pies patrzy na pudło
Źródło: youtube.com/The Dodo

Psy otrzymały niezwykły prezent na święta. "Najlepsza niespodzianka"

25 Grudnia 2020

Psy także lubią dostawać świąteczne prezenty. Zazwyczaj właściciele kupują im na święta nowe akcesoria lub obdarowują je smakołykami. Opiekun dwójki czworonogów wpadł jednak na ciekawy pomysł, by zaskoczyć swoich pupili niezwykłym gestem.

Psy mężczyzny z początku w ogóle nie domyślały się, co znajduje się w ogromnym pudle, które ustawił w kuchni. Autor nagrania, a zarazem właściciel dwójki czworonogów spekuluje, że mniejszy z nich sądził, że w środku znajdzie prawdziwą górę przysmaków, większy zaś, bardziej skory do zabawy, liczył na nową piłkę lub gryzaki. W środku zaś czekał ich dawno niewidziany przyjaciel.

Psy nie miały pojęcia co znajduje się w pudełku

Zwierzaki biegały wokół ogromnego pudełka, stojącego na kuchennej podłodze nie rozumiejąc, skąd wziął się ten dziwny pakunek. Właściciele wycięli w opakowaniu małe dziurki, dzięki którym, psy mogły powąchać jego zawartość, jednak jej nie widziały.

Po chwili jeden z nich zaczął podejrzewać, co znajduje się w środku. Był bardzo podekscytowany, nie mógł usiedzieć w miejscu, a jego ogon merdał z ogromną prędkością. Nie mógł się doczekać, aż w końcu ktoś otworzy dla niego pakunek.

Mniejszy z czworonogów wydawał się być mniej zainteresowany prezentem od swojego kolegi. Choć pudełko wyraźnie go interesowało, trzymał się od niego lekko na dystans. Być może onieśmielała go postawa drugiego psa.

W końcu nadszedł moment, którego zwierzaki nie mogły się doczekać. Pudełko się przewróciło, a ze środka wystawały nogi ich dawno niewidzianego pana. Mężczyzna przez kilka miesięcy przebywał na wyjeździe służbowym. Uznał, że najlepszym prezentem dla psów będzie jego obecność w domu na święta.

Zdaje się, że miał rację. Większy pies, gdy tylko go zobaczył od razu wszedł do pudełka, by polizać swojego pana po twarzy. Mniejszy zaś poczekał grzecznie na swoją kolej. Gdy tylko mężczyzna wydostał się z kartonu, wziął go na ręce.

Przywiązali boksera do drzewa i pozostawili na pewną śmierć. Wtedy listonosz wziął sprawy w swoje ręcePrzywiązali boksera do drzewa i pozostawili na pewną śmierć. Wtedy listonosz wziął sprawy w swoje ręceCzytaj dalej

Psy ucieszyły się na powrót pana

Psy potrafią bardzo tęsknić za swoimi właścicielami. Ich odczucia związane z nieobecnością opiekuna różnią się jednak od ludzkich. Większość psychologów zwierząt i behawiorystów wierzy, że nie są w stanie rozpamiętywać przeszłości.

Jednak są w stanie kojarzyć rzeczy, miejsca czy swój stan, z tym jak czuły się gdy ich właściciel był obok nich. Często, gdy napotykają zabawkę, którą bawiły się z wytęsknionym człowiekiem, zaczynają szukać go po całym domu.

Im dłużej trwa rozłąka z właścicielem, tym bardziej cieszą się na jego widok. Czworonogi widoczne na nagraniu musiały postrzegać kilkumiesięczny wyjazd służbowy mężczyzny jak całą wieczność, sądząc z ich reakcji.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: youtube.com

Następny artykuł