Swiatzwierzat.pl
Spacer z psem

unsplash/Taisiia Shestopal

Spacerujesz z psem na smyczy? Nigdy nie owijaj jej wokół ręki

17 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Jeśli spacerujesz z psem na smyczy, koniecznie zwróć uwagę na to, w jaki sposób ją trzymasz. Lekarze alarmują: jeden ważny szczegół może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, które odczujesz natychmiast. Na własnej skórze przekonała się o tym 65-letnia Jillian Tisdale z Kornwalii, która w wyniku urazu musiała przejść zabieg przeszczepu skóry.

Choć mówi się, że ruch to zdrowie, okazuje się, że nawet podczas zwykłego spaceru z psem należy uważać, aby nie popełnić pewnego błędu, który może negatywnie wpłynąć na naszą sprawność. Specjaliści ostrzegają - upewnij się, że prawidłowo trzymasz smycz!

Owinęła smycz dookoła dłoni. Spacer z psem miał tragiczny skutek

Jillian Tisdale to 65-letnia mieszkanka Kornwalii, która niestety na własnej skórze przekonała się o tym, jakie nieprzyjemne skutki może nieść za sobą niepoprawne trzymanie smyczy podczas spaceru z psem. Swoją historią kobieta podzieliła się z innymi właścicielami czworonogów, aby wyciągnęli konsekwencje z jej postępowania i zapobiegli kłopotom zdrowotnym.

Jullian jest właścicielką dwóch retrieverów. Podczas jednego ze spacerów, które zawsze przynosiły im wiele radości, stało się coś, czego nie dało się przewidzieć. W pewnej chwili psy dostrzegły innego zwierzaka i rzuciły się w jego stronę. Ponieważ 65-latka miała owiniętą smycz wokół dłoni, linka z ogromną siłą zacisnęła się na niej.

pies pod drzwiami

Owczarek pokazał, jak mocno kocha swojego pana. Zdjęcie przy drzwiach poruszyło miliony serc

CZYTAJ DALEJ

Kobieta wyjawiła, że ból, który poczuła w tamtej chwili, był ogromny. Finalnie doznała poważnych ran oraz zwichnięcia palca wskazującego. Niestety podczas operacji lekarze musieli usunąć jej kawałek palca, a także przeszczepić fragmenty skóry.

Po kilku miesiącach Jullian nadal nie odzyskała pełnej sprawności w dłoni. Aby tak się stało, czeka ją długa i monotonna rehabilitacja. Zapewnia jednak, że gdy wróci do sprawności, wciąż będzie spacerowała z psami. Choć nigdy nie obwinie już dłoni smyczą.

- Niezupełnie tak planowałam spędzić dzień! W Treliske (jeszcze w ubraniu do spacerów z psami!) po dość ciężkim urazie ręki - podpisała zdjęcie ze szpitala Jullian.

Jak właściwie trzymać smycz psa podczas spaceru?

Lekarze zgodnie twierdzą, że mieszkanka Kornwalii nie jest jedyną osobą, która doznała urazu podczas spaceru z psem. Okazuje się, że nawet wtedy należy zachować ostrożność i mieć oczy dookoła głowy. Bardzo często przyczynia się do tego właśnie nieodpowiednie trzymanie smyczy, co skutkuje złamaniami, zwichnięciami i zerwaniem skóry. Rekonwalescencja po urazie tego typu jest dość długa, a rehabilitacja nie zawsze gwarantuje powrót do pełnej sprawności.

Jak zatem odpowiednio trzymać smycz podczas spaceru z psem? Jest kilka prostych rad, które mogą przyczynić się do uniknięcia kontuzji. Przede wszystkim nigdy nie owijaj sobie linki wokół nadgarstka, dłoni i palców. Wielkim błędem jest również chowanie ręki do kieszeni lub zaczepianie smyczy o części garderoby, a co gorsza obwijanie się nią w pasie.

Należy również pamiętać, że w przypadku smyczy rozwijanych, rekomenduje się stosowanie jej tylko na otwartej przestrzeni. Mimo zachowania środków ostrożności i tak powinno się w miarę skracać dystans psa, aby mieć nad nim kontrolę.

Pies na smyczy

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: kobieta.onet.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Jak podać psu tabletkę? 5 sposobów, które powinien znać każdy psiarz

Czytaj więcej >

Psy

Rodzina niepokoi się guzem na brzuchu 13-letniej suczki. Ale to nie jedyne zmartwienie

Czytaj więcej >

Psy

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. W rumowisku ratownicy znaleźli małego psa

Czytaj więcej >

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >