Swiatzwierzat.pl
schronisko

facebook/Wybieram kundelka

Właściciel oddał psa po 9 latach. Nagle zjawił się ktoś w schronisku, na kogo pies nawet nie wiedział, że może liczyć

9 Listopada 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Suczka Lara trafiła do schroniska po 9 latach życia u boku swojego właściciela. Pies był roztrzęsiony, nie wiedział, dlaczego na stare lata przyszło mu mieszkać w ciasnym boksie. Pracownicy schroniska zaczęli szukać nowego opiekuna, kiedy niespodziewanie

Schroniska nie są idealnymi miejscami do życia dla zwierząt. Owszem psy czy koty mają dach nad głową, miski jedzenia czy wody, stałą opiekę lekarską, ale nie mają przy sobie opiekuna, który kocha je bezgraniczną miłości. Zwierzaki tak samo jak ludzie potrzebują drugiej osoby, kogoś do kogo mogą się przytulić, kogoś, komu mogą zaufać. Choć pracownicy schroniska robią wszystko, aby zapewnić im wspaniałą opiekę, to jednak życie w schronisku nigdy nie zastąpi zwierzakom, życia w domu z rodziną. Stąd kiedy bramy przytuliska przekracza osoba trzymająca zwierzaka na rękach, pracownicy nie są z tego powodu zadowoleni. Zwierzaki, które miały domy, a później przychodzi im życie w klatkach szybko załamują się, popadają w depresję, nie wiedzą, czemu spotyka je taki los. 

Pies trafił do schroniska po 9 latach mieszkania w domu 

Pewna suczka o imieniu Lara trafiła do schroniska po 9 latach. Pracownicy schroniska wiedzieli, że to nie jest najlepszy pomysł, jednak musieli zgodzić się przyjąć zwierzę, w końcu opiekunowie mają prawo zrzec się do nich praw. Zostawienie zwierzaka w schronisku zawsze jest lepszą alternatywną niż wywiezienie go do lasu, czy wypuszczenie na wolność. Niestety, wciąż wiele osób zapomina, że zwierzaki przywiązują się do ludzi, a później bardzo za nimi tęsknią. 

Adoptując psa bierze się za niego pełną odpowiedzialność. Nie wolno zostawiać zwierzaków na lodzie. Psy uważają nas za swoich członków rodziny, jednak nie wszyscy o tym pamiętają. Pewien mężczyzna oddał suczkę Larę po 9 latach. Pracownicy rozpoczęli intensywne poszukiwania dla niej domu. Wiedzieli, że adopcje starszych psiaków rzadko mają miejsce. 

Kiedy ogłoszenie ukazało się w sieci, wydarzył się ogromny cud. Larę rozpoznała dalsza rodzina "właściciela". Postanowili adoptować psa, którego dobrze znali. 

- Lara 6 dni temu została zwrócona z adopcji po 9 latach. W niedzielę zgłosiła się do nas dalsza rodzina 'właściciela', która nie wiedziała, że sunia została oddana do schroniska. Zobaczyli ogłoszenie i przyjechali. Lara ich poznała i strasznie się ucieszyła <3 Dziś odjechali razem do domu. I tak smutna historia ma szybkie szczęśliwe zakończenie. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Jesteśmy wzruszeni - czytamy na Facebooku "Wybieram Kundelka". 

źródło: wamiz

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >