mama i szczeniaki
Źródło: instagram.com/fifteenpuppies

Zabrali bezpańską suczkę do weterynarza. Była w ciąży. Nieprawdopodobne, ile szczeniaków urodziła

12 Sierpnia 2020

Suczka błąkała się po ulicach, gdy spotkała ją Stephanie Fikes. Kobieta od razu zauważyła, że pies jest w zaawansowanej ciąży i niedługo urodzi szczeniaki. Nie chcąc zostawiać jej samej w tym ciężkim położeniu od razu zabrała ją do weterynarza. Uznała, że gdyby została na ulicy, mogłaby mieć problemy z wykarmieniem wszystkich swoich szczeniaków. Ta myśl okazała być niezwykle celna.

Suczka trafiła więc do gabinetu weterynaryjnego. Lekarz stwierdził, że jest zdrowa i urodzi piękne szczeniaki. Nie umiał jednak określić kiedy. Poród mógł nastąpić równie dobrze w ciągu kilku godzin, jak i kilku dni. Ciąża u psów trwa około dwóch miesięcy, dokładnie od 58 do 63 dni. Wielkość jej brzucha oraz jej stan sugerowały, że szybko zbliża się do końca tego przedziału. Zdecydowano, że pies czas ten spędzi u przyjaciela kobiety, Justina. Po około tygodniu dokładnie w urodziny mężczyzny, na świat przyszły jej młode.

Nieprawdopodobne zachowanie kotów na drodze. Nie uwierzysz do czego wykorzystują progi zwalniająceNieprawdopodobne zachowanie kotów na drodze. Nie uwierzysz do czego wykorzystują progi zwalniająceCzytaj dalej

Suczka urodziła zdrowe dzieci

Standardowo miot u psa liczy od 3 do 7 szczeniąt. Zdarzają się oczywiście odstępstwa od tej reguły. Rzadko jednak wahania są tak wielkie jak w tym wypadku. Psia mama urodziła jednak aż 15 małych zwierzaków. Prawie dwukrotnie więcej, niż wynosi górna granica normy.

- Żadne z nas nie spodziewało się aż 15! Nie sadziliśmy, że to aż tak nietypowa liczba, dopóki nie zaczęliśmy o tym opowiadać naszym znajomym - stwierdził Justin w poście na Instagramie informującym o całej sytuacji.

Poród trwał cały dzień. LilMa (tak zdecydowali się nazwać suczkę) miała problemy z wykarmieniem tak dużej liczby potomstwa. Przyjaciele musieli więc pomagać jej, karmiąc je na zmianę butelką. Postanowili zaopiekować się psiakami, aż te nie będą dość duże by trafić do adopcji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Niezwykłe nagranie. Pszczoły widzą intruza i gotują go na miejscu

Suczka zadomowiła się w nowych warunkach

Z początku nieufna i zapuszczona suczka szybko odzyskiwała siły, w miarę jak przyjaciele dawali jej dużo miłości (i jedzenia) coraz bardziej im ufała. Szybko okazało się, że czuje się w mieszkaniu mężczyzny jak w domu, którego prawdopodobnie nigdy nie miała.

- Nie była w dobrej formie, gdy do nas trafiła. Od tej pory rozkwitła, nabrała masy i zaczęła nam coraz bardziej ufać, karmiliśmy ją i otaczaliśmy ją opieką. Nie jest agresywna, pozwala nam na wiele, ufa nam, jeśli chodzi o jej potomstwo - powiedział mężczyzna w rozmowie z portalem TheDodo.

Przyjaciele, gdy zorientowali się, jak rzadkiego wydarzenia byli świadkami założyli 15 maluchom własny profil na Instagramie. Dzielą się tam swoimi przeżyciami, być może za jakiś niektórzy z obserwujących go użytkowników będą mieli szansę przygarnąć któreś ze szczeniąt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

This is Lil Mama (or MamaBear) and these are her puppies! Lil Ma is a pit bull mix that was found in a grocery store parking lot on a hot July day. She was seriously pregnant and in desperate need of some love & attention so she found sanctuary with two best friends. @stayfunnyfikes & @jstinrchie — little did we know that she was about to give birth to FIFTEEN healthy and beautiful puppies .... in my living room....on my birthday (I’m @jstinrchie) ???????? We shared a post on FB about Lil Mama and the puppies that got 17.5k+ likes so we thought why not make an IG for these babies and document the start of their journey! Please follow and share to watch these babies grow and find new homes ????????✨

Post udostępniony przez Lil Mama + 15 (@fifteenpuppies)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Niezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za moc
  3. Golden retriever uratował swoją rodzinę. Stanął oko w oko z dinozaurem (WIDEO)
  4. Przestraszone dziecko zaczęło biec w kierunku psa. Niebywałe, co zrobił husky
  5. Nie mogli określić co znajduje się pod warstwą smoły i asfaltu. Okazało się, że to cudowny pies. Przemianę uchwycono na filmie
  6. Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziś

Źródło: animalchannel.co

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł