Swiatzwierzat.pl
Psy atakujące małego kotka.

Twitter/Dean Khalifa

Trzy wielkie psy powoli zbliżają się do kota. Po chwili dzieje się rzecz nie do przewidzenia

28 Października 2020

Autor tekstu:

Stasiek Janowski

Udostępnij:

Kiedy trzy duże psy spotkały na ulicy malutkiego kotka, myślały, że się zabawią jego kosztem. Kot nie poddał się jednak agresji napastników i dzielnie stawił im czoła. Zapadł impas. Niezwykłe zdarzenie zostało uchwycone na nagraniu.

Życie ulicznego kota nie jest usłane różami. Codzienne poszukiwania jedzenia, ruch uliczny, który sprawia ogromne zagrożenie i psy, które tylko czekają, żeby pogonić go na drzewo. Jednak koty to niezwykle charakterne stworzenia i nie boją się konfrontacji nawet z przeważającymi liczbami wroga.

Czy psy z kotami mogą dobrze żyć?

Chociaż w ogólnym przeświadczeniu społeczeństwa koty i psy niezbyt dobrze ze sobą funkcjonują, to nie jest to do końca prawdą. Wiele czworonogów z tych dwóch gatunków potrafi żyć ze sobą w zgodzie, a Internet pełen jest uroczych zdjęć i nagrań przedstawiających małe kotki śpiące na ogromnych psach.

Popularne określenie “żyć jak pies z kotem” sugeruje jednak zupełnie odwrotną sytuację. Wedle tego powiedzenia, dwie przeciwstawne osobowości ścierają się ze sobą i nie da się ich pogodzić. W przypadku spotkań tego typu pomiędzy kotami i psami często dochodzi do utarczek, które kończą się podrapanymi nosami lub bolesnymi ugryzieniami.

Niezwykle waleczny kotek stawił czoła grupie psów

Chociaż logika nakazywałaby w takiej sytuacji uciekać na drzewo, to tym razem pewien niepozorny kotek postanowił zamiauczeć “dość” i stawił czoła psiej dominacji. Na pewnej ulicy biegały trzy psy. Kiedy zauważyły małego kotka, od razu do niego podbiegły i zaczęły na niego szczekać. Ten zaparł się w sobie, zjeżył i postanowił im pokazać kto tu rządzi.

Psy chociaż głośnie i energiczne, nie odważyły się zbliżyć do kota, który twardo stał na drodze i groźnie posykiwał na swoich oponentów. Same psy nie wyglądały jakby miały groźne zamiary wobec niewielkiego zwierzątka, wykazywały raczej zaciekawienie, jednak kot postanowił nie ryzykować i trzymać je na dystans. Wystarczył jeden ruch, by psy odskakiwały w popłochu. Cała sytuacja została zarejestrowana na nagraniu i wygląda niezwykle interesująco.

Nagranie przedstawiające dzielnego kotka

Nagranie przedstawiające zmagania kotka z trzema psami możecie zobaczyć tutaj. Użytkownik Dean khalifa opublikował je na swoim Twitterze i skomentował je krótkim komentarzem “Oto jeden, dzielny kot”. Trudno się nie zgodzić z taką oceną sytuacji, chociaż niewielki rozmiar, kot wykazał się ogromnym hartem ducha i odwagą stawiając czoła trzem większym od siebie psom.

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >