Swiatzwierzat.pl
Wszyscy zgromadzeni w kościele patrzyli na sufit

youtube/USA TODAY

Sowa dała występ w kościele. Zwierzę dołączyło do chrześcijańskiego chóru

10 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widać niezwykłego gościa w miejscu kultu religijnego. Podczas występu chóru do kościoła wleciała sowa. Wierni przez blisko godzinę podziwiali jej taneczne ruchy i niebywałe wyczucie rytmu.

Gospel, czyli rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej, charakteryzuje się dominacją wokalności oraz perkusyjnymi dodatkami wyrażanymi za pomocą klaskania w dłonie czy tupania. Chociaż ta forma śpiewu swój początek miała w kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki, upowszechniła się w wielu innych krajach. Co ciekawe, przypadł do gustu również niektórym zwierzętom.

Sowa dała się ponieść muzyce

W ostatnim czasie do sieci trafiło krótkie wideo zarejestrowane w jednym z kościołów w Bávaro w Punta Cana na Dominikanie. Przedstawia ono sowę, najprawdopodobniej płomykówkę zwyczajną, która rytmicznie kiwa głową w rytm muzyki gospel.

Pierzaste stworzenie wleciało do głównego pomieszczenia, po czym usiadło na belkach podtrzymujących dach świątyni. W tym samym czasie odbywała się próba lokalnego chrześcijańskiego chóru, na co zwierzę zareagowało dosyć entuzjastycznie.

Sowa z nadzwyczajną gracją poruszała ciałem w rytm hiszpańskiej pieśni, wywołując uśmiech na ustach zgromadzonych osób. Nic dziwnego, że część wiernych chwyciła za telefony i nagrała przezabawny występ.

Świadkowie opisali, że muzykalny zwierzak pozostał w kościele do końca próby chóru, a kiedy muzyka ucichła, ulotnił się ze świątyni jak gdyby nigdy nic.

Byłem pod wrażeniem. Sowa wyglądała, jakby chciała dołączyć i śpiewać dla Jezusa. To był niesamowity znak w Kościele – podsumował dominikański zakrystian Eduardo Romero Ortiz.

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Czy sowy potrafią tańczyć?

Wielu internautów zastanawiało się, czy sowa zarejestrowana na filmie rzeczywiście tańczyła w rytm muzyki, czy też jej zachowanie było spowodowane czymś innym. Biolożka Sam Zaira rozwiała wszelkie wątpliwości, odpowiadając na pytania widzów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Okazuje się, że wbrew pozorom ptak wcale nie tańczył. W rzeczywistości był zdezorientowany przez głośności pieśni. Ekspertka wyjaśniła, że głowa sowy jest jak antena satelitarna, a ich uszy są asymetryczne. Oznacza to, że sowy mają bardzo wrażliwy słuch, ale ze względu na nierówne ułożenie uszu sowy muszą poruszyć głową, aby określić, skąd dochodzą dźwięki.

Źródło: youtube/USA TODAY, tiktok/samzairabio

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >