schronisko
Źródło: facebook/Wybieram kundelka

Właściciel oddał psa po 9 latach. Nagle zjawił się ktoś w schronisku, na kogo pies nawet nie wiedział, że może liczyć

9 Listopada 2020

Suczka Lara trafiła do schroniska po 9 latach życia u boku swojego właściciela. Pies był roztrzęsiony, nie wiedział, dlaczego na stare lata przyszło mu mieszkać w ciasnym boksie. Pracownicy schroniska zaczęli szukać nowego opiekuna, kiedy niespodziewanie ktoś zaoferował swoją pomoc.

Schroniska nie są idealnymi miejscami do życia dla zwierząt. Owszem psy czy koty mają dach nad głową, miski jedzenia czy wody, stałą opiekę lekarską, ale nie mają przy sobie opiekuna, który kocha je bezgraniczną miłości. Zwierzaki tak samo jak ludzie potrzebują drugiej osoby, kogoś do kogo mogą się przytulić, kogoś, komu mogą zaufać. Choć pracownicy schroniska robią wszystko, aby zapewnić im wspaniałą opiekę, to jednak życie w schronisku nigdy nie zastąpi zwierzakom, życia w domu z rodziną. Stąd kiedy bramy przytuliska przekracza osoba trzymająca zwierzaka na rękach, pracownicy nie są z tego powodu zadowoleni. Zwierzaki, które miały domy, a później przychodzi im życie w klatkach szybko załamują się, popadają w depresję, nie wiedzą, czemu spotyka je taki los.

Języki szczeniaków zmieniły kolor na różowy. Nagle było wiadomo, że doszło do zbrodniJęzyki szczeniaków zmieniły kolor na różowy. Nagle było wiadomo, że doszło do zbrodniCzytaj dalej

Pies trafił do schroniska po 9 latach mieszkania w domu

Pewna suczka o imieniu Lara trafiła do schroniska po 9 latach. Pracownicy schroniska wiedzieli, że to nie jest najlepszy pomysł, jednak musieli zgodzić się przyjąć zwierzę, w końcu opiekunowie mają prawo zrzec się do nich praw. Zostawienie zwierzaka w schronisku zawsze jest lepszą alternatywną niż wywiezienie go do lasu, czy wypuszczenie na wolność. Niestety, wciąż wiele osób zapomina, że zwierzaki przywiązują się do ludzi, a później bardzo za nimi tęsknią.

Adoptując psa bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Nie wolno zostawiać zwierzaków na lodzie. Psy uważają nas za swoich członków rodziny, jednak nie wszyscy o tym pamiętają. Pewien mężczyzna oddał suczkę Larę po 9 latach. Pracownicy rozpoczęli intensywne poszukiwania dla niej domu. Wiedzieli, że adopcje starszych psiaków rzadko mają miejsce.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
Ogromna przesada w "Rolnik szuka żony"? Przekroczono wszystkie granice, widzowie nie mają wątpliwości
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Kiedy ogłoszenie ukazało się w sieci, wydarzył się ogromny cud. Larę rozpoznała dalsza rodzina "właściciela". Postanowili adoptować psa, którego dobrze znali.

- Lara 6 dni temu została zwrócona z adopcji po 9 latach. W niedzielę zgłosiła się do nas dalsza rodzina 'właściciela', która nie wiedziała, że sunia została oddana do schroniska. Zobaczyli ogłoszenie i przyjechali. Lara ich poznała i strasznie się ucieszyła Dziś odjechali razem do domu. I tak smutna historia ma szybkie szczęśliwe zakończenie. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Jesteśmy wzruszeni - czytamy na Facebooku "Wybieram Kundelka".

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcjaPolicjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Kobieta zostawiła na chwilę psa przed pocztą. Jednak zanim weszła do budynku, zrobiła coś wspaniałego
  4. Wielkie hity w Biedronce. Świąteczne ubranka i zabawki dla psów i kotów za grosze. Od kiedy?
  5. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  6. Dzisiaj skończyłaby 105 lat. Jak wspominamy Hankę Bielicką, ikonę polskiego kabaretu i sceny aktorskiej?
  7. Natychmiast sięgnij po syrop z czosnku, jeśli zauważyłeś u siebie symptomy choroby. Piorunująco skuteczny, domowy sposób

źródło: wamiz

Następny artykuł