Swiatzwierzat.pl
Suczka zrobiła niesamowitą rzecz na pogrzebie swojej pani

Facebook/Dionísio Neto

Pies towarzyszył swojej właścicielce aż do śmierci. Jego zachowanie na pogrzebie poruszyło wszystkich

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Suczka spędziła ostatnie cztery lata u boku ukochanej właścicielki. Psiak i kobieta byli praktycznie nierozłączni, spędzali razem niemal każdą chwilę. Gdy właścicielka zmarła na nowotwór, pies bardzo tęsknił. Na pogrzebie nie odstępował trumny nawet na kr

Właścicielka suczki w swoich ostatnich dniach była bardzo słaba. Błyskawicznie postępujący nowotwór odbierał jej siły i chęci życia. Większość czasu spędzała w łóżku, przesypiając całe dnie. Ukochany pupil dzielnie trwał przy jej boku. To właśnie w jego towarzystwie kobieta zaczerpnęła ostatni oddech.

Suczka zrobiła niesamowitą rzecz na pogrzebie swojej pani

- Belinha okazała się najwierniejszym towarzyszem mojej mamy - relacjonował syn zmarłej kobiety.

Belinha była najlepszą przyjaciółką właścicielki, towarzyszyła jej w każdej chwili. Rodzina nie wyobrażała sobie, że mogłoby zabraknąć ją podczas nabożeństwa pogrzebowego. Po śmierci kobiety psiak był bardzo smutny, całe dnie spędzał na fotelu, w którym przesiadywała jego pani.

W trakcie pogrzebu czworonóg podszedł do trumny i trwał przy niej aż do zakończenia mszy. Psiak patrzył na zmarłą panią tęsknym wzrokiem, tak jakby oczekiwał, że wszystko okaże się tylko pomyłką, a kobieta wkrótce powróci do życia.

Po zakończeniu ceremonii pogrzebowej suczka była bardzo smutna i rozpaczliwie piszczała, nawołując swoją właścicielkę. Krewni zmarłej postanowili zabrać psa na cmentarz i pokazać mu, gdzie spoczywa jego ukochana pani.

Po spuszczeniu ze smyczy Belinha od razu odnalazła grób opiekunki, mimo że nie wiedziała, gdzie się znajduje. Nigdy wcześniej nie była na terenie nekropolii. Syn kobiety po raz kolejny przekonał się, że więź, która łączyła jego matkę i jej pupila była niezniszczalna.

- Moja mama zawsze powtarzała, że miłość nie jest zarezerwowana tylko dla ludzi. Belinha pokazuje, że miłość zwierząt jest czymś większym, niż wielu ludzi sobie wyobraża - skomentował wzruszony mężczyzna.

Suczka po śmierci swojej pani zamieszkała w jego domu. Od pogrzebu minęło już trochę czasu i psiak powoli dochodzi do siebie. Bardzo tęskni za opiekunką, często wyje, popiskuje i wpatruje się w przestrzeń, tak jakby na kogoś czekała.

Zachowanie Belinhy świadczy o tym, że przyjaźń pomiędzy ludźmi i zwierzętami to bardzo silne uczucie, którego nie można zastąpić niczym innym. Bezwarunkowa miłość i oddanie, jakie okazują nam psiaki, trwają nawet wtedy, gdy nie ma nas już na świecie. Trudno powstrzymać łzy.

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >