Swiatzwierzat.pl
Suczka Basia

facebook/OTOZ Animals Inspektorat Warszawa

Przyjechali zerwać łańcuchy, kiedy z szopy usłyszeli ciche piski. Niespodziewane tłumaczenia właścicielki

27 Października 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Suczka żyła na krótkim łańcuchu, który miał zaledwie 2 metry. Nie miała pełnych misek wody. Brakowało jej wody i jedzenia. Inspektorzy OTOZ Animals przyjechali zerwać łańcuch, kiedy usłyszeli znajomy pisk z szopy. Od razu poszli sprawdzić, w

Suczka "służyła za żywy alarm". Nie miała budy, spała na ziemi pod kawałkiem plandeki. Była w opłakanym stanie, a do tego żyła uwiązana na łańcuchu. Wyglądała na łagodną i miłą psinkę. Opiekunowie na pewno nie mieli z nią żadnych kłopotów. A jednak traktowali ją bardzo niesprawiedliwie i okrutnie, nie zapewniając jej dostępu do wody czy do jedzenia. Żaden pies nie zasłużył na taki los, więc inspektorzy pojechali uwolnić psinkę.

Suczka niedawno urodziła szczenięta 

- Podczas kontroli warunków bytowych, z pobliskiej szopy, usłyszeliśmy cichy pisk. Kiedy zajrzeliśmy do środka, znaleźliśmy ukryte w skrzyni...dwa szczeniaki! Właścicielka tłumaczyła się, że szczeniaki ktoś jej podrzucił i schowała je w szopie. Od razu sprawdziliśmy suczkę i okazało się, że jakiś czas temu rodziła... - napisali inspektorzy OTOZ Animals.

Dodali, że właścicielka nie protestowała, kiedy zaproponowano jej odbiór suczki Bas i jej szczeniąt. 

- Powiedziała, że "skacze i jest za miła" i możemy ją zabrać... Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z takim tłumaczeniem... Psiaki zostały zabrane, zawieźliśmy je do weterynarza, gdzie zostały zbadane i odrobaczone. Aktualnie znajdują się w domach tymczasowych, natomiast szukamy im domów stałych - dodają.

Inspektorzy dodają, że cała trójka jest gotowa do adopcji. Szczeniaki otrzymały imiona: Karcia i Hania, ale oczywiście można je zmienić. Pieski polecają się do adopcji w 2-paku. 

- Basia- suczka, jest bardzo łagodna, spragniona kontaktu z człowiekiem. Jest niezwykle towarzyska, energiczna - psi ideał :) Jeżeli jesteś zainteresowany/a adopcją - prosimy o kontakt: priv lub 723-300-200 - kończą.

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Kary za znęcanie się nad zwierzętami zostały zaostrzone w kwietniu 2018 roku. Osoba skazana może nie tylko trafić do więzienia, ale i Sąd może zarządzić przekazanie od 1 tys. do 100 tys. zł na cel związany z ochroną. Wcześniej najniższa kara pieniężna wynosiła 500 zł.

Wśród kar za znęcanie się nad zwierzętami istnieje również zapis o niemożliwości wykonywania zawodu, w których oprawca ma kontakt ze zwierzętami. Przykładowo, jeżeli lekarz weterynarii dopuszczał się znęcania się nad zwierzętami, może stracić uprawnienia i nie będzie mógł dłużej leczyć zwierząt. Poza tym istnieje też zapis o zakazie posiadania zwierząt.

Jak podaje biznesinfo.pl, można zostać ukaranym za "działania ukierunkowanego na zadanie bólu i cierpienia zwierzęciu". Aby stwierdzić znęcanie się nad zwierzęciem należy wykazać, że np. osoba posiadająca zwierzę nie karmi go, zamyka na balkonie bez dostępu do wody, bez dachu, bez możliwości wejścia do mieszkania, może być to również bicie, kopanie czy nieleczenie zwierzęcia.

Źródła: zwierzaki.trojmiasto.pl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >