Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Spacerował z psem po plaży. Omal nie porwała ich gigantyczna fala
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 19.03.2023 09:39

Spacerował z psem po plaży. Omal nie porwała ich gigantyczna fala

None
facebook/Le Chasseur Français

Mężczyzna i jego pies wybrali się na wspólny spacer, jak zawsze mieli to w zwyczaju. Tym razem obrali trasę na plaży w Bretanii we Francji. Nic nie wskazywało na to, że podczas przechadzki na świeżym powietrzu może dojść do ogromnej tragedii. Całą sytuację udało się nagrać, a następnie umieścić w sieci ku przestrodze.

Panująca tego dnia pogoda była wprost idealna na spacer. Świeciło słońce, niebo było niemal bezchmurne, a więc nie ma się co dziwić, że mężczyzna i jego pies z nagrania wybrali się, aby korzystać z takich warunków. Nie spodziewali się, że ich wejście na plaże może zakończyć się w tak niebezpieczny sposób. 

To miał być spacer z psem po plaży jak każdy inny

Na początku nagrania mężczyzna i jego pies idą brzegiem plaży, kiedy nagle fale zaczynają docierać coraz dalej w głąb plaży. Nie mija kilka minut, nim poziom wody podnosi się do tego stopnia, że sięga już po kolana. Kiedy pospiesznie maszerują wzdłuż linii brzegowej, nagle fale przypływowe stają się jeszcze gwałtowniejsze. 

Droga ucieczki jest ograniczona, ponieważ plażę odgradzają ogromne kamienie, a tuż za nimi betonowy mur. Nie pozostaje im nic innego, niż jak najszybciej opuścić wybrzeże. Całe szczęście, że należący do niego pupil to przedstawiciel stosunkowo dużej rasy, dzięki czemu woda nie zakrywa go jeszcze w całości.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Fale porywają mężczyznę i jego psa

W końcu opiekun psa dostrzega drewniane schody, którymi mogą wydostać się z plaży. Robi wszystko, by on sam i jego pupil czym prędzej dotarli do tego punktu. Jednak jedna z kolejnych fal jest na tyle wysoka i silna, że oboje zostają porwani. Na chwilę znikają pod wodą, a następnie z impetem uderzają w skały i znajdujący się za nimi betonowy mur.

Ta scena aż mrozi krew w żyłach, jednak na szczęście po chwili z piany wywołanej falami wynurza się mężczyzna, a kolejno jego czworonożny przyjaciel. Kiedy jej poziom obniża się na tyle, że mogą się swobodnie poruszać, prą naprzód ile sił w nogach. Doskonale zdają sobie sprawę, że mają tylko kilka sekund, przed kolejnym przypływem. 

Na szczęście na końcu nagrania widać, jak oboje wchodzą na schody. Wygląda na to, że żadnemu z nich nie stało się nic poważnego. Mimo wszystko poczucia zdenerwowania i niepewności, jakiego doświadczyli, na pewno nie zapomną na długo.

 

 

"Spacer po plaży w takich warunkach był naprawdę nieodpowiedzialny"

Udostępnione w sieci nagranie z tarapatów, w jakie wpadli mężczyzna i jego pies, wyraźnie poruszyło internautów. Mimo że bardzo przejęli się ich losem i współczuli, że musieli przeżyć takie chwile grozy, ich uwadze nie umknął fakt, że zejście na plaże w takich warunkach było skrajnie nieodpowiedzialne.

- Tak się cieszę, że to zrobili. Ale muszę powiedzieć, że spacer po plaży w takich warunkach był naprawdę nieodpowiedzialny - pisze jeden z internautów.

- Naprawdę nie widzę w tym nic śmiesznego, ale z drugiej strony żadnej pomocy ze strony osoby filmującej!! To naprawdę daje do myślenia - dodaje kolejny.

- Całe szczęście, że wszystko się dobrze skończyło - podsumowuje inny.

Trudno nie zgodzić się z tymi opiniami, dlatego zalecamy, by przed spacerami w podobnych okolicznościach przyrody każdorazowo sprawdzić kalendarz pływów - dla własnego bezpieczeństwa oraz swoich dzieci czy zwierząt.

 

źródło: wamiz.es

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"
Pracownicy salonu urody dla psów zwrócili się z apelem do wszystkich opiekunów czworonogów, aby nie zapominali o regularnym rozczesywaniu sierści swoich pupili. Dołączono do niego filmik, na którym pokazano, czym może skończyć się zaniedbanie futerka przez dłuższy czas. Aż boli od samego patrzenia.Chociaż żaden człowiek nie chciałby chodzić ze skołtunionymi włosami, które boleśnie ciągnęłyby jego skórę, niestety niektórzy właściciele czworonogów nie zdają sobie sprawy, jak wielką krzywdę wyrządzają im, zaniedbując rutynową pielęgnację. W przeciwnym razie jedynym rozwiązanie może okazać się całkowite ogolenie sierści zwierzęcia. 
Czytaj dalej
Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu
Chomiki to popularne domowe zwierzątka, które znane są ze swojego talentu do ucieczek. Trudno doceniać intelekt tych gryzoni, gdy znajduje się za kratkami, jednak po wydostaniu z klatki potrafią przysporzyć właścicielowi kłopotów. Przekonała się o tym pewna kobieta, znajdując swojego podopiecznego w nietypowym miejscu.Chomiki to urocze i mało wymagające stworzenia, które są jednymi z najczęściej wybieranych zwierzątek domowych, zwłaszcza przez najmłodszych członków rodziny.s W przeciwieństwie do szczurów czy myszy, swoim wyglądem zdecydowanie bardziej zachwycają, niż odstraszają. Prawdopodobnie dlatego tyle osób decyduje się na przygarnięcie go do swojego domu. 
Czytaj dalej