Ratownicy zwierząt natknęli się na psią rodzinę w tarapatach. Zarobaczone szczenięta były tak słabe, że ledwo były w stanie się poruszać, a ich mama wpatrywała się w nieznajomych błagalnym spojrzeniem. Nie zwracała uwagi na własne problemy zdrowotne, gdy w grę wchodziła niepewna przyszłość jej dzieci. Swoim gestem poruszyła miliony serc z całego świata.

Mówią, że matczyna miłość to podstawa egzystencji każdego człowieka, jak i zwierzęcia - jest bezwarunkowa, nieustająca, a odepchnięta wraca. To, co ją wyróżnia, to trwałość i poświęcenie, czego doskonałym przykładem jest interwencja przeprowadzona przez ratowników z organizacji Animal Rescue. 

Szczenięta były żywcem zjadane przez robaki

Sandra Dizdarevic przypadkiem przejeżdżała w pobliżu łąki w Hiszpanii, gdzie dostrzegła bezpańską suczkę o czarno-białym umaszczeniu. Sądząc po powiększonych sutkach, w pobliżu mogły znajdować się szczenięta. Kobieta czym prędzej zjechała na pobocze, aby rozpocząć poszukiwania.

Wystarczyło kilka kroków, by ratowniczka zwierząt dostrzegła dwa malutkie pieski w trawie. Jeden z nich leżał niemal nieruchomo, dlatego istniało podejrzenie, iż jego życie i zdrowie jest narażone. Po szczeniętach skakały pchły oraz robaki, które zjadały je żywcem. Aż strach pomyśleć, ile pasożytów bytowało w ich osłabionych organizmie. Ostatkiem sił walczyły o przetrwanie.

w4ujm.png
Youtube/Animal Rescue
Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Suczka błagała o pomoc dla swoich szczeniąt

Psia mama nie odstępowała swojego potomstwa ani na krok, roniąc łzy i wpatrując się w ratowników błagalnym spojrzeniem. Z powodu niedożywienia suczka nie miała wystarczającej ilości pokarmu, by je wykarmić. Podświadomie czuła, że szczenięta tracą resztki sił i potrzebują pomocy. Każda godzina mogła być dla nich tą ostatnią. 

wer.png
Youtube/animal rescue

Nie ulegało wątpliwości, że szczenięta oraz ich mama muszą odbyć wizytę w gabinecie weterynaryjnym, dlatego Dizdarevic zapakowała je do samochodu i ruszyła w kierunku najbliższej placówki. Po dotarciu na miejsce zostały nakarmione i napojone, a lekarze rozpoczęli proces odrobaczania.

Niestety słabsze ze szczeniąt nie przeżyło, natomiast jego siostra - Lara - miała połamane tylne łapy, które wymagały operacji. Na szczęście zabieg się powiódł. Na nagraniu widać moment, w którym sunia budzi się z narkozy pod kocykiem elektrycznym i na powitanie nieśmiało oblizuje ręce wolontariuszki.

4nt rdg.png
youtube/Animal Rescue

Szczenię wyrosło na zdrowego psiaka

Pomimo trudnych początków malutka sunia odnalazła w sobie motywację, by przeć na przód i nie poddawać się. W ciągu dwóch tygodni od operacji zaczęła wychodzić na spacery, merdając przy tym ogonkiem, a przez kolejne trzy miesiące przybrała na wadze, osiągając 10 kilogramów. Teraz pomaga pracownikom kliniki opiekować się nowymi pacjentami, którzy znaleźli się w równie tragicznej sytuacji, co ona.

Pod filmem nie brakuje zachwytów nad przemianą szczenięcia oraz wyrazów uznania dla ratowników oraz pracowników gabinetu. 

- Jakie to szczęście, że te psy spotkały na swojej drodze wspaniałych ludzi o dobrych sercach;

- Tacy dobrzy ludzie są prawdziwymi Aniołami na ziemi - czytamy w sekcji komentarzy pod nagraniem.

Źródło: wamiz.pl

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"
Pracownicy salonu urody dla psów zwrócili się z apelem do wszystkich opiekunów czworonogów, aby nie zapominali o regularnym rozczesywaniu sierści swoich pupili. Dołączono do niego filmik, na którym pokazano, czym może skończyć się zaniedbanie futerka przez dłuższy czas. Aż boli od samego patrzenia.Chociaż żaden człowiek nie chciałby chodzić ze skołtunionymi włosami, które boleśnie ciągnęłyby jego skórę, niestety niektórzy właściciele czworonogów nie zdają sobie sprawy, jak wielką krzywdę wyrządzają im, zaniedbując rutynową pielęgnację. W przeciwnym razie jedynym rozwiązanie może okazać się całkowite ogolenie sierści zwierzęcia. 
Czytaj dalej
Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu
Chomiki to popularne domowe zwierzątka, które znane są ze swojego talentu do ucieczek. Trudno doceniać intelekt tych gryzoni, gdy znajduje się za kratkami, jednak po wydostaniu z klatki potrafią przysporzyć właścicielowi kłopotów. Przekonała się o tym pewna kobieta, znajdując swojego podopiecznego w nietypowym miejscu.Chomiki to urocze i mało wymagające stworzenia, które są jednymi z najczęściej wybieranych zwierzątek domowych, zwłaszcza przez najmłodszych członków rodziny.s W przeciwieństwie do szczurów czy myszy, swoim wyglądem zdecydowanie bardziej zachwycają, niż odstraszają. Prawdopodobnie dlatego tyle osób decyduje się na przygarnięcie go do swojego domu. 
Czytaj dalej