Swiatzwierzat.pl > Psy > Psy na ulicy uparcie pilnowały śmietnika. Gdy mężczyzna podszedł bliżej, nie mógł uwierzyć co w nim było
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 09.06.2023 13:25

Psy na ulicy uparcie pilnowały śmietnika. Gdy mężczyzna podszedł bliżej, nie mógł uwierzyć co w nim było

pies
facebook/Marco Antonio Rodrigues

Policjant w Novo Horizonte w Brazylii miał właśnie odwieźć swoje dziecko do szkoły, kiedy zauważył coś dziwnego. Dwa psy z sąsiedztwa z niecodzienną nadgorliwością pilnowały kosza na śmieci. Mężczyzna zainteresował się podejrzaną aktywnością czworonogów i podszedł do nich. Był w szoku, kiedy zobaczył, co jeden z nich trzyma w pysku.

Początkowo nie do końca wiedział, co to jest. W pierwszym momencie uznał, że może to szczur albo martwy kot. Był w błędzie. Kiedy niezidentyfikowana istota wydała dźwięk, nie miał już wątpliwości, z czym ma do czynienia. Postanowił natychmiastowo przystąpić do akcji ratunkowej.

Pies trzymał w pysku małego szczeniaczka. Znalazł go w śmieciach

Kiedy mężczyzna usłyszał, że szczenię żyje, natychmiast postanowił mu pomóc. Pies nie chciał tak łatwo puścić uratowanej zguby. Każda próba wydobycia malca z pyska kończyła się warczeniem. Zwierzę reagowało agresją, bo chciało ochronić małego przyjaciela. Policjant musiał zadzwonić po pomoc.

Marco Antonio Rodrigues to miejscowy opiekun i ratownik zwierząt, którego wezwano na miejsce. Z jego pomocą policjantowi udało się wyciągnąć szczenię ze szczęk psa. Uroczą znajdę nazwano Charlie Chaplin, po charakterystycznym, czarnym wąsie zwierzęcia.

Suczka kuliła się w kącie, ilekroć ktoś wyciągał do niej rękę. Psychiczne blizny sięgały znacznie głębiej

Potrzebował mamy, która by go wykarmiła. Zaadoptowała go chihuahua

Szczenię było za małe, żeby funkcjonować samodzielnie. Potrzebowało mamy. Natychmiast zaczęto poszukiwania suczki, która niedawno się oszczeniła i mogłaby wykarmić Charliego.

Na ogłoszenie Marco odpowiedziała właścicielka Lupi, świeżo upieczonej mamy rasy chihuahua. Zgodziła się, żeby jej zwierzę stało się przybraną mamą pieska, o ile oczywiście nie odrzuci szczenięcia.

Na szczęście Lupi bez wahania przygarnęła sierotę. Dzięki mleku adopcyjnej mamy i antybiotykom Charlie szybko dochodził do zdrowia. Suczka traktowała go tak, jak wszystkie inne szczenięcia z miotu. Z radością objęła rolę mamy porzuconego pupila.

Internauci zachwyceni empatią przyszywanej mamy

Adopcje wśród zwierząt zdarzają się dość często. Niektóre z nich potrafią być zaskakujące. Nieustannie wprowadza nas w zachwyt troska, jaką te istoty potrafią otoczyć nieswoje młode.

Zaniemówiłem. Tyle miłości – pisze internauta pod zdjęciem Lupi.

Niech Bóg ich błogosławi.

Niestety nie znaleziono osoby, która wyrzuciła szczeniaka do śmieci. Miłośnicy zwierząt zgadzają się, że takie okrucieństwo powinno być surowo karane. W tej sprawie można zauważyć, że to dwójka obcych psów zachowała się wobec szczenięcia bardziej “ludzko”, niż jego pierwotny właściciel.

Psy są bardziej racjonalne niż ludzie.

Ludzie są tacy okrutni.

Źródło: Facebook, kristinseale.com

Tagi: Pies Świat
Kot wygryzł psy z policji i tak łatwo stołka nie odda. Żaden zbir nie ma z nim szans, gdy wyrusza na patrol
kot w policji
Kto powiedział, że tylko psy mogą współpracować z policją? Ten kot udowodnił, że w w roli funkcjonariusza sprawdza się znakomicie, a dbanie o porządek i bezpieczeństwo Amsterdamu jest jego ulubioną czynnością, oczywiście poza jedzeniem i spaniem. Kariera oficera Kitty potoczyła się w zaskakujący sposób, bowiem wieść o jego służbie dotarła do różnych części świata. Wszystko za sprawą TikToka.Oficer Kitty rozkochał w sobie internautów. Nie ma się co zresztą dziwić, bowiem kto mógłby oprzeć się urokowi czarnego mruczka w odblaskowej kamizelce z napisem “policja”? Nigdy nie uwierzycie, skąd wziął się jego pseudonim i co tak naprawdę kot robi na co dzień.
Czytaj dalej
Sieć obiegło zdjęcie psa uratowanego z powodzi. Aż serce ściska, widząc co zrobił, "Te oczy widziały wiele"
pies uratowany z powodzi
Świat obiegło poruszające zdjęcie psa, który wręcz dziękuje za pomoc podczas akcji ratunkowej po rozpadzie tamy w Nowej Kachowce. Woda zaczęła w zawrotnym tempie pokrywać tereny położone w obwodzie chersońskim. Dach nad głową i cały dobytek straciło wiele ludzi. Nie można jednak zapominać, że żyły tam również zwierzęta.Niektórzy mieszkańcy zalanych miejscowości, chcąc ratować własne życie, zupełnie nie zwracali uwagi na zwierzęta, które towarzyszyły im nawet od lat. Inną kwestią jest, że przerażone czworonogi w panice oddalały się od opiekunów. Niestety dramat i jednych i drugich nadal drwa.
Czytaj dalej
Polecane