Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-09T080449.164

YouTube.com @Storyful Rights Managment

Stanęli oko w oko z niedźwiedziem, co ich uratowało? Niezwykłe wideo podbija Sieć

9 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Sytuacja, która wprost mrozi krew w żyłach. Środek lasu w odległym parku narodowym, mała grupka ludzi przemierza dzicz, podążając za przewodnikiem. Nagle spomiędzy drzew dochodzą odgłosy walki - porykiwanie, dyszenie, głuche uderzenia. Po chwili z lasu wynurza się niedźwiedź brunatny.

Niedźwiedź wygląda na bardzo rozzłoszczonego! Na jego futrze widać ślady po pazurach innego niedźwiedzia. Przed chwilą doszło do potyczki dwóch bestii o terytorium.

Puma w salonie

Egzotyczny gość wślizgnął się do salonu. Poczuł się jak u siebie w domu

CZYTAJ DALEJ

Niedźwiedź szedł prosto na nich

Teraz to wielkie, groźne i najwyraźniej bardzo niezadowolone zwierzę idzie prosto na turystów i ich przewodnika! Niedźwiedź dyszy groźnie, łeb trzyma nisko, jakby w każdej chwili mógł zaatakować.

Wtedy przewodnik robi coś niesamowitego. Nie panikuje, nie każe swoim podopiecznym uciekać na wszystkie strony. Przeciwnie. Prosi, by stali bez ruchu i wyłączyli flesze w swoich aparatach. Następnie... zaczyna mówić.

Uspokoił niedźwiedzia

Przemawia do niedźwiedzia spokojnym, uspokajającym głosem.

- Hej, wielkoludzie! Hej, wielkoludzie! - powtarza łagodnie przewodnik.

Spokojny głos działa jak zaklęcie. Niedźwiedź przechodzi obok wycieczki, nie zaszczycając jej nawet dłuższym spojrzeniem. Podchodzi do tablicy informacyjnej, na której widnieje ostrzeżenie... przed niedźwiedziami! A potem zawraca, znowu przechodzi koło turystów i wraca do lasu.

Ten incydent miał miejsce w parku narodowym Katmai na Alasce (USA). Jedna z uczestniczek wycieczki, Cara Siciliano, nakręciła całe zdarzenie komórką i opublikowała na TikToku. Obecnie nagranie dostępne jest na YouTube.

Opanowanie godne pochwały

Nie może dziwić, że tak niezwykły film zyskał szybko dużą popularność wśród internautów. Chwalą oni opanowanie przewodnika i innych członków wycieczki.

- Ja tam nie zdołałbym wykrztusić z siebie nawet słowa ze strachu - napisał jeden z internautów w komentarzu pod filmem.

- Bliskie spotkanie z niedźwiedziem... aż za bliskie! Na pewno to wspomnienie zostanie z tymi ludźmi na całe życie.

Jak informuje portal "Daily Star", nawet amerykańscy zoolodzy są pod wrażeniem nagrania. Kilku z nich wyraziło pochwałę dla przewodnika i turystów, że zachowali się w pełni zgodnie z protokołem spotkań z niedźwiedziami, opracowanym przez Zarząd Parków Narodowych.

Wiadomo bowiem, że w razie spotkania z niedźwiedziem należy przede wszystkim zachować spokój, nie uciekać, lecz po prostu pozwolić niedźwiedziowi przejść obok bez niepokojenia go w żaden sposób.

Sami zobaczcie niezwykłe nagranie. Czy Was też przeszły ciarki?

Źródło: YouTube.com @Storyful Rights Managment

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >