Swiatzwierzat.pl

youtube/the dodo

Strachliwy kotek potrzebował 2 miesięcy, by zaufać człowiekowi. Przeszedł niezwykłą zmianę

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Założycielska domu tymczasowego dla kociąt przygarnęła nową podopieczną o imieniu Luci. Kotka okazała się być jednym z najcięższych przypadków, z jakimi opiekunka miała do czynienia. To jednak nie powstrzymało Katie przed zdobyciem jej zaufanie.

Pewna miłośniczka zwierząt o imieniu Katie prowadzi dom tymczasowy dla kociąt. Na swoim koncie ma już ponad setkę odchowanych mruczków, dlatego gdy otrzymała informację o czarno-białej kotce błąkającej się po parkingu, nie wahała się ani chwili i postanowiła się nią zająć. Nie zdawała sobie jednak sprawy, na co tym razem się pisze.

Kociątko nie ufało nikomu

Wcale nie trzeba być ekspertem od kociej mowy ciała, by wiedzieć, że syczący i prychający kot nie jest wobec nas przyjeźnie nastawiony. Właśnie taką reakcję dostrzegła Katie, gdy pierwszy raz ujrzała malutką kotkę.

Czarno-białe maleństwo było przepełnione strachem i reagowało agresją na jakąkolwiek próbę nawiązania kontaktu. Gdy Katie próbowała zachęcić go do zabawy, natychmiast wydawało z siebie złowrogie syczenie i uciekało w kąt klatki. Wszystko wskazywało na to, że kociątko dorastało pozbawione interakcji z ludźmi.

- Nie będę owijać w bawełnę, była strasznie wredna - wyznała opiekunka zwierzęcia, dodając, że jej nowa podopieczna otrzymała imię Luci od Lucyfera.

Proces socjalizacji wymagał od kobiety dużo zaangażowania i cierpliwości. Jednakże Katie postanowiła kuć żelazo, póki gorące, mając nadzieję, że uda jej się przemienić bezpańskiego "tygrysa" w przyjaznego domownika.

Przez żołądek do serca

Z początku proces oswajania Luci nie zawsze szedł po myśli jej nowej opiekunki. Chociaż kobieta dokładała wszelkich starań, by zyskać zaufanie zwierzęcia, kociątko stale pozostawało w gotowości do obrony. Było lękliwe i łatwo się peszyło, jednak dzięki dokarmianiu smakowitymi frykasami zrozumiało, że obca osoba nie ma wobec niego złych zamiarów.

Po 3 tygodniach od przeprowadzki do domu tymczasowego Luci zaczęła się otwierać przed kobietą. Młoda kotka nie tylko zgadzała się na delikatne głaskanie, ale również nabrała ochoty na psoty i figle.

Gdy minęły 2 miesiące od adopcji, Luci była już zupełnie innym zwierzęciem. Zrezygnowała z syczenia i prób wydrapania opiekunce oczu. Zamiast tego, zwykła spać z kobietą w jednym łóżku i wystawiać łebek, prosząc o pieszczoty.

W procesie oswajania dzikuska pomocne okazało się także wsparcie ze strony innych kotów, które przebywały z nim pod jednym dachem. Ratowniczka zwierząt przekonuje, że ciężki wysiłek, który włożyła w wychowanie Luci finalnie się opłacił. Teraz czarno-biała kotka jest gotowa, by znaleźć dom, w którym zostanie na stałe.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected].  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Koty

Niewidomy kot przytula każdego, kogo spotka. Marzy tylko o kochającej rodzinie
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego źrenice kociego oka zmieniają kształt? Można się mocno zdziwić
Czytaj więcej >

Koty

Kotek podąża za każdym, kogo spotka. Na jego obróżce znajduje się ważny apel
Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot cierpliwie czekał na ławce, żeby ktoś zwrócił na niego uwagę. Do czasu
Czytaj więcej >

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Koty

Koty

Kamila Sabatowska

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
Czytaj więcej >
Koty

Kamila Sabatowska

Ile kotów potrafisz dostrzec na obrazku? To zagadka dla prawdziwych koneserów testów na spostrzegawczość
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Adoptowała 18-letnią kotkę, nie spodziewała się, że zwierzę odwdzięczy się w ten sposób
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Gdzie głaskać kota, aby sprawić mu największą przyjemność? Te miejsca zdecydowanie omijaj
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Czytaj więcej >
Koty

Klaudia Piechocka

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd
Czytaj więcej >