Swiatzwierzat.pl
flora

facebook/Tierschutzverein Rankweil

Rodzina oddała suczkę do schroniska zaledwie 2 godziny od adopcji. Powód poraża

22 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pewna rodzina z Austrii oddała suczkę do schroniska zaledwie 2 godziny od finalizacji adopcji. Powód decyzji spotkał się z oburzeniem nie tylko pracowników placówki, ale także internautów. Takie zachowanie wydaje się absurdalne i absolutnie pozbawione skrupułów.

W chwili, gdy postanawiasz adoptować psa ze schroniska, powinieneś być w stu procentach przekonany do swojej decyzji. Niestety zdarzają się przypadki, kiedy niedługo po zabraniu czworonoga z boksu, jego opiekunowie się rozmyślają. Wśród pracowników takich placówek narodziły się nawet pewne teorie, które mówią o tym, na jakie zwierzęta ludzie decydują się najchętniej.

Rodzina zaadoptowała suczkę boksera

Pracownicy schroniska dla zwierząt w Rankweil w Austrii niezmiernie się ucieszyli, że ich podopieczna Flora w końcu zdobyła zainteresowanie potencjalnych nowych opiekunów. Wszystko zmierzało w dobrym kierunku, lecz to, co wydarzyło się później, na długo pozostanie w ich pamięci.

Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama

Nowa rodzina Flory zdecydowała, iż w końcu przyszedł dzień, w którym zabiorą nowego pupila do domu. Podekscytowani wyszli z suczką boksera ze schroniska, aby pokazać jej gdzie od teraz będzie mieszkać. Niestety, zaledwie po dwóch godzinach od wyjścia Flory z nowymi opiekunami ze schroniska, pracownicy odebrali telefon, którego zupełnie się nie spodziewali.

kot

Właściciel pokazał, jak przebiegł pierwszy dzień z kotem. Zanotowano pierwsze straty

CZYTAJ DALEJ

Flora wróciła do schroniska po dwóch godzinach

Okazało się, że kiedy tylko właściciele dojechali na miejsce, bokser zobaczył kota z sąsiedztwa i naturalnie zareagował na niego szczekaniem. W każdym z domów zastępczych bokser dzielił przestrzeń z innymi zwierzętami, zarówna psami, jak i kotami, dlatego jego reakcja wynikała najprawdopodobniej ze zwykłego zainteresowania bądź stresu nowym otoczeniem.

Jako powód oddania psa do schroniska rodzina podała właśnie taką reakcję na kota. Całe zajście miało szczególnie zszokować 16-letnią córkę, która wchodziła w skład niedoszłej nowej rodziny pieska. Najwyraźniej rodzina oczekiwała, że ich nowa podopieczna będzie wyłącznie ozdobnikiem w ich domu, aniżeli żywą istotą zdolną do odczuwania emocji.

Wolontariusze w schronisku oraz internauci, którzy zapoznali się z historią Flory nie kryli swojego zażenowania. Na profilu facebookowym schroniska pojawiła się też wiadomość o następującej treści: Flora wciąż szuka wspaniałego domu. Zapraszamy do poznania jej. Jest przyjazna dla kotów i psów. Nie lubi być sama i na początku potrzebuje dużo uwagi.

Opiekunowie ze schroniska „ostrzegli” także, że Flora "umie szczekać, skakać, warczeć, polować, ślinić się, wyć, marzyć, niszczyć, skakać… jest po prostu żywym psem”.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić

Nie da się ukryć, że puszyste psy chciałoby się głaskać i przytulać na okrągło. Należy jednak pamiętać, że ich odpowiednia pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Oto psie rasy o wielkich sercach, które wyglądają jak pluszowe kuleczki. Niewątpliwie musiały znaleźć się w tym zestawieniu!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: wamiz.com; facebook/Tierschutzverein Rankweil

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >