psy, które lubią przytulanie
Źródło: pixabay: AlainAudet, AnjaGh, chili71

5 najbardziej przyjaznych ras psów. Nie opędzisz się od buziaków i pieszczot

22 Sierpnia 2020

Rasy psów różnią się od siebie nie tylko wyglądem i rozmiarem, ale także charakterem. W obrębie danej odmiany osobniki zachowują się w podobny do siebie sposób i z reguły mają podobny temperament. Różne osoby cenią u swoich pupili rozmaite cechy. Niektórym zależy na tym, by zwierzak był posłuszny, inni lubią niezależne czworonogi. W tym wypadku zajmiemy się rasami, które najbardziej lubią pieszczoty i kontakt z człowiekiem.

Rasy psów które najbardziej lubią zabawę i przytulanie się z człowiekiem to głównie psy do towarzystwa. To zazwyczaj odmiany, które od dłuższego czasu są hodowane w domach, tak by zabawiały ludzi, którym może doskwierać samotność lub nuda. Takie czworonogi najlepiej czują się u boku swojego pana. Wiele z nich to aktywne psiaki, które liczą na to, że właściciele będą dostarczać im jak najwięcej rozrywki. Większość z nich należy do mniejszych typów psa, mieszczących się wszędzie tam, gdzie chce udać się ich opiekun.

Rasy psów, którym najbardziej zależy na kontakcie z człowiekiem

Buldog angielski - Choć jego wygląd i postura mogą sugerować co innego, zwierzak jest łagodny jak baranek. Uwielbia kontakt z człowiekiem. Ten aktywny maluch świetnie sprawdza się w rodzinach z dziećmi, które lubią z nimi biegać i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Beagle - Historycznie były wykorzystywane do polowań, jednak obecnie służą głównie jako wierni towarzysze. Mocno przywiązują się do opiekunów. Są bardzo aktywne, kochają długie spacery, jak i zabawy. Są świetne w aportowaniu rzeczy. Mimo niewielkich rozmiarów, rozpiera je energia.

Owczarek niemiecki długowłosy - Ta rasa może zaskoczyć niejednego miłośnika zwierząt. To psy, które jeśli wybiorą sobie opiekuna zrobią dla niego wszystko. Inteligentny zwierzak uwielbia być w centrum uwagi, ceni sobie pieszczoty i wspólne aktywności. Świetnie reaguje na trening i szkolenie, które sprawiają mu ogromną przyjemność.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała
2. Zauważyła, że jej kotka inaczej się zachowuje. Gdy weterynarz spojrzał na zdjęcie, wszyscy zdębieli
3. Kobieta spędziła noc w schronisku w sali z psem. Powód przyprawia o łzy

Pudel - Cierpliwy i łagodny pies, polecany seniorom. Grzeczny zwierzak rzadko kiedy szarpie na spacerach. Łatwo nad nim zapanować. Nie jest zazdrosny, dobrze dogaduje się z innymi zwierzakami. Mimo spokojnego usposobienia nie pogardzi wspólną zabawą

Owczarek Szkocki - pies o umiarkowanym charakterze, idealny towarzysz, który łatwo dostosowuje się do ulubionych zajęć swojego opiekuna. Bardzo zależy mu na kontakcie i aprobacie swojego właściciela.

Rasy psów do towarzystwa nie zawsze będą dobrym wyborem

Większość psów do towarzystwa bardzo cierpi, gdy właściciele zostawiają je na długo same. Przyzwyczajone do stałego kontaktu z człowiekiem czworonogi odczuwają silne lęki separacyjne gdy ich właściciele wychodzą na wiele godzin z domu bez nich. Wiele z nich to rasy w dużym stopni zmodyfikowane przez człowieka, niektóre borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Powinno się dokładnie przemyśleć, czy na pewno mamy warunki, by opiekować się takim pupilem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama kupiła w internecie wielkie jajko dla dzieci. Zamarli, kiedy coś zaczęło z niego wychodzić
  2. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie
  3. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody
  4. Mops po raz pierwszy poznaje jeża. Reakcja jedyna w swoim rodzaju
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Fatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt duże

źródło: dziennikzachodni.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł