Swiatzwierzat.pl
kot pokazuje zęby

pixabay/canaros

Ralf Edstrom ugryziony w stopę przez kota. Trafił do szpitala

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Były piłkarz reprezentacji Szwecji i komentator sportowy Ralf Edström został zaatakowany przez własnego kota. 14-letni Tussenen ugryzł sportowca w stopę, co prawie zakończyło się tragicznie. Edström na 4 dni trafił do szpitala, gdzie d

Czym grozi ugryzienie przez kota? Niestety, konsekwencji może być wiele m.in. choroba odzwierzęca, schizofrenia czy bartonelloza. Osoby posiadające mruczki powinny szczególnie uważać podczas zabaw z kotem czy kiedy zwierzę staje się agresywne. Nie należy pozwalać kotu na drapanie czy gryzienie nas po rękach, stopach. Jednak nie nad wszystkim mamy kontrolę, o czym przekonał się Ralf Edström, który podczas snu został ugryziony przez kota w stopę. 

Ralf Edström ugryziony przez własnego kota

Sportowiec z racji problemów zdrowotnych bardzo uważał, aby nie trafić do szpitala. W przeszłości ciężko zachorował, przez co koniecznie było usunięcie połowy płuca. Kiedy wybuchła pandemia Edström robił wszystko, aby nie zarazić się koronawirusem. Przestrzegał zaleceń, unikał zbędnych kontaktów społecznych czy dbał o środki bezpieczeństwa.

Choć były piłkarz nie pozwolił się zaatakować wirusowi, to i tak trafił do szpitala. Wszystko przez jego kota, który śpi z nim w jednym łóżku od 14 lat. Mruczek z nieświadomych przyczyn nagle ugryzł mężczyznę w stopę. – Stopa wyglądała jak piłka. Kuśtykałem i nie mogłem włożyć buta – wspominał legendarny sportowiec w rozmowie ze szwedzkim dziennikiem "Aftonbladet".

Mężczyźnie podano penicylinę, jednak stopa cały czas puchła. Podczas teleporady zalecono mu udanie się do szpitala, gdzie zdiagnozowano infekcję. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Powikłania po ugryzieniu 

Ralf Edström trafił do szpitala na 4 dni. Został podany mu antybiotyk, a kiedy jego stopa wróciła do normalnego wyglądu, mężczyzna mógł opuścić placówkę.

W rozmowie z mediami były sportowiec wyznał, że nie zamierza karać kota. Jednak jeśli sytuacja powtórzy się, nie wyklucza uśpienia zwierzęcia.

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >
kot w oknie

Koty

Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci

Czytaj więcej >
drzwi

Koty

Żona nakryła męża na nietypowej czynności z kotem. Wideo jest hitem w sieci

Czytaj więcej >