Swiatzwierzat.pl
Restauracja karmi bezpańskie psy

Restaurante – ajilalo/Facebook

Restauracja zrobiła wyjątkową rzecz dla bezdomnych zwierząt. Trudno powstrzymać wzruszenie

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Restauracja postanowiła pomóc bezpańskim zwierzakom, które żyją na ulicach Peru. Właściciel dba o to, by czworonogi nie cierpiały z głodu. Wzruszający gest zachwycił internautów.

Restauracja Gerardo Ortiza Ajilalo w Peru to niepozorne miejsce, które specjalizuje się w posiłkach sprzedawanych na wynos. Ortiz, który jest szefem kuchni w tym miejscu, bardzo kocha zwierzęta i nigdy nie przegania bezpańskich psiaków, które zjawiają się w okolicach knajpki.

Restauracja karmi bezpańskie psy

Gdy pewnego razu na progu jadłodajni pojawił się bezdomny psiak, mężczyzna przygotował specjalny posiłek, który zaspokoił głód czworonoga. Częstowanie zwierzęcia kolacją szybko stało się uroczą tradycją kucharza. Pies odwiedza go każdego dnia.

Zwierzę nie przychodzi do restauracji samotnie - często pojawia się tam w towarzystwie przyjaciół. Ortiz nie odmawia pożywienia żadnemu z nich. Psiaki chętnie korzystają z jego hojności i dobroci, dzięki czemu nie głodują i nie są zmuszone do zjadania resztek.

Obecnie w okolicach knajpy można dostrzec duże stado bezpańskich czworonogów. Gdy przychodzi czas na posiłek, wszystkie grzecznie oczekują na swoją kolej. Raz na jakiś czas gościnny kucharz zaprasza w swoje progi także świeżo upieczonych mieszkańców ulic.

Zachowanie Ortiza zainspirowało do działania osoby mieszkające w pobliskich domach. Peruwiańczycy dostrzegli, jak wielkim problemem jest bezdomność zwierząt i robią wszystko, by zapewnić im odpowiednie warunki do życia.

- Nie płacą nam pieniędzmi, ale płacą nam swoim szczęściem i merdającymi ogonami. Są bardzo wdzięczne. A ja od dziecka kochałem zwierzęta. Moja mama zawsze uczyła mnie i moje rodzeństwo pomagać innym - zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Zainspirowała mnie do tego - relacjonował kucharz.

undefined

Pomaganie zwierzętom sprawia mężczyźnie wiele radości. W jego mediach społecznościowych regularnie pojawiają się wpisy, w których relacjonuje swoje przygody. Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że psy wiedzą, że mogą uzyskać od niego posiłek.

- Jestem naprawdę zaskoczony. Ten mały piesek, który odwiedził nas dzisiaj, nie pojawiał się u nas nigdy wcześniej. Mimo to siedział przed restauracją i czekał, jakby już wiedział, że karmimy psy ulicy. Te istoty są naprawdę inteligentne. Wydaje się, że przekazują informacje między sobą - dziwił się Ortiz.

Myślicie, że czworonogi dzielą się z pobratymcami informacjami na temat tego, w którym miejscu serwowane są posiłki? A może kierują się wyłącznie smakowitymi zapachami i widocznymi witrynami, na których wywieszono duże kawałki mięsa?

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >