Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo
Jakub Pasek
Jakub Pasek 24.03.2022 19:01

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

psy bez przednich łap
youtube.com/ Nessie McNubbins

Psy kobiety nie przepadały za zakupionymi przez nią dla nich wózkami. Nessie, chihuahua, która urodziła się bez przednich łap, wolała poruszać się podskakując jak kangur na tylnych nogach. Szybko nauczyła tego także Frankie, drugą niepełnosprawną suczkę adoptowaną przez właścicielkę. Kobiecie udało się nagrać lekcje, jakich doświadczony pupil udzielał drugiemu psiakowi.

Psy trafiły do świetnego domu

Na początku kobieta przygarnęła chihuahuę, jednak widząc jak świetnie sobie radzi, postanowiła przyjąć i drugiego psa. Obserwując Nessie łatwo dojść do wniosku, że termin "niepełnosprawna" nie opisuje jej najlepiej. Brak przednich łap wydaje się jej w ogóle nie przeszkadzać w byciu radosnym, zaradnym i samodzielnym psem.

- Jest jak mały kangurek. Czasem zdaje mi się, że Nessie nie dostała wytycznych, na temat tego jak powinny zachowywać się psy i po prostu robi to, co jej odpowiada -  opowiadała jej właścicielka w wywiadzie udzielonym The Dodo.

Kobieta, decydując się na przygarnięcie psa z niepełnosprawnością, dobrze się do tego przygotowała. Dostosowała dom do możliwości zwierzęcia i zakupiła dla niego specjalny psi wózek, który miał zastąpić Nessie przednie łapki.

Okazało się, że chihuahua nie przepada za używaniem go. Wydawała się dawać swojej właścicielce do zrozumienia, że jest w stanie poruszać się samodzielnie i nie potrzebuje do tego żadnych kółek.

Nessie była tak przekonana do swojego sposobu poruszania się, że gdy tylko Frankie pojawiła się w jej domu, postanowiła ją również go nauczyć. Właścicielka nagrała jedną z takich lekcji.

Psy uczyły siebie nawzajem

Na nagraniu widzimy, jak młoda i nieporadna Frankie wije się na kocyku, nie potrafiąc się jeszcze przemieszczać. Nessie nie mogła zostawić przyjaciółki w potrzebie. Postanowiła pokazać jej, co potrafi.

Ułożyła się obok niej w pozycji, która pozwala jej stanąć na tylnych łapkach. Kilkakrotnie dotykała szczeniaka pyskiem, by zwrócił na nią uwagę. Gdy w końcu Frankie udało się skupić na drugim psie, Nessie zaczęła demonstrować jej poprawny sposób przemieszczania się.

Po kilku próbach mały szczeniak zaczął naśladować jej ruchy. Chihuahua wykazała się przy tym ogromną cierpliwością. Internauci, oglądając nagranie z lekcji, nie mogli uwierzyć w to, co zrobiła dla swojej młodszej przyjaciółki. Psy z pewnością mają ogromne szczęście, że trafiły na siebie nawzajem, jak i znalazły dom u wspaniałej kobiety!

Zobacz wideo:

Polecane