Swiatzwierzat.pl

facebook/Le Chasseur Français

Spacerował z psem po plaży. Omal nie porwała ich gigantyczna fala

19 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Mężczyzna i jego pies wybrali się na wspólny spacer, jak zawsze mieli to w zwyczaju. Tym razem obrali trasę na plaży w Bretanii we Francji. Nic nie wskazywało na to, że podczas przechadzki na świeżym powietrzu może dojść do ogromnej tragedii. Całą sytuację udało się nagrać, a następnie umieścić w sieci ku przestrodze.

Panująca tego dnia pogoda była wprost idealna na spacer. Świeciło słońce, niebo było niemal bezchmurne, a więc nie ma się co dziwić, że mężczyzna i jego pies z nagrania wybrali się, aby korzystać z takich warunków. Nie spodziewali się, że ich wejście na plaże może zakończyć się w tak niebezpieczny sposób. 

To miał być spacer z psem po plaży jak każdy inny

Na początku nagrania mężczyzna i jego pies idą brzegiem plaży, kiedy nagle fale zaczynają docierać coraz dalej w głąb plaży. Nie mija kilka minut, nim poziom wody podnosi się do tego stopnia, że sięga już po kolana. Kiedy pospiesznie maszerują wzdłuż linii brzegowej, nagle fale przypływowe stają się jeszcze gwałtowniejsze. 

Droga ucieczki jest ograniczona, ponieważ plażę odgradzają ogromne kamienie, a tuż za nimi betonowy mur. Nie pozostaje im nic innego, niż jak najszybciej opuścić wybrzeże. Całe szczęście, że należący do niego pupil to przedstawiciel stosunkowo dużej rasy, dzięki czemu woda nie zakrywa go jeszcze w całości.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Fale porywają mężczyznę i jego psa

W końcu opiekun psa dostrzega drewniane schody, którymi mogą wydostać się z plaży. Robi wszystko, by on sam i jego pupil czym prędzej dotarli do tego punktu. Jednak jedna z kolejnych fal jest na tyle wysoka i silna, że oboje zostają porwani. Na chwilę znikają pod wodą, a następnie z impetem uderzają w skały i znajdujący się za nimi betonowy mur.

Ta scena aż mrozi krew w żyłach, jednak na szczęście po chwili z piany wywołanej falami wynurza się mężczyzna, a kolejno jego czworonożny przyjaciel. Kiedy jej poziom obniża się na tyle, że mogą się swobodnie poruszać, prą naprzód ile sił w nogach. Doskonale zdają sobie sprawę, że mają tylko kilka sekund, przed kolejnym przypływem. 

Na szczęście na końcu nagrania widać, jak oboje wchodzą na schody. Wygląda na to, że żadnemu z nich nie stało się nic poważnego. Mimo wszystko poczucia zdenerwowania i niepewności, jakiego doświadczyli, na pewno nie zapomną na długo.

 

 

"Spacer po plaży w takich warunkach był naprawdę nieodpowiedzialny"

Udostępnione w sieci nagranie z tarapatów, w jakie wpadli mężczyzna i jego pies, wyraźnie poruszyło internautów. Mimo że bardzo przejęli się ich losem i współczuli, że musieli przeżyć takie chwile grozy, ich uwadze nie umknął fakt, że zejście na plaże w takich warunkach było skrajnie nieodpowiedzialne.

- Tak się cieszę, że to zrobili. Ale muszę powiedzieć, że spacer po plaży w takich warunkach był naprawdę nieodpowiedzialny - pisze jeden z internautów.

- Naprawdę nie widzę w tym nic śmiesznego, ale z drugiej strony żadnej pomocy ze strony osoby filmującej!! To naprawdę daje do myślenia - dodaje kolejny.

- Całe szczęście, że wszystko się dobrze skończyło - podsumowuje inny.

Trudno nie zgodzić się z tymi opiniami, dlatego zalecamy, by przed spacerami w podobnych okolicznościach przyrody każdorazowo sprawdzić kalendarz pływów - dla własnego bezpieczeństwa oraz swoich dzieci czy zwierząt.

 

źródło: wamiz.es

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"

CZYTAJ DALEJ
Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu

Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Czytaj więcej >

Psy

Rodzina na wakacjach zapozowała do zdjęcia. Bezdomny piesek zdecydowanie skradł całe show
Czytaj więcej >

Psy

Owczarek niemiecki poznaje małe kocięta. Pies chciał rządzić, role szybko się odwróciły
Czytaj więcej >

Psy

Zauważyła na skórze bolesne strupy. Wszystko zaczęło się od całowania zwierzaków domowych
Czytaj więcej >

Psy

Właściciele lokalu dosadnie o tym, co myślą o psach w restauracji. Wystawiono tabliczkę
Czytaj więcej >

Psy

Suczka ze łzami w oczach błaga o ratunek dla swoich szczeniąt. Liczyły się tylko one
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]