Pieski z laboratorium
Źródło: youtube/kvue

Psy były więzione latami w laboratorium. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wypuszczono je na spacer

16 Września 2020

Psy wykorzystywane w badaniach naukowych spędziły długie lata w odosobnieniu za zamkniętymi drzwiami amerykańskiego laboratorium. Nigdy wcześniej nie zasmakowały wolności czy prawdziwej troski ze strony człowieka. Znały jedynie przykrą rzeczywistość panującą w pracowni biologicznej. Nareszcie dzięki inicjatywie wolontariuszy należących do organizacji prozwierzęcej, cztery psy i jeden kot zostały uratowane i przetransportowane do nowego domu. Aktywiści nagrali wzruszający moment, gdy zwierzaki po raz pierwszy przespacerowały się po zielonej trawie.

Psy laboratoryjne, gdyby potrafiły mówić to z pewnością opowiedziałyby, co naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami pracowni biologicznych. W ciągu ostatnich dziesięcioleci nastąpił ogromny postęp nauk medycznych, w którym brały czynny udział, bowiem do rozwoju medycyny przyczyniły się w dużej mierze eksperymenty wykonywane na zwierzętach. Naukowcy specjalizujący się w rozległych dziedzinach medycyny docenili nieprzeciętnie czuły węch u psów i postanowili wykorzystać go podczas badań i testów diagnostycznych. Jednakże, zwierzęta hodowane z przeznaczeniem do badań w pracowniach biologicznych i biometrycznych wcale nie mają szczęśliwego życia. W większości przypadków zostają uśpione, gdy przeprowadzany eksperyment dobiegnie końca. Pewni ludzie o dobrych sercach postanowili odmienić ich los i zaoferować drugą szansę.

Hannah i Shane powiedzieli sobie Hannah i Shane powiedzieli sobie "tak". Ich pies skradł całe show na bajkowych zdjęciach z uroczystościCzytaj dalej

Psom uratowanym z laboratorium pierwszy raz wolno było wyjść na spacer

Zwierzęta przebywające w amerykańskiej pracowni biologicznej w Teksasie zostały uratowane przez członków organizacji prozwierzęcej. Pomimo nazwy zawierającej tylko jedną rasę psów, organizacja Beagle Freedom Project ratuje wszystkie zwierzęta, które są wykorzystywane podczas badań anatomicznych, fizjologicznych oraz w farmakologii. Czworonogi zostały przetransportowane do nowego domu pod miejscowością Austin. Nigdy wcześniej nikt nie traktował ich z czułością. Nie miały one imion, jedynie numery identyfikacyjne, które zostały im wytatuowane wewnątrz uszu. Dopiero teraz miały możliwość po raz pierwszy zetknąć się z soczyście zielonym trawnikiem, po którym wolno im było skakać i biegać do woli.

DZISIAJ GRZEJE:1. Warszawa. Trwa protest rolników przed siedzibą PiS, chodzi o piątkę dla zwierząt
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet

Niezapomniana chwila została udokumentowana przez jednego z członków Beagle Freedom Project. Na nagraniu widać, jak biały piesek w typie rasy west highland white terier wyskakuje z transportera i z ciekawością bada wszelkie zakamarki w nisko przystrzyżonej trawie. Wkrótce po tym reszta czworonogów do niego dołączyła, chociaż początkowo obawiały się wyjść na nieznany teren. W ich oczkach malował się strach, lecz szybko przeobraził się on w niewyobrażalną radość. Wszystkie psiaki oddały się zabawie na łonie natury.

Wolontariusze zapewniają, że od tej pory uratowane czworonogi będą wygrzewać się w słońcu i wąchać zapachy przyrody, zamiast doświadczać smrodu toksycznych chemikaliów i zabrudzonej klatki, gdzie przesiadywały całe swoje dotychczasowe życie. Wkrótce dostaną nowe imiona, które z dumą będą nosić do końca swoich dni. Mamy nadzieję, że od tej pory każdego dnia psiaki będą doświadczać radości pod opieką nowych właścicieli.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę
  2. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  3. Katarzyna Dowbor spełniła marzenie bohaterki z programu "Nasz nowy dom". Chodziło o psy
  4. Najbardziej niechciany pies w schronisku znalazł bratnią duszę. Ich wspólna historia wzrusza do łez
  5. Hannah i Shane powiedzieli sobie "tak". Ich pies skradł całe show na bajkowych zdjęciach z uroczystości
  6. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń

Źródło: youtube.com

Następny artykuł