Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Stary niedźwiedź mocno śpi? Ten uciął sobie drzemkę tuż przed kamerą, fotograf nie wierzył, ile ma szczęścia
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 13.06.2023 14:51

Stary niedźwiedź mocno śpi? Ten uciął sobie drzemkę tuż przed kamerą, fotograf nie wierzył, ile ma szczęścia

Misiek śpiący w lesie
YouTube/Jason Miller Outdoors

Miłośnik przyrody chciał nagrać, jak niedźwiedź zrzuca zimowe futro. W tym celu tropił go po śladach na drzewach i ścieżce z włosów. Zastawił fotopułapkę, a kiedy przeglądał materiał, nie mógł uwierzyć, co udało mu się nagrać. Było to coś o wiele lepszego niż linienie.

Używanie kamer leśnych jest rozpowszechnione wśród miłośników przyrody. Dzięki nim możemy uzyskać materiały, które powiedzą nam, jak zachowują się zwierzęta, kiedy w pobliżu nie ma ludzi. Chociaż niedźwiedzie kojarzymy z agresją i lękamy się spotkania z misiem na wycieczce górskiej, osobnik ze zdjęcia był nad wyraz spokojny.

Jakim zwierzęciem jest baribal? Spotkasz go jedynie w Ameryce Północnej

Niedźwiedź czarny (baribal) zamieszkuje tereny górzyste i leśne Ameryki Północnej. Wbrew nazwie, jego futro nie musi być hebanowe. Misie te występują w różnych wariacjach kolorystycznych – od czarnego, przez ciemnobrązowy, aż po cynamonowy. Osobnik z filmiku ma sierść o barwie mlecznej czekolady.

Spotkane w dziczy robią wrażenie. Sięgają nawet dwa metry, a ich masa dochodzi do 400 kilogramów.

Sezon na truskawki w pełni. Czy psy mogą jeść truskawki? Jest 1 warunek, o którym nie wolno zapomnieć

Niedźwiedź uciął sobie drzemkę tuż przed kamerą

Jason Miller postanowił wytropić niedźwiedzia po śladach, jakie zostawiał na drzewach. W jednym z arizońskich lasów postanowił zastawić fotopułapkę. Wiedział, że aktualnie misie zmieniają futro z zimowego na letnie. Wykrył ślady linienia i udało mu się zgadnąć, gdzie pojawi się niedźwiedź. Chociaż chciał nagrać jedynie proces zrzucania futra, nagrał coś o wiele lepszego.

Na filmiku widać, jak baribal zatrzymuje się przy drzewie i oznacza swoje terytorium. Ociera się o korę, komunikując innym niedźwiedziom, że teren jest jego. Odchodzi, ale niedługo później wraca na swoje terytorium.

Widać jak siada i powoli obniża głowę do pozycji leżącej. Zapadnięcie w sen nie jest jednak łatwe. Kilkakrotnie ukrywa głowę w ramionach, próbując odciąć się od świata. Wierci się i nie może znaleźć wygodnej pozycji. Widać, jak ciągle podnosi głowę i walczy z bezsennością. Po kilku takich próbach do jego głowy przyczepiają się kawałki trawy. Biedny misiek długo nie może zasnąć. W końcu mu się udaje, a w trakcie rozciąga się teatralnie.

Z kamerą wśród zwierząt

Stosowanie leśnych kamer jest częstym rozwiązaniem pozwalającym na poznanie zachowań dziko żyjących zwierząt. Niestety bywa też sposobem używanym przez myśliwych, żeby wytropić zwierzynę. W Arizonie, gdzie nagrywany był filmik, jest to nielegalne. Na szczęście Jason nagrywa filmiki jedynie do celów popularnonaukowych i żadne zwierzę przy tym nie cierpi.

Nagrany misiek nie przypomina strasznego, atakującego ludzi niedźwiedzia. To potulne zwierzę, kiedy zostawione jest samo sobie, jest bardzo spokojne. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy ktoś narusza jego terytorium. Jego agresja ujawnia się dopiero wtedy.

Źródło: Youtube/Jason Miller Outdoors, fotoblogia.pl

Wyszło na jaw, że serce Igi Światek skradł ktoś wyjątkowy. Niestety jest to nieodwzajemniona miłość
Iga Świątek
Niedawno Iga Świątek po raz trzeci sięgnęła po wygraną w prestiżowym turnieju Rolanda Garrosa. Utalentowana polska tenisistka jest na ustach wszystkich miłośników sportu na całym świecie. Zupełnie nie ma się co dziwić, bo kolejne sukcesy, jakie osiąga w swojej karierze, tylko potwierdzają jej wielki talent. Okazuje się, że motorem napędowym do działania jest miłość do zwierząt, a zwłaszcza kotów.Choć Iga Świątek nie ucieka od rozmów z dziennikarzami, a nawet sama chętnie wdaje się w dyskusje z internautami w swoich social mediach, znacznie częściej zamykają się one w tematyce sportowej. Okazuje się jednak, że tenisistka opowiedziała o wyjątkowym członku rodziny, który totalnie skradł jej serce. Tego mogą o niej nie wiedzieć nawet najwierniejsi fani.
Czytaj dalej
Brud, smród i masa kołtunów. Z winy właścicieli Abi ledwo mogła chodzić, aż ciężko rozpoznać, co to za rasa
Skrajnie zaniedbana suczka
Pod opieką Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals znalazła się skrajnie zaniedbana suczka. Zwierzę z trudem mogło chodzić ze względu na przerośnięte pazury i sfilcowaną sierść, do której przyklejone były odchody. Właścicielka zdawała się być zaskoczona decyzją o interwencyjnym odebraniu pupila."Interweniowaliśmy na jednej z posesji w Kaliszu. Nie pamiętamy, abyśmy z tego typu sytuacją mieli do czynienia" - przekazali przedstawiciele Help Animals, zdradzając szczegóły interwencji za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Czytaj dalej